23. kolo 03.04.2021 Sobota 16:00 0 divákov

Žlté karty: 43. D. Krčík, 54. Bartoš, 82. Laura – 51. Polievka

Rozhodcovia: Kružliak – Ádám, Borsányi Góly: 42. Kačerík

Luksch – Janec, A. Krčík (78. Laura), Kačerík (90. A. Bartoš), Gerát (78. Kim), Václavík, R. Bartoš, Kotora, Voško, Andrić (68. Staš), D. Krčík Náhradníci: Slaniniak – A. Bartoš, Staš, Mastiš, Laura, Kim, Holub,

Súpiska hostia

Hruška – Hanes (57. Kvocera), Nosko, Starší, Snitka (57. Richtárech), Polievka, Frimmel, Vujošević, Migaľa, Vajda, Willwéber (71. Laksik) Náhradníci: Krejčí – Tóth, Richtárech, Laksik, Gonda, Lukáčik, Kvocera

Komentár

Od úvodu naskočili oba tímy do stretnutia aktívne s množstvom rýchlostných aj osobných súbojov. Prvý strelecký pokus stretnutia mal v 11. minúte Palievka, ale z dobrej pozície jeho zakončenie perfektne vykryl bankár Luksch. Gólových príležitostí v prvom polčase nebolo veľa, obrany oboch tímov si svoju prácu odvádzali výborne aj napriek veľmi nebezpečným akciám na oboch stranách. Jednu z prvých veľkých príležitostí v zápase mali v 24. minúte domáci. Po rohovom kope sa k lopte v pokutovom území dostal Voško, no jeho zakončenie Hruška vyrazil mimo ohrozenia brány. V 34. minúte mohla na opačnej strane skórovať Banská Bystrica. Do pokutového územia dostal prihrávku Vujoševíć, ktorý sa urobil priestor  a zakončil. Jeho nebezpečná strela len veľmi tesne minula bránu domácich. O štyri minúty hostia mohli opäť skórovať, no Vujoševićov pokus Luksch vyrazil na brvno a z následného rohového kopu sa hráčom Banskej Bystrice nepodarilo ohroziť bránu Liptovského Mikuláša. Gólu sa diváci napokon dočkali v 41. minúte. Dragan Andrić dostal loptu pred pokutové územie odkiaľ nebezpečne vystrelil, ale trafil iba tyčku Hruškovej brány. Lopta sa od nej odrazila priamo na kopačku osamoteného Kačeríka, ktorý poslal svoj tím pred koncom prvého polčasu do vedenia 1:0.

Do druhého polčasu nastúpila Banská Bystria oveľa aktívnejšie a robila obrane domáceho tímu veľké problémy. Liptovský Mikuláš sa sústredil na defenzívnu hru, čo sa im aj darilo a napriek veľkému tlaku hostí sa domáci úspešne bránili. Do šancí sa postupne dostali Vujošević, Polievka, Starší aj Willwéber, no väčšina streleckých pokusov bola tečovaná, zblokovaná, alebo skončila v rukaviciach brankára Lukscha, ktorý svoj tím mnohokrát perfektným zákrokom podržal. S pribúdajúcim časom nervozita na kopačkách Banskej Bystrice pribúdala a Liptáci rozohrávku súpera vysoko napádali, čím výrazne spomaľovali kombinačnú hru hostí. Naopak krásnou individuálnou akciou sa predviedol Adam Krčík, ktorý sa súperovej obrany nezľakol, obišiel si troch protihráčov, no v kľúčový moment dlho váhal a v pokutovom území namiesto zakončenia napokon o loptu prišiel. MFK Tatran Liptovský Mikuláš si vedenie 1:0 ustrážil až do záveru stretnutia a dnešnom víťazstve nad Banskou Bystricou sa stáva lídrom tabuľky II. futbalovej ligy.