MFK Zemplín Michalovce
51. a 68. T. Labun, 58. Fuják, 60. T. Malec
14. kolo 20.10.2012 Sobota 14:00 240 divákov

Žlté karty: 40. T. Labun, 48. Daško, 89. Fuják - 30. Zonzon

Rozhodcovia: Michlian - Poláček, Budáč Góly: 51. a 68. T. Labun, 58. Fuják, 60. T. Malec

Súpiska domáci

Súpiska hostia

Komentár

Liptovský Mikuláš privítal v zápase 14. kola na vlastnom ihrisku súpera z Michaloviec, kde sa mu darilo tak ako už dlho nie.

Úvod zápasu tak ako to býva v 2. lige bol vyrovnaný, oba tímy sa však snažili rýchlymi akciami prekvapiť súpera. Liptovský Mikuláš sa v úvodnej desaťminútovke hlásil súperovej obrane hlavne zo štandardných situácii, ktoré však nedokázal pretaviť do gólu. Prvá vážnejšia šanca sa zrodila v 20. minúte, keď nepríjemnú  strelu Sedláka z priameho kopu vyrazil na rok Šavol. Michalovce pohrozili aj v 32. minúte, keď strela Zonzona spoza 16-tky minula len tesne brvno mikulášskej brány. V závere prvého polčasu sa domáci prezentovali priamym kopom, centrovaná lopta z kopačky Mizeráka skončila u obrany hostí, z čoho následne hlavný rozhodca Michlian skončil prvý polčas. „V prvom polčase boli hostia futbalovejší, aktívnejší a vytvárali si príležitosti.“ Zhodnotil prvý polčas tréner domácich Ján Karaffa.

Do druhej časti hry vstúpili lepšie domáci, tí sa hneď po pár minútach dostali pred šestnástku hostí, odkiaľ Moravčík pálil vysoko nad. Veľký ošiaľ na štadióne spôsobil v 50. minúte Labun, keď sa po centri z pravej strany presadil pred malým vápnom hlavou. Michalovčania sa snažili vyrovnať, v 57. minúte strelu spoza 16-tky zablokovala obranu domácich. Druhý gól v Okoličnom padol v 59. minúte, po centri Labuna sa sám pred brankárom ocitol striedajúci Fuják, ktorý zoči-voči brankárovi nezaváhal. Gólové šialenstvo pokračovalo aj o minútu neskôr, keď Malec zvyšoval už na 3:0. Po tomto góle sa lavička hostí rozhodla o dvojité striedanie, ktoré taktiež nezariadilo gól, skôr naopak. V 68. minúte dorážal centrovanú loptu pred brankárom Labun, ktorý spečatil na konečný výsledok 4:0.  V závere stretnutia ešte postrašili hostia, keď loptu po rohu poslal De Oliveire tesne nad brvno. „V druhom polčase sme dominovali hlavne kvôli tomu, že sme premenili šance, dali sme dva pekné góly. Sme veľmi spokojní a chlapci si to naozaj zaslúžia“ Dodal k druhému polčasu tréner domácich.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš - MFK Zemplín Michalovce 4:0 (0:0)

Góly: 51. a 68. T. Labun, 58. Fuják, 60. T. Malec
ŽK: 40. T. Labun, 48. Daško, 89. Fuják - 30. Zonzon
Rozhodovali: Michlian - Poláček, Budáč

Liptovský Mikuláš: Šavol - Janec (35. Fuják), Kubena, Labun, Mizerák (71. Popik), Šupej, Lišivka, Moravčík, Balluch, Daško, Malec (80. Morong).

Michalovce: Jenčo - De Oliveira, Vanák, Calero, Regáli (61. Danko), De Marco, Garel (46. Gamkrelidze), Zonzon, Jurčo, Hruška, Sedlák (61. Kunca).