17. kolo 09.11.2019 Sobota 13:00 405 divákov

Rozhodcovia: Čiernik – Špivák, Bobko Góly: 18. Kačerík

Súpiska domáci

Gábriš – Janec- A. Krčík, Gerát, Václavík (72. Porubän), Bartoš (87. Lukáč), Staš, Nemegut, Lišivka, Kačerík, Bobček (62. D. Krčík)

Súpiska hostia

Strelčík – Riška, Ozimý, Lacko, Michlík, Kopiš (70. Kvaššay), Pilát, Pišoja, Vlček (83. Munyorove), Pilný, Martinček

Komentár

Prvú väčšiu príležitosť si už v šiestej minúte vypracovali hostia. Po viacerých zblokovaných strelách sa do dobrej streleckej pozície dostal Michlík, no jeho zakončenie Gábriš vyrazil a domáci loptu odkopli. O dve minúty neskôr mohli ísť do vedenia domáci. Bartoš na pravej strane vysunul Adama Krčíka, ktorý prízemným centrom v pokutovom území hľadal Bobčeka. Hostia stihli zakročiť a pred osamoteným Bobčekom loptu zachytili. V 11. minúte domáci zahrávali rohový kop. Lopta sa dostala na vzdialenejšiu žrď k Ivanovi Lišivkovi, ktorý mal pred sebou odkrytú bránu, no jeho strela letela len vysoko nad bránu. Stav stretnutia sa napokon podarilo otvoriť Liptovskému Mikulášu v 18. minúte, keď sa Bartoš uvoľnil po pravej strane a v pokutom území našiel ADRIÁNA KAČERÍKA. Ten si loptu spracoval a s pokojom presnou strelou poslal loptu za chrbát brankára Strelčíka. Hostia mohli vyrovnať v 21. minúte, no nebezpečnú strelu Piláta Gábriš vyrazil. Jednu z najväčších príležitostí zápasu mal v 24. minúte Václavík, ktorý dostal loptu do pokutového územia a osamotený stál pred brankárom Púchova. Jeho strela napokon letela tesne vedľa pravej žrde. O štyri minúty boli v gólovej príležitosti opäť domáci. Václavík na pravej strane uvoľnil Adama Krčíka, ktorý prízemnou strelou poslal loptu do pokutového územia Bobčekovi. Jeho strelu z bezprostrednej blízkosti Strelčík dokázal vyraziť. V 39. minúte sa na útočný výlet vybrali Kačerík s Bobčekom. Kačerík z dobrej streleckej pozície tesne minul bránu Púchova a nevyužil tak veľkú príležitosť navýšiť vedenie domácich. Štyri minúty pred koncom prvého polčasu mohli hostia vyrovnať. Po Michlíkovej strele nastala pred Gábrišom neprehľadná situácia, lopta sa viackrát odrazila, no domáci sa dokázali ubrániť a napokon loptu odkopli.

Po zmene strán hostia zahrávali v 47. minúte priamy kop. Lopta sa v pokutom území dostala na hlavu Nemerguta, ale jeho hlavička letela len tesne ponad bránu. O dve minúty sa po rohovom kope dostali do obrovskej príležitosti hostia. Hostia sa dostali k odrazenej lopte a následné zakončenie skončilo na brvne Gábrišovej brány. V 54. minúte Bartoš po ľavej strane uvoľnil Kačeríka, ktorý sa s loptou dostal na hranicu pokutového územia. Jeho technické zakončenie bolo zblokované a lopta tesne minula bránu Strelčíka. V 65. minúte dostal Kačerík loptu do úniku. V rýchlostnom súboji predbehol Martinčeka, ktorý zatiahol ručnú brzdu za čo inkasoval červenú kartu a bol poslaný pod sprchy. V 76. minúte dostal loptu pred pokutové územie Bartoš a prihral do dobrej streleckej pozície Porubänovi. Jeho strelu Strelčík vyrazil mimo priestor brány. Hostia sa aj napriek početnej nevýhode pokúšali o vyrovnanie a domácim ku koncu zápasu párkrát poriadne v pokutovom území zavarili. Liptáci si svoje tesné víťazstvo napokon ustrážili a zaslúžene zvíťazili výsledkom 1:0.