ŠK Odeva Lipany
38. R. Bartoš, 48. R. Bartoš, 85. R. Bartoš – 53. Sládek, 71. Kraľovič
21. kolo 30.03.2019 Sobota 15:00 420 divákov

Žlté karty: 51. Kuc, 57. Ondrek, 87. Gerát – 49. Sládek, 58. Janič

Rozhodcovia: Ježík – Halíček, Košecký Góly: 38. R. Bartoš, 48. R. Bartoš, 85. R. Bartoš – 53. Sládek, 71. Kraľovič

Súpiska domáci

Gábriš – Janec (17. Kucharčík), Gerát, Žákovič (74. Kačerík), Staš (63. S. Andrić), Lišivka, Kuc, Čery, Laura, R. Bartoš, Ondrek

Súpiska hostia

P. Bartoš – Kaľovič, Dlugoš, Vysočan, M. Hovančík (69. Hirka), Janič, Štefčák, Poremba (88. Vilkovský), Miliutin, Sládek, J. Hovančík

Komentár

Prvú strelu zápasu mali v ôsmej minúte domáci, keď sa k strele z 20 metrov odhodlal Janec. Jeho pokus brankár hostí veľmi dobre videl a lopta skončila v jeho náručí. Chvíľu po tejto strele Čery perfektne našiel v pokutovom území Staša, ale jeho zakončenie z veľmi dobrej pozície triafa iba brankára Bartoša. Liptáci si vypracovali ďalšiu šancu v 14. minúte. Lopta sa dostala na hranicu pokutového územia k Richardovi Bartošovi, ktorý bez váhania z prvej vystrelil, no loptu netrafil ideálne a brankár hostí ju opäť chytil. O tri minúty si domáci vypracovali azda najväčšiu príležitosť na skórovanie v zápase. Po sérii rýchlych prihrávok sa z loptou do pokutového územia dostal Žákovič a z dobrej pozície vystrelil, no hostia na poslednú chvíľu dokázali loptu zblokovať a tá skončila mimo ihriska. O minútu sa Čery individuálnou akciou dostal až pred Petra Bartoša, ale ani on nebol úspešný. Ďalšiu veľkú príležitosť si Liptáci vypracovali v 28. minúte. Po rýchlej akcii sa v pokutovom území dostal k lopte Ondrek, ktorý z prvej vystrelil, ale jeho zakončenie nebolo ideálne a lopta letela len mimo brány. O tri minúty sa domáci dostali do ďalšej obrovskej príležitosti na otvorenie stavu stretnutia. Po peknej kombinácii loptu do pokutového územia poslal Čery. Osamotený Laura loptu spracoval, ale jeho zakončenie z veľmi dobrej pozície bolo nepresné. Stav zápasu sa napokon podarilo otvoriť v 38. minúte. Po rohovom kope Žákoviča si Liptáci loptu v pokutovom území viackrát prihrali a do odkrytej brány napokon loptu poslal RICHARD BARTOŠ.

Na začiatku druhého dejstva po faule v pokutovom území rozhodca nariadil pokutový kop pre domácich. Ujal sa ho RICHARD BARTOŠ, ktorý svojim druhým gólom poslal svoj tím do dvojgólového vedenia. Liptáci po strelenom góle na pár minút stratili koncentráciu, čo hostia využili na ich prvý gól zápasu. Janič v pokutovom území perfektne našiel osamoteného PETRA SLÁDEKA, ktorý znížil na 2:1. O minútu neskôr už mohlo byť vyrovnané. V pokutovom území si loptu spracoval Poremba, no z dobrej pozície netriafa bránu. Hostia po ich prvom góle ožili a čoraz častejšie sa dostávali pred Gábriša, čo sa im vyplatilo v 71. minúte keď sa im podarilo streliť vytúžený vyrovnávajúci gól. Po centri z pravej strany do pokutového územia sa presadil SLAVOMÍR KRÁĽOVIČ. Domáci boli po vyrovnávajúcom góle poriadne otrasení, tempo hry upadlo a zápas sa začal niesť v znamení nepresností a veľkého množstva faulov. V poslednej desaťminútovke začali opäť dominovať hráči Liptovského Mikuláša. V 85. minúte Kačerík z ľavej strany poslal prízemný center do pokutového územia. Tam už stál pripravený RICHARD BARTOŠ, ktorý z prehľadom strelil svoj tretí gól stretnutia. Bartoš mohol streliť aj štvrtý gól, keď sa po výbornej prihrávke ocitol v úniku, ale príliš dlho špekuloval čo s loptou a jeho strela napokon skončila v rukaviciach brankára hostí. O minútu neskôr sa ocitol osamotený pred brankárom Laura, ktorý sa pokúsil o lob, ale trafil iba brankára a ten loptu vyrazil. Liptáci si tak po dnešnom napínavom zápase zaslúžene pripíšu do tabuľky plný bodový zisk a v tabuľke predbehnú Poprad, ktorý včera podľahol Lokomotíve Košice.