Žlté karty: Líšivka, Pitoňák - Čarnota, Oravec, Babic.

Rozhodcovia: Michlian. Góly: 14. Tomko, 72. Tufegdič - 64. Oravec.

Vreštiak - Kandera, Tufegdič, Kapláň, Blaščík (46. Škuta), Šupej, Bezák, Tomko, Líšivka (86. Olejár), Bella, Pitoňák.

Súpiska hostia

Penksa - Čarnota, Ondrík, Bielák, Janso, Scrček, Lupták, Kotora, Nagy, Oravec, Babic.

Komentár

V opatrnom úvode zápasu nepriniesli vysoké centre domácich do šestnástky Ružomberka želaný výsledok, rovnako aj pekná akcia trojice Kandera, Pitoňák, Blaščík. V 14. min po aute Kanderu nechytateľne otvoril skóre Tomko - 1:0. V 17. min si domáca obrana poradila s trestným kopom Oravca. Tatranci dobre a rýchlo kombinovali, čím súpera prečíslovali. V 20. min prišla ďalšia pekná akcia domácich, no bez zakončenia. O minútu po prihrávke Pitoňáka išla delovka Bellu tesne vedľa. Domácim v tejto fáze veľmi dobre hrala záloha. V 26. min skončila Tufegdičova hlavička v rukách brankára, gól nepriniesla ani strela Pitoňáka po Blaščíkovom centri. V 28. min po vyhratom súboji útočníkov sa odrazená lopta dostala k Tomkovi, no jeho tvrdú strelu Penksa vyrazil na roh. Po pol hodine hry sa k prvej strele dostala aj ružomberská rezerva, ale Vreštiak si s pokusom Oravca poradil. O chvíľu po kombinácii Mikulášanov mieril Tufegdič vysoko nad. V 38. min tvrdú strelu Tomka vyrazil Penksa.

Pozrite si aj zápasové video

V 48. min po rohovom kope mieril Tufegdič nad. Bellova prihrávka v 50. min našla Bezáka, no zakončil zle. O chvíľu po prihrávke Pitoňáka Tomko loboval nad. Potom hra utíchla, hralo sa medzi šestnástkami bez vyloženej šance. V 62. min Vreštiak vyrazil trestný kop ružomberskej rezervy. O dve minúty prišlo po hrubej chybe domácej obrany vyrovnanie, o ktoré sa postaral Oravec. Tlak domácich pokračoval, hostia hrozili z protiútokov. V 71. Bella excelentne zahral trestný kop, prihral Tufegdičovi, ktorý nechytateľnou strelou poslal svoje farby do vedenia. Hosťom sa nedala uprieť snaha o vyrovnanie. Domáce víťazstvo mohol ešte poistiť Tomko, ale Penksa jeho gólovú hlavičku vytiahol na roh. V závere išiel trestný kop Bellu z dvadsiatich metrov tesne nad hornú žrď.