28. kolo 24.04.2010 Sobota 14:30 350 divákov

Žlté karty: Virgala, Bezák, Danovský - Jurč, Janso. Červené karty: 77. Bezák.

Rozhodcovia: Somoláni - Košecký, Jenčura. Góly: 8. Pekár - 31. Pilár, 69. Nagy.

Šavol – Kandera, Pekár, Majerník (62. Chovanec), Kapláň, Šupej (73. Demko), Bezák, Bella, Pitoňák, Vido (46. Danovský), Virgala.

Súpiska hostia

Smieška – Lomidze, Majerník, Gejdoš, Jurč, Janso, Danis, Nagy, Švrček (72. Lupták), Pilár, Štefanik.

Komentár

V liptovskom derby zápase sa už v 2. min dostal do šance hráč ružomberskej rezervy Štefanik, ale na domácej strane dobre zasiahol Pekár. Radosť na štadióne zavládla v 9. min – po rohovom kope Bellu otvoril hlavou skóre Pekár – 1:0.

Po góle bola väčšia prevaha na domácich kopačkách, rezerva Ružomberka hrozila sporadicky protiútokmi. Po 25. min sa hra čiastočne vyrovnala. V 31. min po skrumáži a slabom dôraze obrany Liptovského Mikuláša hostia vyrovnali – postaral sa o to Pilár slabou strelou. O päť minút z osemnástich metrov vystrelil Vido, ale Smieška jeho pokus kryl. Už o minútu po brejku tvrdo vystrelil Pilár, Šavol jeho strelu len vyrazil, ale následne si poradil aj s dorážkami Švrčeka a Danisa. V 41. min po centri Bezáka sa v šanci ocitol Pekár, ale netrafil loptu.

V úvode druhého polčasu stála za zmienku len situácia z 52. min, keď po rohovom kope Bellu brankár ružomberskej rezervy kryl hlavičku Kanderu. V 66. min vystrelil hosťujúci Janso, ale netrafil bránku.

V 68. min sa na pravej strane zrodil rýchly protiútok – Pilár na hranici šestnástky našiel Nagya, ktorý strelou poslal svoje farby do vedenia –1:2. Mikulášania mohli vyrovnať hneď z protiútoku, ale Bezákova šanca po prihrávke Danovského skončila nad bránkou hostí. V 80. min boli v šanciach Chovanec a Bella, ale mierili vedľa bránky.

V závere zápasu ešte domáci podnikli rýchle protiútoky – so strelami Chovanca a Pitoňáka si obrana hostí poradila. Rezerva Ružomberka si tak z Liptovského Mikuláša odviezla všetky tri body.