9. kolo 23.09.2017 Sobota 16:00 265 divákov

Žlté karty: 37. Kotora, 57. Papaj, 69. S. Andrić - 72. Lipták, 82. Lipták, 86. Opiela Červené karty: 82. Lipták

Rozhodcovia: Ježík - Barenčík, Poláček Góly: 70. S. Andrić - 28. Haša

Šavol - Očenáš, Janec (83. Kapláň), Papaj, Poremba (56. S. Andrić), Staš, Lišivka, Kotora, Kucharčík, Otruba (56. Laco), Ondrek

Súpiska hostia

Čikoš-Pavličko - Švrček, Lipták, Hlavatovič (52. Šebesta), Tomovič, Mizerák, Haša (80. Čtvrtníček), Jánošík, Hruška, Opiela, Jakubek

Komentár

Zápas sa začínal za daždivého a nepriaznivého počasia. Otvoriť stav zápasu mohli hostia už v 5. minúte, keď sa po chybe domácej obrany dostal k lopte Hlavatovič, no v šanci sa nedokázal trafiť do priestoru brány. Na druhej strane mohol o dve minúty neskôr po Stašovom centri skórovať Kucharčík, ale ani on nedokázal poslať loptu za brankárov chrbát. Jednu z najväčších šancí stretnutia mal v 9. minúte Hruška, keď sa po chybe obrany Liptovského Mikuláša ocitol sám proti brankárovi, ale skórovať Skalica nedokázala ani z následnej neprehľadnej situácie pred Šavolom. V 13. minúte sa po Lišivkovej prihrávke dostal k nebezpečnej strele Ondrek, ale jeho prudká strela minula bránku Skalice. V 22. minúte sa Hruška po obrovskej chybe ocitol sám pred Šavolom, mal čas na zakončenie, no strela sa mu vôbec nepodarila a lopta letela mimo bránu. Otvoriť stav zápasu sa napokon podarilo Skalici v 28. minúte. V pokutovom území sa k lopte dostal Haša a presnou strelou k žrdi prekonáva brankára. Liptáci sa po inkasovanom góle snažili zvrátiť nepriaznivé skóre, ale v prvom polčase sa im nepodarilo využiť ani jednu z príležitostí na vyrovnanie.

Po polčasovej prestávke tempo hry mierne upadlo, no Liptáci začali byť v útoku nebezpeční. DOmáci mohli vyrovnať v 67. minúte, keď Papaj z rohového kopu prihral Ondrekovi, ktorý okamžite odcentroval. Lopta našla v 16-ke Kotoru, ale jeho prudká hlavička tesne minula bránku Skalice. Liptákom sa napokon podarilo vyrovnať v 71. minúte. Papaj zahrával priamy kop, ktorým v pokutovom území našiel Slobodana Andrića a ten prekonal brankára hostí. Do vedenia mohol domácich poslať v 75. minúte Laco, ale jeho strelu z dobrej pozície hostia zrazili na rohový kop. O tri minúty sa mohol dostať do šance opäť Laco. Pekne prenikol do pokutového územia, no po zákroku protihráča spadol, ale rozhodca zákrok neposúdil ako nedovolený a nechal hru pokračovať. Liptáci zvyšovali svoju aktivitu a dostávali sa do sľubných šancí. V 82. minúte bol po druhej žltej karte vylúčený hosťujúci Lipták a domáci svojho súpera posledných desať minút zavreli na vlastnej polovici, no aj napriek príležitostiam sa im vedúci gól streliť nepodarilo a tak sa stretnutie skončilo výsledkom 1:1 a tímy si body podelili.