LAFC Lučenec
41. Pitoňák, 56. Vido, 69. Bella, 73. Bezák - 16. Labun.
24. kolo 27.03.2010 Sobota 15:00 1000 divákov

Žlté karty: 16. Pekár, 76. Líšivka - 76. Gonos. Červené karty: 68. Červínek.

Rozhodcovia: Michlian - Vorel, Jankovič. Góly: 41. Pitoňák, 56. Vido, 69. Bella, 73. Bezák - 16. Labun.

Súpiska domáci

Šavol – Kandera, Pekár, Kapláň, Blaščík (86. Budvesel), Šupej, Bezák, Líšivka, Pitoňák (79. Ďanovský), Vido, Virgala (39. Bella).

Súpiska hostia

Michalek – Červínek, Labun (90.Horváth), Kamendy (74. Petrušek), Ďurica, Gonos, Balaško, Boháčik, Szegedi, Golian, Jendrišek (49. Gašpar).

Komentár

V 3. min sa do šance dostal domáci Vido, ale nemieril podľa svojich predstáv. O štyri minúty mali Mikulášania výhodu rohového kopu, ale strela Kapláňa išla nad. Onedlho bol opäť v šanci Vido, ale jeho strelu zo šestnástky obrana hostí zblokovala. Ten istý hráč nevyužil ani zaváhanie brankára Michaleka, ktorý zle odkopol loptu. V 14. min sa hosťujúci Labun šikovne presadil v strede pola, ale jeho strela išla vedľa bránky. Labun si chuť napravil už o dve minúty, keď skóroval z trestného kopu – 0:1.

VIDEO ZO ZÁPASU SA VÁM ZOBRAZÍ PO KLIKNUTÍ.

V 21. min bol faulovaný kapitán hostí Boháčik, ale Kamendy asi z dvadsiatich metrov trafil len do múru. O tri minúty hostia faulovali Blaščíka, pokutový kop zahral Pitoňák, ale vytúžené vyrovnanie nepriniesol. Trestný kop zahrával v drese domácich v 35. min aj Vido, ale brankár hostí ho vyboxoval. Radosť do domácich radov priniesla 41. minúta – Bella z pravej strany ukážkovo nahral pred bránku, kde sa nemýlil Pitoňák a vyrovnal na 1:1. V závere polčasu sa hosťujúci Szegedi rútil sám na domáceho brankára, ale netrafil bránku.

Po prestávke hrali Mikulášania ako vymenení, vyrovnanie v prvom polčase im očividne pomohlo. Mali viac z hry a vytvorili si aj viaceré dobré príležitosti. Gólové ovocie na seba nenechalo dlho čakať – v 56. min Bezák nahral Pitoňákovi, ten loptu posunul Vidovi, ktorý sa nemýlil a poslal svoje farby do vedenia. O desať minút zahrával Bella po faule na Kapláňa trestný kop, ale Kandera hlavou mieril nad. O dve minúty po faule na Pitoňáka, ktorý bol v čistej gólovej šanci, bol vylúčený hosťujúci Červínek. Z nariadeného priameho kopu sa nemýlil Bella a bolo 3:1.

Mikulášania hrali s chuťou a pridávali dôležité góly, čo sa v druhom polčase divákom jednoducho muselo páčiť. V 73. min využil početnú výhodu Bezák, ktorý zvyšoval na 4:1. Po centri Pitoňáka si Bezák mohol pripísať aj druhú gólovú čiarku, ale zblízka trafil len do brankára. V 84. min mieril Bella spoza šestnástky nad bránku.

Víťazstvo Liptovského Mikuláša nad kvalitným Lučencom je, najmä vďaka výkonu v druhom polčase, zaslúžené.