MŠK Rimavská Sobota
54. a 66. Peter Tomko, 90. Šupej.
14. kolo 24.10.2009 Sobota 620 divákov

Žlté karty: 66. Peter Tomko - 44. Morháč.

Rozhodcovia: Rozhodcovia: Hádek - Brendza, Chládek. Góly: 54. a 66. Peter Tomko, 90. Šupej.

Súpiska domáci

Vreštiak – Kandera, Tufegdič, Kapláň, Šupej, Tomko (70. Chovanec), Bezák (86. Balluch), Lišivka, Pitoňák, Bella (89. Olejár), Škuta.

Súpiska hostia

Kuciak – Morhač (74. Vargic), Juhasz, Janečka, Gibala, Pisár (69. Levický), Zvara, Živanovič, Siheľský (77. Šándor), Rubint, Geri.

Komentár

Hráči Mestského futbalového klubu Tatran AOS Liptovský Mikuláš si od úvodu uvedomovali dôležitosť zápasu.
V prvých dvadsiatich minútach diváci veľa futbalovej krásy nevideli, hralo sa väčšinou medzi šestnástkami, nepresností bolo dosť na obidvoch stranách. Tatranci začali hrať cez aktívneho Kapláňa a bolo len otázkou času, kedy sa naplno prejaví ich prevaha. V 25. min sa vo veľkej šanci po prihrávke Tomka ocitol Pitoňák, ale brankár si s jeho pokusom poradil. V 27. min po rohovom kope Bellu išla nebezpečná hlavička Tomka vedľa bránky.

Ak chcete vidieť video, len kliknite

V 33. min brankár Rimavskej Soboty Kuciak zlikvidoval hlavičku domácich po rohovom kope. V 37. min po chybe domácej obrany mohol skórovať Siheľský – išiel sám na brankára, ale netrafil bránku. Domáca obrana si potom poradila s dvomi rohovými kopmi súpera. V závere polčasu sa sám na brankára rútil Bezák, ale Kuciak jeho pokus vyrazil na roh.
Po prestávke bola v úvodných minútach hra rozháraná a plná nepresností. Kombinácia Škutu a Bellu v šestnástke skončila v 53. min bez patričného zakončenia. O minútu dorazil Kapláňov center do bránky Tomko a bolo 1:0. Po hodine hry sa hlavičkou po rohovom kope prezentoval Geri, ale išla nad. Liptákov gól povzbudil a znova sa snažili o kombinačnú, nátlakovú hru.
V 65. min vystrelil hosťujúci Živanovič nad, v tej istej minúte vystrašil Tomko brankára hostí, ktorý strelu vyrazil na roh. Gólovú radosť priniesla nasledujúca minúta, keď po rohu Bellu Tomko hlavičkou zvyšoval na 2:0. V 83. min zahodil Bezák z piatich metrov vyloženú príležitosť na potvrdenie víťazstvo.
Čo sa nepodarilo jemu, napravil v záverečnej minúte Šupej, ktorý po rohu dotlačil loptu do siete.
Víťazstvo Tatrancov je úplne zaslúžené.

Ladislav Totkovič, tréner Liptovského Mikuláša:
„Dnes sme futbalu dali všetko, čo je treba, preto bol k nám spravodlivý. Zaslúžene sme dali tri góly, hoci sme ešte nepremenili niekoľko šancí, na čom musíme naďalej tvrdo pracovať. Súper mal šancu na úvodný gól skôr ako my, keby ju využil, zápas by sa možno vyvíjal iným smerom. Počas celého stretnutia sme cieľavedomo išli za víťazstvom, ktoré je zaslúžené.“

Marián Kudlík, tréner Rimavskej Soboty:
„Domáci nás v tomto zápase predčili vo všetkých činnostiach. Boli cieľavedomejší, my sme, naopak, vôbec neboli nebezpeční. Hrali sme chaoticky, z našej strany vlastne ani nie je čo hodnotiť. Víťazstvo domáceho tímu je úplne zaslúžené.“