MFK Skalica
18. Staš (pok. kop), 68. Staš (pok. kop) – 35. Nagy
9. kolo 23.09.2020 Streda 15:30 470 divákov

Žlté karty: 12. Štrba, 57. Laura, 87. Mastiš – 66. Nečas, 68. Nemergut

Rozhodcovia: Ruc – Štofik, Budáč Góly: 18. Staš (pok. kop), 68. Staš (pok. kop) – 35. Nagy

Súpiska domáci

Luksch – Janec, A. Krčík, Kačerík (90. Porubän), Gerát, Bartoš, Staš (89. Kováč), Štrba, Voško (85. Mastiš), Laura (90. Chanyoung), D. Krčík

Súpiska hostia

Junas – Nemergut, Ranko, Blažek, Nečas, Mader (50. Kollár), Hollý, Almaský, Šebesta, Straczek (72. Škovran), Nagy

Komentár

Okamžite po úvode stretnutia si oba tímy vytvorili príležitosti na skórovanie. Najprv sa po úvodnom výkope dostal k strele Laura, no rozvlnil len bočnú sieť a následne sa na druhej strane dostal k strele z pokutového územia Straczek, ale ten trafil iba brvno Lukschovej brány. V 16. minúte postrašil obranu Skalice Kačerík, ktorého prihrávku po individuálnom prieniku do pokutového územia hostia zachytili. O minútu neskôr hlavný rozhodca stretnutia nariadil pokutový kop pre Liptovský Mikuláš po tom ako hráč hostí zahral rukou vo vlastnom pokutovom území. Kopu sa ujal Tomáš Staš a rutinérsky poslal svoj tím do vedenia 1:0. Po inkasovanom góle hostia zvýšili aktivitu a začali domácej obrane robiť problémy. Po viacerých veľmi dobrých príležitostiach sa napokon hostia gólu dočkali v 36. minúte. Martin Nagy dostal dlhú loptu do pokutového územia, ktorú nasmeroval za chrbát brankára Lukscha. Do konca prvého polčasu sa už stav zápasu nemenil a tak sa o osude stretnutie rozhodlo v druhom dejstve.

Do druhého polčasu nastúpil lepšie Liptovský Mikuláš. Už v 47. minúte mohol domácich do vedenia poslať Kačerík, no tomu po krásnej akcii chýbalo k prihrávke od Voška pár centimetrov. O dve minúty neskôr Kačerík peknou prihrávkou našiel dobre postaveného Voška, ktorý okamžite vystrelil, no toto zakončenie nemalo dostatočné parametre a Junas loptu vez väčších problémov chytil. Po viacerých pekných útočných akciách sa Liptáci gólu dočkali v 68. minúte. Po tvrdom faule na Bartoša v pokutovom území rozhodca opäť nariadil pokutový kop a Tomáš Staš sa ani v tomto prípade nemýlil a poslal svoj tím do vedenia. V 81. minúte mohli domáci svoje vedenia potvrdiť, keď sa k strele z bezprostrednej blízkosti dostal Bartoš, no toto zakončenie minulo bránu Skalice. V posledných minútach stretnutia Skalica potrápila obranu Liptovského Mikuláša, no ten sa dokázal ubrániť a tak po výbornom výkone oboch mužstiev si MFK Tatran Liptovský Mikuláš pripisuje do tabuľky plný bodový zisk po výhre nad lídrom tabuľky.