18. kolo 21.11.2015 Sobota 13:00 310 divákov

Rozhodcovia: Kozák - Vorel, Jekkel Góly: 84. Gerec, 88. Hirka

Bréda – Kubena, Kucharčík, Čurma, Gerec, Mizerák, Vandraško(90. Lehotský), Laco(67. Hirka), Staš, Jasenovský, Lišivka

Súpiska hostia

Gmitter – Jacko, Grohoľ, Belunek, Kica, Staš, Macej, Andraščík, Kuhajdík, Oliinyk(80. Szaniszló), Ducár(65.Piľar)

Komentár

Domáci začali zápas aktívne. Už v 5. minúte mohol MFK Tatran otvárať skóre zápasu. Po štandardnej situácii bola v pokutovom území Bardejova neprehľadná situácia a zakončoval Lišivka, ale jeho strela bola zblokovaná. Na druhej strane v 7. minúte mali obrovskú šancu hostia, keď Macej dostal dobre načasovanú prihrávku do pokutového územia a jeho strela len tesne minula pravú žrd. V 12. minúte Gerec po pravej strane prenikol na hranicu 16-ky prihral Jasenovskému, ktorý prihrávkou dozadu hľadal Laca, ale v tomto prípade boli obrancovia hostí pozorný. Azda najväčšiu šancu prvého polčasu mal MFK Tatran v 25. minúte pri ktorej Jasenovský založil rýchlu akciu, prihral Gerecovi, ktorý z bezprostrednej blízkosti spálil svoju šancu a lopta preletela len tesne okolo ľavej žrde. Hostia si vypracovali šancu ešte v 36. minúte, keď Grohoľ išiel v rýchlo protiútoku, ale nemal komu prihrať a domáci obrancovia ho stihli odzbrojiť. Náš tím mohol streliť gól do šatne v 45. minúte, keď Vandaško mohol ísť po dlhej lopte od Kubenu sám na brankára, ale rozhodca hru prerušil kvôli offsidu.

V druhom polčase mužstvá hrali oveľa opatrnejšie a neboli tak aktívne ako v prvom polčase. Na oboch stranách bolo viacero nepresností a súboje o loptu boli najmä v strede ihriska. Prvú šancu druhého polčasu mali hostia, keď Kica prenikol do pokutového územia, ale jeho strela letela vysoko nad bránu. V 63. minúte si Jasenovský pýtal pokutový kop, ale rozhodca nechal hru pokračovať. Zápas ožil až po 80. minúte, keď Tatran začal hostí tlačiť a vypracoval si viacero šancí. Snaha našich chlapcov vyvrcholila v 84. minúte, keď o tvrdej strele Hirku brankár loptu vyrazil na kopačku Štefana Gereca, ktorý do odkrytej brány nemal problém otvoriť skóre zápasu.  Netrvalo dlho a domáci zvýšili vedenie na 2:0, keď sa Jasenovský po ľavej strane krásne dostal do pokutového územia a našiel Kristiána Hirku, ktorý pomedzi hráčov dokázal presne vystreliť. Naši chlapci tak zaslúžene zvíťazili po ťažkom zápase proti Tímu z Bardejova 2:0.