Žiar / D. Ždaňa
15. Kucharčík (pokutový kop) - 67. Frimmel
4. kolo 11.08.2018 Sobota 17:00 370 divákov

Žlté karty: 63. D. Andrić - 14. Tesák, 69. Nosko

Rozhodcovia: Marhefka - Mihalík, Vass Góly: 15. Kucharčík (pokutový kop) - 67. Frimmel

Súpiska domáci

Gábriš - Janec, Gerát (78. Trotcenko), Staš (90. Očenáš), Kotora, Kuc, Laura (57. Čery), Bartoš, D. Andrić, Kucharčík, Ondrek

Súpiska hostia

Jenčo - Župa (46. Frimmel), Nosko, Vondryska (46. Pavúk), Tesák, Jacko, Pelegríni (76. Sojka), Ďungel, Paraj, Blahút, Špyrka

Komentár

Hneď v úvode stretnutia sa do vedenia mohli dostať hostia, keď sa do veľmi dobrej streleckej pozície dostal Ďungel, no jeho veľkú príležitosť premrhal. V 14. minúte domáci založili krásnu kombinačnú akciu, na ktorej konci Laura perfektne našiel Geráta, ale ten bol v pokutovom území faulovaný Ďungelom a rozhodca nariadil pokutový kop. Ten v 15. minúte Kucharčík využil a bolo 1:0. Liptáci boli v prvom polčase nebezpečnejším tímom a už v 19. minúte mohli viesť rozdielom dvoch gólom, avšak Dragan Andrić po centri od Staša nezakončil ideálne. Päť minút pred koncom prvého polčasu sa domáci dostali ešte do rýchleho protiútoku, ale strelu Staša z dobrej pozície Jenčo bez väčších problémov chytil.

Hostia pred začatím druhého dejstva vystriedali dvoch hráčov a pôsobili aktívnejšie ako v prvom polčase. Už v 48. minúte sa z otočky dostal k strele Ďungel, no brankár Liptovského Mikuláša loptu prstami vytesnil nad bránu. O 7 minút pohrozili opäť domáci, ale po rohovom kope Bartošove zakončenie hlavou nebolo ideálne a bránu Jenča neohrozil. Azda najväčšiu šancu zápasu mal po nádhernej individuálnej akcii Čery, ktorý sa dostal cez obranu súpera, ale brankára vo veľkej šanci prekonať nedokázal.  Pohronie sa dočkalo vyrovnania v 72. minúte. Po chybe domácej obrany sa pred Gábriša dostal Frimmel a bez problémov poslal loptu za jeho chrbát. Stav zápasu sa už aj napriek viacerým príležitostiam na oboch stranách nezmenil a oba tímy si do tabuľky pripíšu po jednom bode.