2. kolo 24.07.2010 Sobota 17:30 850 divákov

Žlté karty: 44. Rezer, 82. Bezák - 40. Zahradník.

Rozhodcovia: Smolák, Košecký, Vindiš. Góly: 8. Bezák, 39. Šlosár.

Šavol – Pekár, Kandera, Libič, Kapláň, Latiak (80. Starší), Helbich, Rezer (62. Budvesel), Bezák, Líšivka, Šlosár (88. Virgala).

Súpiska hostia

Trabalík – Holub, Jurky, Dutka, Ilič (46. Kubala), Siman, Drengubiak (58. Harčár), Zahradník (46. Kubala), Jaworek, Sadžakov, Chomistek.

Komentár

Vstup do zápasu vyšiel Mikulášanom výborne. V 8.min sa požadovali pokutového kopu, keď hráč hostí zahral v pokutovom území rukou. V tej istej minúte si ale domáci v liptovsko-oravsko derby zápase všetko vynahradili, keď Bezák výborne preloboval Trabalíka – 1:0. Po štvrťhodine hry pohrozil z asi 25 metrov hráč hostí Jurky, domáci brankár ale  jeho pokus s námahou vyrazil na rohový kop.
V 26.min sa nádherným volejom z pätnástich metrov po Bezákovej prihrávke prezentoval Latiak. Po pol hodine hry strieľal Bezák z hranice pokutového územia tesne vedľa. Ukážkové vyšachovanie hosťujúcej obrany predviedli Mikulášania v 39.min – na konci peknej akcie bol gól Šlosára. V závere polčasu mieril tesne vedľa Bezák.
V druhom polčase tempo hry upadlo a hral sa priemerný futbal. V 53. min Líšivka mieril tesne nad bránku Dolného Kubína. Potom sa na ihrisku dlho neudialo nič zaujímavé, za zmienku stojí hlavička Simana zo 74. min, ktorá skončila v rukách Šavola. Desať minút pred koncom zápasu Latiak unikol po ľavej strane, ale vystrelil tesne vedľa Trabalíkovej bránky.