MFK Tatran Liptovský Mikuláš
22. a 55. D. Sninský (druhý z pok. kopu) - 35. M. Bezák.
3. kolo 31.07.2010 Sobota 17:30 936 divákov

Žlté karty: 69. Janek - 49. Lišivka, 59. V. Helbich.

Rozhodcovia: Kráľovič - T. Somoláni, Borsányi. Góly: 22. a 55. D. Sninský (druhý z pok. kopu) - 35. M. Bezák.

Súpiska domáci

Pillár – Vajda, Vanák, Janek, Ruskovský (76. Seman), Opiela, Gamkrelidze (55. Brašeň), Yevlanov, Kunca, Špilár (57. Jakubčo), Sninský.

Súpiska hostia

Šavol – Pekár, Kandera (45. Šupej), Libič, Kapláň, Latiak, Helbich, Bezák, Líšivka (74. Virgala), Šlosár, Babic (52. Starší).

Komentár

Prvých tridsať minút patrilo domácim hráčom, ktorí boli pohyblivejší, agresívnejší a hrali s väčším nasadením ako hráči Mestského futbalového klubu Tatran Liptovský Mikuláš.

V 9. min strieľal domáci Janek spoza šestnástky nad. O tri minúty kopali domáci prvý rohový kop, ale slabá strela skončila v náručí Šavola. V 14. min z priameho strieľal Yevlanov, ale brankára Tatrancov nevystrašil. Ozvali sa aj hostia – v 18. min Bezák z diaľky mieril nad domácu svätyňu.

Na prvý presný zásah čakali diváci do 22. min, jeho autorom bol Sninský – 1:0. Šavol si poradil v 29. min so šancou Opiela po priamom kope. Vyrovnanie na seba nenechalo dlho čakať – Kandera v 35. min odcentroval, domáca obrana odvrátila k Bezákovi, ktorý dal na 1:1. S priamym kopom Líšivku v 39. min, ktorý išiel po zemi, si Michalovčania poradili. V tej istej minúte vystrelil Latiak, ale nedôrazne. V závere polčasu domáci Špilár spoza šestnástky strieľal veľmi nepresne.

V druhom polčase podali Mikulášania lepší výkon, boli aktívnejší. Príležitosti si v úvode vytvorili Bezák s Kapláňom, ale gólové ovocie nepriniesli. V 53. min tvrdo vystrelil Ruskovský. O dve minúty kopali domáci pokutový kop, ktorý Sninský bezpečne premenil. V 70. min hosťujúca obrana odvrátila Janekov center, v tej istej minúte mieril Jakubčo spoza šestnástky vedľa. V dobrej pozícii sa v 84. min ocitol Šupej, nahral Bezákovi, ktorého zastavila píšťalka rozhodcu pre ofsajd.

V nadstavenom čase Liptáci kopali rohový kop, do šestnástky domácich vybehol aj brankár Šavol, ale Mikulášania sa remízy, ktorá by zápasu určite svedčala viac, nedočkali.

Remíza by zápasu svedčala viac, myslí si asistent trénera nášho tímu Pavol Strapáč – kliknite.