FC Lokomotíva Košice
51. Laco, 62. Papaj, 78. Andrić, 90+1. Šimún
12. kolo 22.10.2016 Sobota 14:30 260 divákov

Žlté karty: 20. Janec, 22. Papaj, 31. Lišivka - 22. Chmelo, 47. Havrila

Rozhodcovia: Krivošík - Jánošík, Zemko Góly: 51. Laco, 62. Papaj, 78. Andrić, 90+1. Šimún

Súpiska domáci

Šavol – Kubena, Janec, Papaj, Gerec, Poremba, Matić, Laco, Jasenovský, Lišivka, Andrić

Súpiska hostia

Bréda – Dický, Slinčák. Chmelo, Karaš, Cicman, Pavúk, Kamenec, Horváth, Havrila, Jano

Komentár

V prvej desaťminútovke dnešného stretnutia začali obe mužstvá opatrne a snažili sa neurobiť chybu. Aktivitu oba tímy začali zvyšovať až po desiatej minúte a diváci mohli vidieť prvé náznaky šancí. Prvú väčšiu šancu si vytvorili domáci v 16. minúte, keď Janec presne zacentroval do pokutového územia, kde sa k hlavičke dostal Lišivka, jeho zakončenie  ale skončilo len na brankárovi Brédovi. V útoku boli nebezpečnejší Liptáci a Lokomotíva Košice mala problém s prechodom cez stred ihriska. V 21. minúte mohol ísť sám na Šavola Horváth, ale ten akciu zbytočne pribrzdil a pod tlakom protihráča jeho zakončenie trafilo iba bočnú sieť brány. V prvom polčase diváci moc gólových šancí nevideli, aj napriek tomu, že domáci tím bol futbalovejší, no chýbala tomu finálna prihrávka. V 44. minúte ešte mohli otvárať stav zápasu Jasenovský a Gerec, ale v obrovskej šanci na skórovanie sa ani jednému z nich nepodarilo prekonať Brédu.

Po začiatku druhého polčasu diváci na gól dlho čakať nemuseli. Už v 51. minúte išli Liptáci do vedenia, keď po peknej kombinácii napokon Jasenovský z ľavej strany prihral do pokutového územia presne na nohu Lacovi a ten neváhal a vystrelil. Bréda sa strelu pokúsil zastaviť, no loptu len spomalil a tá preskackala za jeho chrbát. Po strelenom góle hostia ožili a začali sa tlačiť do šancí, ale chýbala tomu väčšia presnosť pri prihrávkach. MFK Tatran hrozil Lokomotíve Košice najmä z rýchlych protiútokov po strate lopty. Potvrdilo sa to aj v 60. minúte, keď sa po bleskovom prechode na útočnú polovicu dostal Jasenovský do pokutového územia a prízemným centrom hľadal pred bránou Laca. Laco mohol zakončovať, ale prenechal loptu ešte Papajovi a tomu nestálo nič v ceste aby zvýšil na 2:0. Liptáci súpera vysoko napádali, nedovoľovali mu rozohrať a loptu mali väčšinu času na svojich kopačkách. V 67. minúte mohol ísť sám na bránu Gerec, keď si obišiel dvoch obrancov Košíc, ale následne na to po zákroku brániaceho hráča v pokutovom území spadol. Rozhodca tento zákrok neposúdil ako faul a pokračovalo sa v hre. Na 3:0 sa podarilo v 77. minúte zvýšiť Andrićovi, keď po presnej Matićovej prihrávke do 16-ky neváhal a v dobre pozícii vystrelil. Bréda rukami loptu vytesnil do žrde, ale odtiaľ sa lopta odrazila do brány. Liptáci hrali v pohode, držali loptu na svojich kopačkách a čakali na chybu súpera.  Tá prišla v nadstavenom čase, keď Staš vystrelil z hranice pokutového územia a brankár loptu vyrazil presne na kopačku Šimúna, ktorý nemal problém zvýšiť na finálnych 4:0. Domáci boli v dnešnom zápase futbalovejším tímom, čo im prinieslo cenné víťazstvo a tri body do tabuľky II.ligy.