19. kolo 06.03.2021 Sobota 10:00 0 divákov

Žlté karty: 56. Bartoš, 90. Staš – 41. Popović, 54. Šurnovský, 55. Domonkos, 90. Pastorek, 90. Šimko

Rozhodcovia: Mano – Špivák, Sluk Góly: 19. Janec – 67. Krela (pok. kop)

Luksch – Janec, A. Krčík, Kačerík, Gerát (80. Staš), Václavík, Bartoš, Voško, Kim, Andrić (56. Um), D. Krčík Náhradníci: Slaniniak – Kováč, Staš, Mastiš, Porubän, Um, Holub

Súpiska hostia

Bréda – Popović, Saláta, Szocs, Šurnovský, Šimko, Domonkos, Szetei (61. Krela), Matić, Bayemi (90. Pastorek), Tóth (80. Daniel) Náhradníci: Leckéší – Krela, Daniel, Pastorek, Pittner, Špak, Druga

Komentár

Od začiatku zápasu bol aktívnejší domáci tím, MFK Tatran Liptovský Mikuláš. Už v 6. minúte sa Kačerík uvoľnil z ľavej strany, ale strela letela vysoko nad Brédovu bránu. O dve minúty neskôr Liptác zahrávali rohový kop z pravej strany. Na loptu najvyššie vyskočil Voško, ale jeho hlavička k bližšej žrdi minula bránu. V nasledovnej akcii mali domáci opäť šancu na skórovanie. Po rýchlej akcii Janec odcentroval z ľavej strany na nabiehajúceho Dragana Andrića, no jeho zakončenie hlavou z pokutového územia letelo len mimo bránu Komárna.  Jednu z najväčších príležitostí stretnutia mali domáci v 10. minúte, keď sa po peknej kombinácii z pravej strany dostal k hlavičke Dávid Krčík, ale ten trafil iba brvno Brédovej brány. Následne sa o dorážku pokúsil Kim, ale loptu netrafil ideálne a veľká príležitosť tak zostala nepremenená. V 14. minúte Komárno obsadilo územie pred bránou Liptovského Mikuláša, ktorí sa však výborne bránili a súper do streleckej príležitosti nepustili. V 16. sa podarilo Kačeríkovi pred pokutovým územím Komárna zachytiť nepodarenú prihrávku hostí a okamžite prihral dobre postavenému Gerátovi, ktorému však zakončenie nevyšlo a lopta minula bránu. Liptáci sa gólu dočkali v 19. minúte. Z pravej strany dostal najprv prihrávku Kačerík, no z dobrej streleckej pozície zakončiť nedokázal. Následná prihrávka našla dobe postaveného Janeca, ktorý ukážkovou strelou k vzdialenejšej žrdi prekonal Brankára Brédu. V 24. minúte Kačerík po hlavičkovom súboji zostal pri lopte, dostal sa s ňou až na hranicu pokutového územia, odkiaľ vystrelil. Jeho zakončenie k vzdialenejšej žrdi minulo priestor brány. Na opačnej strane sa domáci dopustil obrovskej chyby a k lopte sa v dobrej pozícii dostal Bayemi, ktorý z prvej vystrelil, no toto zakončenie bolo veľmi nepresné.  V 27. minúte sa po perfektnej prihrávke ocitol vo výbornej príležitosti osamotený Kim, ale jeho strelu Bréda vyrazil. V 34. minúte sa po rohovom kope dostal k lopte Saláta, no aj toto zakončenie hostí z dobrej pozície bolo veľmi nepresné. Hra sa s blížiacim koncom polčasu vyrovnala a začalo sa hrať najmä v strede ihriska. Tri minúty pred koncom prvého dejstva Liptáci zahrávali po faule priamy kop z veľmi dobrej pozície z hranice pokutového územia. Kopu sa ujal David Krčík, ktorý loptu namieril k pravej žrdi, ale Bréda jeho strelu bez väčších problémov chytil.

Po zmene strán bola hra rozkúskovaná a Liptáci už nevyvíjali taký veľký tlak na bránu Komárna ako pred prestávkou. V 50. minúte Dávid Krčík vyslal parádnu prihrávku na Andrića, ktorý sa mohol ocitnúť sám pred brankárom hostí, ale ten bol napokon rýchlejší a loptu schoval do náručia. V 60. minúte sa Liptovský Mikuláš po peknej kombinácii dostal po pravej strane ihriska až ku pokutovému územiu. O center sa pokúsil Dávid Krčík aj Tomáš Gerát, ale ani jednému sa nepodarilo loptu poslať pred Brédu, oba centre hostia odvrátili. Komárno si jednu z najväčších príležitostí vytvorilo v 62. minúte. Po faule hráči Komárna rýchlo rozohrali a presnou prihrávkou našli dobre postaveného spoluhráča v pokutovom území, ktorý mal na zakončenie dostatok času, no v obrovskej príležitosti minul bránu Liptovského Mikuláša. Stav stretnutia sa menil v 67. minúte. Po faule Uma v pokutovom území rozhodca nariadil pokutový kop. Loptu na biely bod si postavil Jakub Krela, ktorý s prehľadom prekonal brankára Lukscha. V 80. minúte domáci krásne zakombinovali a Um sa z pravej strany pokúsil nájsť v pokutovom území Adama Krčíka, čo sa mu aj podarilo, ale jeho zakončenie tesne minulo bránu Komárna. O tri minúty neskôr mohli íst Liptáci opäť do vedenia, keď bol v rýchlom protiútoku po dlhej prihrávke Kačerík. Mohol ešte prihrávať na osamoteného Kima, no rozhodol sa pre strelu, ktorú hostia zblokovali. Stretnutie sa napokon skončilo nerozhodne 1:1 po góloch Janeca a Krelu z pokutového kopu. Liptovský Mikuláš si tak do tabuľky pripisuje jeden bod.