16. kolo 13.02.2021 Sobota 13:30 0 divákov

Žlté karty: 22. Krčmarević, 85. Jakúbek – 39. Krčík, 51. Andrić

Rozhodcovia: Ruc – Sluk, Špivák Góly: 4. Laura, 46. Kačerík, 88. Kačerík

Kira – Krčmarević, Kis (87. Elexa), Ristovski (78. Košuda), Pačinca, Karaš (78. Jung), Jakúbek, Novák, Komazec (78. Min Su Kim), Liener (15. Keresteš), Jonec Náhradníci: Šeremeta – Jung, Min Su Kim, Elexa, Gáll, Košuda, Keresteš

Súpiska hostia

Luksch – Janec, Holub, D. Krčík, A. Krčík (89. Kotora), Gerát, R. Bartoš (90. Kihyun Um), Václavík, Kačerík (90. Voško), Andrić (76. Chansoo Kim), Laura Náhradníci: Mikušiak – A. Bartoš, Kováč, Kotora, VOško, Kihyun Um, Chansoo Kim

Komentár

Stretnutie začali obe mužstvá aktívne. Už v druhej minúte mohli ísť domáci do vedenia, keď sa po veľkej chybe v obrane hostí dostali domáci do prečíslenia, ale Jakúbeka v obrovskej príležitosti vychytal brankár Luksch. O dve minúty neskôr sa Liptáci dočkali prvého gólu. Po krásnej kombinačnej akcii sa Laura zbehol na center k vzdialenejšej žrdi a do odkrytej brány posiela svoj tím do vedenia. Liptáci po strelenom góle kontrolovali dianie na ihrisku a súperovi hrozili najmä z rýchlych krídelných útočných akcií. Do veľkej príležitosti sa Liptovský Mikuláš dostal aj v 31. minúte, keď po rýchlej akcii hľadal Laura pred bránou Geráta, no ten z bezprostrednej blízkosti tesne minul bránu košického brankára Kiru. Tesne pred koncom prvého dejstva mohli Košice vyrovnať. Domáci zahrávali rohový kop z pravej strany, no hlavičkujúci Jakúbek trafil iba bočnú sieť.

Po zmene strán Liptáci neváhali a okamžite sa vrhli do útočnej aktivity, čo sa im vyplatilo. V 46. minúte sa Liptovský Mikuláš ocitol v bleskovom protiútoku. Kačerík dostal do pokutového územia prízemný center z pravej strany a strelou z prvej poslal svoj tím do dvojgólového vedenia. Košičania sa snažili o zvrátenie nepriaznivého stavu, no buď sa k priamemu ohrozeniu brány nedostali, alebo ich zakončenia neboli ideálne a zväčša nechali vyniknúť brankára Lukscha. Liptáci postupne opäť zvyšovali aktivitu a trápili obranu Košíc, ktorá mala plné ruky práce. V 71. minúte mohol na 0:3 zvyšovať Dragan Andrić, no jeho zakončenie v páde nebolo ideálne. Na konečných 0:3 sa Liptovskému Mikulášu podarilo upraviť v 88. minúte, keď sa po dlhej prihrávke dostal v polovici ihriska k lopte Kačerík, ktorý si obhodil vybehnutého brankára Kiru a do opustenej brány bez problémov usmernil loptu. MFK Tatran Liptovský Mikuláš tak v prvom jarnom kole zaslúžene zdolal svojho súpera, FC Košice. Do tabuľky si po víťazstve rozdielom triedy, 0:3, pripisuje plný bodový zisk a doťahuje sa tak na lídra tabuľky, Banskú Bystricu, na rozdiel jedného bodu.