FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble
87. Rezer - 8. Sloboda, 67. Pavelka, 90+. Sloboda.
21. kolo 07.04.2010 Streda 15:30 1100 divákov

Žlté karty: 18. Bella, 75. Rezer – 74. Sloboda.

Rozhodcovia: Pavlík - Sluk, Vician. Góly: 87. Rezer - 8. Sloboda, 67. Pavelka, 90+. Sloboda.

Súpiska domáci

Šavol – Pekár, Kandera, Majerník, Kapláň, Šupej, Bezák, Líšivka (39. Rezer), Bella (60. Demko), Pitoňák, Virgala (60. Ďanovský).

Súpiska hostia

Kuciak – Pavlenda, Sloboda, Klabal, Babic (71. Hozl), Janečka, Kuračka, Orávik (82. Ondrejka), Candrák, P. Majerník, Pavelka.

Komentár

Reparát našim hráčom za slabý výkon v Rimavskej Sobote nevyšiel. Pred peknou návštevou (1100 divákov, vstup bol zdarma) sme v dnešnej dohrávke 21. kola prvej futbalovej ligy podľahli Zlatým Moravciam 1:3. Išlo o našu vôbec prvú prehru na domácom trávniku v prvej lige.

PRE ZOBRAZENIE VIDEA KLIKNITE

Bývalému účastníkovi najvyššej futbalovej súťaže vyšiel vstup do zápasu a už v 8. min bolo 0:1 – Sloboda po centri hlavičkoval do brvna a potom svoje dielo dokončil dorážkou. V 11. min vystrelil Bella, ale jeho strela išla vedľa hosťujúcej bránky. O tri minúty vyskúšali hostia z diaľky pozornosť Šavola. Po štvrť hodine hry Líšivkov center našiel Bellu, jeho strela skončila v náručí brankára hostí. O minútu domáci brankár vytlačil strelu Orávika len končekmi prstov na rohový kop. Hostia mali v 35. min po faule  Šupeja výhodu trestného kopu, ale domácu bránku z neho neohrozili.  V 40. min Bezák odvrátil roh hostí. V závere prvej časti hry Bella pekne potiahol akciu, pred šestnástkou našiel Majerníka, ktorý sa ale nepresadil cez obranu hostí.

V 52. min sa po peknej akcii dostal do šance Orávik, ale domáci brankár si s jeho strelou poradil. V 54. min mieril zo šestnástky Sloboda vedľa bránky. Ten istý hráč o minútu výborne nahral Pavelkovi, ktorý zahodil vyloženú šancu. V 63. min si hosťujúci Janeček nepotykal s koncovkou. Moravčania sa dočkali v 67. min, v pokutovom území sa dobre zorientoval Pavelka a bolo 0:2. Strelecký pokus Kapláňa v 85. min išiel nad bránku Zlatých Moraviec.

Radosť v hľadisku priniesla 87. min, keď na 1:2 znížil Rezer. Obrat v zápase ale jeho presný zásah nepriniesol. V 88. min mieril Kuračka vedľa brány. V nadstavenom čase mal vyrovnanie na kopačke Bezák, ale jeho pekná strela minula bránu. Naopak, hostia ešte tretím gólom, ktorého autorom bol Sloboda, upravili na konečných 1:3.