Žlté karty: 45. Tevzadze, 90. Minárik, 90. Moško

Gábriš – Očenáš, Janec, Gerát, Staš, Lišivka, Laura (69. Trotcenko), Čery, Bartoš (82. Kuc), D. Andrić (69. Káčerík), Ondrek

Petráš – Majdan, Kopas, Minárik, Tezvadze (57. Iľko), Chribík, Gamboš, Ďuriš, Rusnák, Petrák (85. Moško), Kovaľ (57. Bernát)

Góly

21. Staš, 45. D. Andrić (pok. kop), 47. Staš, 90. Očanáš (pok. kop)

Komentár

Liptáci boli už od úvodu stretnutia aktívnejším tímom a hralo sa najmä na polovici Žiliny. Domáci mohli stav zápasu otvoriť už v tretej minúte, keď Staš perfektne našiel v pokutovom území osamoteného Dragana Andrića, ale jeho zakončenie letelo iba na brankára a ten loptu bez problémov chytil. Hostia si prvú šancu vypracovali v 13. minúte, keď sa Petrák dostal do rýchleho protiútoku, no jeho strelu z pokutového územia Gábriš vyrazil nad svoju bránu. Stav zápasu sa prvý krát menil v 21. minúte. Priamy kop Liptovského Mikuláša zahrával Tomáš STAŠ. Lopta preletela ponad všetkých hráčov a popri ľavej žrdi prepadla za chrbát brankára Petráša. Liptáci naďalej pokračovali v aktívnej hre a obliehali bránu hostí. Hostia mohli vyrovnať v 28. minúte, keď sa po perfektnej prihrávke dostal do úniku Kopas, ale domáci obrancovia stihli vrátiť a nedovolili mu zakončiť. Tesne pre záverom prvého polčasu rozhodca po ruke hosťujúceho hráča v pokutovom území nariadil pokutový kop, ktorý s prehľadom Dragan ANDRIĆ premenil a domáci viedli už o dva góly.

Druhý polčas sa ani poriadne nezačal a domáci zrazu viedli o tri góly. V 47. minúte Laura perfektne našiel v pokutovom území osamoteného Tomáša STAŠA, ktorý mal na zakončenie dostatok času a pohodlne prekonal Petráša v bráne. V 52. minúte sa po rohovom kope dostal k ďalekonosnej strele Čery, ale lopta tesne minula svätyňu hostí. O tri minúty zahrával priamy kop Janec, no jeho prudkú ľavačku k ľavej žrdi sa Petrášovi perfektne vyraziť. Na druhej strane sa k odrazenej lopte dostal Kopas, ktorý okamžite vypálil, no aj táto strela letela len tesne vedľa Gábrišovej brány. V 72. minúte sa po pravej strane perfektne uvoľnil Čery a prihrávkou našiel v pokutovom území Trotcenka. Ten pod tlakom troch protihráčov zakončil iba vysoko nad žilinskú bránu. V nadstavenom čase sa Čery dostal do pokutového územia, kde bol faulovaný a rozhodca nariadil pokutový kop. Toho sa ujal Ivan OČENÁŠ a stanovil na konečných 4:0 pre domácich, ktorý si zaslúžene zo zápasu odnášajú plný bodový zisk.

pridané: 26.10.2018