ŠKF Sereď
3. Jasenovský, 9. Kucharčík, 86. Šimún - 84. Mečiar(pen.)
5. kolo 30.04.2016 Sobota 16:00 480 divákov

Žlté karty: 61. Jasenovský, 83. Macík – 58. Chynoradský, 72. Pellet, 89. Mečiar

Rozhodcovia: Ježík – Petríček, Vitko Góly: 3. Jasenovský, 9. Kucharčík, 86. Šimún - 84. Mečiar(pen.)

Súpiska domáci

Macík – Šimún, Kubena(90.Poremba), Kucharčík, Papaj(84.Hirka), Gerec, Mizerák, Staš(65.Laco), Jasenovský, Lišivka(C), Pastva

Súpiska hostia

Šálka – Chynoradský, Kotora, Mečiar, Laura(74.Vindiš), Pellet, Čertík(62.Jankto), Loduha, Abrahám, Štajer(20.Lovás), Djiby Ba

Komentár

MFK Tatran začal zápas proti Seredi ako z veľkej knihy. Už v 3. minúte sme sa dostali do vedia po góle Petra Jasenovského, ktorý dostal prihrávku do úniku, obhodil si brankára a do prázdnej brány nemal problém otvoriť skóre zápasu.  Netrvalo dlho a Liptáci už viedli o 2 góly. V 9. minúte sa po rohom kope dostal k hlavičke Lišivka a loptu posunul naspäť do pokutového územia, kde si ju pripravený Kucharčík spracoval a presnou strelou k tyčke zvýšil na 2:0. Sereď po druhom góle zvýšila aktivitu, ale nepresnými prihrávkami posielali domáci tím do nebezpečných protiútokov. V 26. minúte spálili obrovskú šancu na strelenie gólu Gerec s Papajom. Gerec s dobrej pozície vystrelil, brankár loptu vyrazil a k dorážke sa dostal osamotený Papaj, ktorého strela ale letela tesne ponad Šálkovu bránu. V 32. minúte si zavaril brankár Macík, keď Laura odcentroval a Macíkovi vypadla lopta z rúk. na druhý pokus však už svoju chybu napravil a nedal útočníkom hostí možnosť streliť gól. Pred koncom prvého polčasu si MFK Tatran ešte vytvoril príležitosť na strelenie gólu. Papaj zahrával rohový kop, ktorým našiel Šimúna a ten posunul loptu Jasenovskému. Jasenovský si obišiel obrancu hostí a vystrelil. Brankár Šálka len prstami vytlačil loptu nad jeho bránu.

Druhý polčas začali aktívnejšie domáci hráči. Už v 46. minúte mohol zvyšovať Gerec, ale jeho strela z hranice 16-ky tesne minula Šálkovu bránu. Liptáci kvalitne bránili na polovici ihriska a Sereď mala problém prejsť cez ich obrannú líniu. Azda najväčšiu šancu Serede mal v 51. minúte Lovás, ktorý dostal presnú prihrávku do pokutového územia, ale loptu sa mu nepodarilo spracovať a okamžite sa jej ujali domáci hráči. V 58. minúte zahral Chynohradský rukou tesne pred hranicou pokutového územia, rozhodca mu udelil žltú kartu a nariadil pokutový kop. Priameho kopu sa ujal Staš, ktorý však trafil len múr, ale k odrazenej lopte sa dostal ešte Gerec, ktorý okamžite vypálil, ale obrancovia hostí dokázali túto loptu zblokovať. Oba tímy sa dopúšťali veľa nepresností a tak sa hra odohrávala väčšinou v strede ihriska. V 69. minúte sa krásne uvoľnil po pravej strane Papaj a centrom našiel v pokutovom území Laca, ktorému ale pri spracovaní lopta odskočila a spálil tak veľkú šancu na strelenie gólu.  V 83. minúte Sereď rýchlo zakombinovala a brankár Macík v pokutovom území fauloval útočníka hostí. Rozhodca nariadil pokutový kop a brankár Macík dostal žltú kartu. Na biely bod si loptu postavil Matúš Mečiar, ktorý bez väčších problémov loptu poslal k pravej tyčke Macíkovej brány a znížil tak na 2:1. Netrvalo však dlho a domácim sa opäť podarilo zvýšiť na rozdiel dvoch gólov. V 86. minúte dostal Martin Šimún perfektnú loptu do pokutového územia a prudkou hlavičkou poslal loptu za Šálkou chrbát. MFK Tatran Liptovský Mikuláš si tak zaslúžene do tabuľky pripisuje plný bodový zisk, keď v dnešnom zápase dokázal efektívne využiť chyby súpera.