MFK Tatran Liptovský Mikuláš
45+1 Schäfer, 58. Taiwo, 90+4 Sharani – 1. Andrić
2. kolo 01.08.2021 Nedeľa 18:00 3446 divákov

Žlté karty: 56. Schäfer

Rozhodcovia: Dohál – Straka, Jánošík - Libiak Góly: 45+1 Schäfer, 58. Taiwo, 90+4 Sharani – 1. Andrić

Súpiska domáci

: Jedlička – Beskorovainyi, Rymarenko (67. Balić), Ciganiks, Brunetti, Njie (79. Veselovský), Kružliak, Taiwo (79. Sharani), Schäfer, Vera (60. Moumou), Divković Náhradníci: Muhamedbehović – Balić, Sharani, Fábry, Andzouana, Veselovský, Moumou, Vantruba, Nicolaescu

Súpiska hostia

Luksch – A. Krčík, D. Krčík, Hranáč, Janec (83. Filinský), Flak (36. Kim), Staš, Laura (69. Pinte), R. Bartoš, Kačerík (69. Švec), Andrić (83. Voško) Náhradníci: Sváček – Filinský, Pinte, Gerát, Švec, Kim, Václavík, A. Bartoš, Voško

Komentár

Liptáci naskočili výborne, keď už v 1. minúte išli do vedenia, keď sa po obrovskej chybe domácej obrany presadil veľmi skúsene Andrić, ktorý poslal loptu ponad vybehnutého brankára Jedličku. V 11. minúte sa na druhej strane do streleckej pozície dostal Schäffer, no ten z hranice pokutového územia minul bránu Liptovského Mikuláša. Naopak o minútu neskôr mohli ísť hostia do dvojgólového vedenia. Po peknej kombinácii si loptu do streleckej pozície potiahol Kačerík, no aj toto zakončenie letelo tesne vedľa brány, tentokrát domácej. V 15. minúte si domáci vypracovali obrovskú príležitosť na skórovanie. Ciganiks odcentroval z ľavej strany presne na Veru, no ten vo vyloženej pozícii triafal iba nad bránu hostí. V prvej dvadsaťminútovke z pokutového územia strieľa ešte Rymarenko, ale aj ten krížnou strelou v dobrej pozícii poslal loptu iba pár centimetrov od vzdialenejšej žrdi. Po polhodine stretnutia mohli Liptáci opäť navýšiť svoje vedenie. Po chybnej rozohrávke domácich sa dostal k lopte Laura a perfektne ju poslal do pokutového územia na Staša. Ten neváhal a v obrovskej príležitosti okamžite z prvej vystrelil, no jeho zakočenie letelo pár centimetrov od ľavej žrdi Jedličkovej brány. Liptáci v prvom polčase prišli o zraneného Flaka, ktorého nahradil v 36. minúte Kim. Tesne pred záverom prvého dejstva sa podarilo domácemu celku vyrovnať stav stretnutia. Schäffer krásnou strelou z 20 metrov vymietol pavučinu Lukschovej brány.

Po zmene strán si prvú streleckú príležitosť vytvorili hostia. Po rýchlej akcii Liptákov dostal loptu na ľavú stranu ihriska Kačerík, ktorý si ju potiahol na stred ihriska vystrelil, no jeho zakončenie bolo zblokované a lopta minula bránu Dunajskej Stredy. V 57. minúte išli domáci hráči prvýkrát v zápase o vedenia. Po krásnej akcii najprv Divković strelou opečiatkoval brvno, no v rozhodenej obrane hostí sa najrýchlejšie zorientoval Taiwo, ktorý z bezprostrednej blízkosti prekonal Lukscha. Hráči Liptovského Mikuláša neskladali zbrane a naďalej ukazovali, že chcú hrať futbal. V 62. minúte po pravej strane unikol Laura, ktorý si vymenil loptu s Adamom Krčíkom a následne odcentroval. Lopta v pokutovom území našla kapitána Bartoša, ale jeho zakončenie chýbala dostatočná razancia a brankár Dunajskej Stredy loptu poľahky schoval v náručí. Liptáci boli aj v druhom polčase nútení striedať kvôli zraneniu, keď na trávniku zostal po prudkom kontakte ležať Janec. V 87. minúte mohli Liptáci opäť vyrovnať stav stretnutia. Rohový kop z pravej strany zahrával Staš a v pokutovom území perfektne našiel Hranáča, ktorý zakončoval prudkou hlavičkou. Jedlička vytiahol neskutočný zákrok, s problémami loptu vyrazila a zachránil svoj tím pred inkasovaním gólu. Na konečných 3:1 upravil tesne pred záverom stretnutia Sharani, keď sa po ofenzíve hostí a následnej strate lopty dostal do úniku sám proti brankárovi a pohodlne prekonal Matěja Lukscha. MFK Tatran Liptovský Mikuláš si tak po ďalšom sympatickom výkone vo Fortuna lige bude musieť na prvé body do tabuľky ešte počkať.