FK Haniska
16. Laco, 45. Gerec, 47. Gerec, 51. Matić, 63. Kucharčík, 90. Kucharčík - 20. Santos
16. kolo 19.11.2016 Sobota 13:00 325 divákov

Žlté karty: 10. Kubena, 66. Andrić - 30. Stankovič Červené karty: 44. Hrubovčák

Rozhodcovia: Sedlár - Hancko, Halíček Góly: 16. Laco, 45. Gerec, 47. Gerec, 51. Matić, 63. Kucharčík, 90. Kucharčík - 20. Santos

Súpiska domáci

Šavol – Kubena, Janec (69. Kreva), Papaj, Gerec, Poremba (73. Šimún), Matić, Laco, Jasenovský (49. Staš), Kucharčík, Andrić

Súpiska hostia

Suchý – Šagalovič, Hrubovčák, Beck, Santos, Horváth, Stankovič, Pástor, Lukáč, Fejerčák, Maník

Komentár

Zápas mali od začiatku domáci pod kontrolou a loptu mali neustále na svojich kopačkách. Hostia doplácali na veľký počet nepresných prihrávok a častú stratu lopty. Prvú veľkú príležitosť v zápase si domáci vypracovali v 17. minúte a rovno ju dokázali premeniť na gól. Gerec sa pekne uvoľnil po pravej strane a presným centrom našiel Papaja. Jeho hlavičku dokázal brankár Suchý vyraziť, ale dorážajúci Laco už nemal väčší problém otvoriť stav stretnutia. O minútu neskôr mohli domáci viesť už dvojgólovým rozdielom, po chybe brankára hostí, ale obrancovia stihli včas loptu odkopnúť do bezpečia.  V 20. minúte sa hosťom podarilo nečakane vyrovnať. Santos dostal prihrávku do dobrej streleckej pozície a z hranice pokutového územia prekonal Šavola. Liptovský Mikuláš pokračoval v aktívnej a útočnej hre. Vedenie ale dokázali na svoju stranu strhnúť až na konci prvého polčasu. V 44. minúte mohol ísť Gerec sám na brankára ale po zákroku Hrubovčáka spadol a rozhodca faulujúcemu hráčovi udelil červenú kartu. O minútu sa Liptákom podarilo početnú výhodu využiť, keď sa v neprehľadnej situácii pred brankárom najrýchlejšie zorientoval Gerec a poslal  loptu za Suchého chrbát.

Na prvý gól druhého polčasu sa domáci dlho nenadreli a už v 46. minúte Gerec zvyšoval po Papajovej prihrávke na 3:1. O štyri minúty Matić po azda najkrajšej kombinácii v zápase zakončoval do prázdnej brány a upravil na 4:1. Hostia pôsobili od začiatku druhého polčase odovzdane a domácemu útočnému tlaku nekládli veľký odpor. V 64. minúte zahrával Papaj jeden z mnohých priamych kopov Liptovského Mikuláša. Tentoraz našiel v pokutovom území vysokého Kucharčíka, ktorý pretlačil loptu do brány a domáci viedli o štyri góly. Po 80. minúte sa hra začala pomaličky ukľudňovať a zdalo sa, že skóre sa už meniť nebude. Na konci zápasu v 90. minúte to ale zmenil Kucharčík a prudkou strelou k žrdi z priameho kopu dal gól na finálnych 6:1. Liptáci tak zaslúžene víťazia rozdielom triedy nad tímom FK Haniska a do tabuľky sa im prirátali tri dôležité body pre postup do nadstavbovej časti II. ligy.