Žlté karty: Žlté karty: 36. Kapláň, 13. Líšivka – 21. Sadžakov.

Rozhodcovia: Hrčka. Góly: 30. Bezák, 88. Balluch.

Vreštiak - Kandera (85. Balluch), Olejár, Kapláň, Šupej, Bezák, Tomko, Líšivka, Bella, Pitoňák (64. Virgala), Škuta (72. Blaščík).

Súpiska hostia

Trabalík - Holub (46. Čarnota), Jurky, Bakoš, Cicman, Siman, Drengubiak, Podolský (81. Dutka), Kubala (40. Chovanec), Sadžakov, Kráľ.

Komentár

V úvode liptovsko-oravského derby Tomkov center obrana Kubínčanov odvrátila na roh. V 9. min skúšal šťastie z priameho kopu Bella, ale lopta išla nad bránku. Úvodnú štvrťhodinu sa hralo medzi šestnástkami a diváci veľa futbalovej krásy nevideli. V 16. min išla Tomkova hlavička po rohovom kope tesne nad bránku Trabalíka. Hrozili aj hostia, pri protiútokoch boli aktívni Kibala so Sadžakovom. Vyrovnaný zápas bez vážnejšej šance pokračoval až 30. min, keď Bezák poslal Škutov center nekompromisne do siete – 1:0. V závere polčasu obrana Oravcov zlikvidovala akciu Bellu a Tomka v šestnástke. Gólom neskončila ani krásna akcia Bellu s Pitoňákom, center v šestnástke netrafili Tomko ani Bezák.

Video zo zápasu nájdete tu.

Od úvodu druhého dejstva bola evidentná snaha hostí o vyrovnanie, no domáci bojovali a v 63. min odvrátili Chovancov center na roh. V nasledujúcich minútach si ani jeden z tímov nevypracoval vážnejšiu príležitosť, hralo sa medzi šestnástkami. V 78. min Olejárova obrana zblokovala Olejárovu strelu. V tejto fáze bolo v hre domácich dosť nepresností. V 81. min obrana Dolného Kubína odvrátila trestný kop Bellu. Výborná obrana na čele s Vreštiakom likvidovala postupné šance hostí. V 84. min domáci brankár potvrdil svoje kvality, keď zázračne vyrazil tečovanú strelu Bakoša.
V závere domáci zaslúžené víťazstvo poistili – Tomko vyhral hlavičkový súboj s obranou a Balluch strelou spečatil na konečných 2:0.

Ladislav Totkovič, tréner Liptovského Mikuláša:

„V úvode zápasu sme hrali zbytočne nervózne. Nepodarilo sa nám hrať takú hru, na akú sme na domácom trávniku zvyknutí. Hoci mal súper v prvom polčase územnú prevahu, do vyloženej šance sa nedostal. Boli sme efektívni, dali dva góly a preto zaslúžene vyhrali.“

Vladimír Goffa, tréner Dolného Kubína:

„Domáci nám v dnešnom zápase dali školenie z efektivity. Mikulášania boli trikrát pri bráne a dali dva góly. Hoci sme mali loptu v moci častejšie ako domáci, neohrozili sme ich. Bohužiaľ, nehrá sa na držanie lopty, ale na efektívnosť.“