FK Púchov
16. Šlosár, 34. J. Pekár, 58. Latiak - 79. Kučerňák.
11. kolo 02.10.2010 Sobota 14:30 510 divákov

Žlté karty: 57. Martinka.

Rozhodcovia: Straka - Poláček, Jenčura. Góly: 16. Šlosár, 34. J. Pekár, 58. Latiak - 79. Kučerňák.

Súpiska domáci

Kučera – Pekár, Kandera, Libič, Kapláň, Latiak, Helbich, Bezák (30. Rezer), Šlosár (88. Repček), Starší (81. Škrobák), Virgala.

Súpiska hostia

Jankovič – Riška, Korený, Hurtoň, Kopiš, Kučerňák, Martinka (80. Ďuratný), Svorada (61. Carrera), Trhan, Marušinec, Šupák (74. Luhový).

Komentár

Po troch zápasoch, v ktorých hráči Mestského futbalového klubu Tatran Liptovský Mikuláš nebodovali, mali pred stretnutím s Púchovom v jedenástom kole prvej ligy jednoznačný cieľ – získať tri body. To sa im nakoniec po dobrom výkone a jednoznačnom priebehu zápasu aj podarilo.

Úvodné minúty boli priemerné. Radosť do domáceho hľadiska priniesla už 16. min – skóre otvoril Šlosár. V 24. min sa o slovo prvýkrát prihlásili aj hostia, ale brankár Liptovského Mikuláša Kučera pokus Trhana kryl. Domáci Helbich v 28. min z voleja neprekonal Jankoviča v púchovskej bránke. Zápasové skóre sa menilo v 34. min – na 2:0 zvyšoval Pekár. Prvý polčas sa tak skončil zaslúženým víťazstvom Mikulášanov.

Po prestávke mali prvú vážnejšiu príležitosť hostia, ale Šupák hlavou trafil len brvno Kučerovej bránky. O štyri minúty Helbich po vyšachovaní hosťujúcej obrany skóre nezmenil, zabránil mu v tom výborným zákrokom Jankovič. O dve minúty sa brankár Púchova zaskvel ďalším výborným zákrokom, keď zlikvidoval šancu Staršieho z troch metrov. Na 3:0 zvyšoval v 58. min Latiak z priameho kopu, ktorý zahrával z dvadsiatich metrov. V 66. min Starší nedal zblízka hlavou. Púchov zaznamenal čestný úspech v 79. min po hlavičke Kučerňáka.

Tréneri sa zhodli, že to bolo naše zaslúžené víťazstvo – kliknite.