25. kolo 03.04.2010 Sobota 15:30 399 divákov

Žlté karty: 15. Koristek, 39. Rubint, 50. Levický - 79. Vido. Červené karty: 30. Šupej.

Rozhodcovia: Eperješi - Benko, Jenčura. Góly: 8. Rubint.

Prošovský – Morháč, Koristek (77. Breškovec), Pisár, Levický (90. Juhász), Zvara, Geri, Živanovič, Vargic, Rubint, Husaník (88. Migaľa).

Súpiska hostia

Šavol – Pekár, Kandera (61. Ďanovský), Kapláň, Blaščík (35. Virgala), Šupej, Bezák, Líšivka, Bella (46. Chovanec), Pitoňák, Vido.

Komentár

V úvodných minútach sa mužstvá oťukávali, no potom prišli chvíle domácich hráčov – v 8. min Pisár zahral rohový kop, brankár Mikulášanov Šavol nezareagoval najlepšie a Rubint hlavou otvoril zápasové skóre – 1:0.

V 15. min Bella vybojoval roh, ktorý ale nebol nebezpečenstvom pred domácich hráčov. Tí, naopak, mohli skóre zvýšiť v 18. min - vo výbornej šanci sa ocitol Vargic, ale brankár Liptovského Mikuláša Šavol jeho pokus zneškodnil na rohový kop. V 28. min išla Bellova strela z vnútra šestnástky nad domácu bránku.

Po pol hodine hry sa na bránku hostí nebezpečne rútil Pisár, Šupej ho zastavil len za cenu faulu, ktorý rozhodca ohodnotil prísne a nášho hráča poslal po červenej karte pod sprchy. Domácim tento fakt nepomohol, o dve minúty bol v šanci Vido, ktorého strela skončila na tyčke. V 34. min Geri po rohovom kope hlavičkoval nad. V 41. min centroval Bella, ale Bezák jeho center hlavou nezachytil. V závere polčasu vyskúšal pozornosť Šavola Pisár.

Po zmene strán pokračoval nezáživný futbal. V 61. min sa zranil hráč nášho tímu Kandera, ktorého na ihrisku nahradil Ďanovský. Práve ten v 67. min centroval na Bezáka, ale neúspešne. V 73. min chybne rozohral Šavol, ale Rimavská Sobota ponúknutú šancu nevyužila. Liptáci boli aj naďalej v útoku bezzubí. V 75. min išiel nad bránku trestný kop Pisára.

V zápase, ktorý divákov nemohol uspokojiť, domáci napokon udržali najtesnejšie víťazstvo.