MŠK Žilina B
68. R. Bartoš, 75. R. Bartoš - 35 Myslovič (pok. kop)
4. kolo 15.08.2021 Nedeľa 20:00 0 divákov

Žlté karty: 38. Staš, 84. Kačerík, 90. Kotora, 90. R. Bartoš - 81. Bichakhchyan, 84. Anang Červené karty: 90. Bichakhchyan (2.ŽK)

Rozhodcovia: Marhefka - Poláček, Vitko Góly: 68. R. Bartoš, 75. R. Bartoš - 35 Myslovič (pok. kop)

Súpiska domáci

Sváček - A. Krčík, D. Krčík, Hranáč, Filinský, Flak (90. Kotora), Gerát (46. Kim), Staš, Kačerík (90. Švec), Pinte, R. Bartoš

Súpiska hostia

Belko - Myslovič (55. Bichakhchyan), Fazlagić (55. Gono), Jambor (76. Jibril), Goljan, Slebodník, Nemčík, Sluka, Kopas, Suľa (80. Anang), Rusnák (55. Ďuriš)

Komentár

Do stretnutia nastúpili domáci hráči veľmi aktívne a už v tretej minúte mohli ísť do vedenia. Po peknej akcii Staša a Pinteho sa k hlavičke dostal druhý menovaný, no z dobrej pozície poslal loptu tesne nad bránu Žiliny. Naopak v deviatej minúte Kopas zahrával priamy kop, no jeho nebezpečné zakončenie zlikvidoval Sváček výborným zákrokom. V desiatej minúte mohli ísť do vedenia opäť domáci, keď Gerát hlavou predĺžil center z ľavej strany na Richarda Bartoša, ale ten v sklze loptu tesne netrafil. Hostia zo Žiliny sa k ohrozeniu brány opäť dostali v 18. minúte, ale perfektnú ďalekonosnú strelu Kopasa zneškodnil brankára Sváček. Jednu z najväčších príležitostí Žiliny diváci videli v 31. minúte, keď dlhá lopta za obranu domácich letela priamo na Slebodníka, ktorý sa ešte presadil cez Adama Krčíka, ale jeho následné zakončenie bolo zblokované a Liptáci loptu poslali mimo ohrozenia brány. O minútu neskôr sa na druhej strane dostal do dobrej streleckej príležitosti Gerát, no jeho strele chýbala dostatočná razancia a lopta len skončila v rukaviciach brankára Belka. Prvé gólu stretnutia sa diváci dočkali v 35. minúte, keď rozhodca po faule Flaka na Rusnáka nariadil pokutový kop. Loptu na biely bod si postavil Myslovič a ten krásnou strelou poslal loptu za chrbát brankára Liptovského Mikuláša. Domáci hráči sa nevzdávali a už v 36. mohli byť vyrovnané. Kačerík potiahol loptu po ľavej strane ihriska a prízemným centrom v pokutovom území hľadal spoluhráčov. V neprehľadnej situácii sa domácim takmer podarilo streliť gól, ale hosťom sa aj s dávkou šťastia podarilo ubrániť. Na konci prvého dejstva sa v nepríjemnom páde zranil hráč MFK Tatran, Tomáš Gerát, ktorého v druhom polčase nahradil Kim.

Po necelých piatich minútach druhého polčasu mohol byť stav zápasu vyrovnaný. V rýchlom protiútoku Bartoš perfektne našiel Pinteho, ale jeho strelu z výbornej pozície brankára Žiliny vyrazil na rohový kop. Rohový kop domácich zahrával Tomáš Staš a v pokutovom území nastala neprehľadná situácia, v ktorej sa domáci hráči dostali k viacerým zakončeniam, až kým lopta neskončila za chrbtom brankára Belka. Až do 58. minúty celý štadión vo vytŕžení čakal na verdikt VAR a po siedmich minútach gól Tatranu napokon nebol uznaný kvôli ofsajdu.  Liptáci sa vytúženého gólu dočkali v 67. minúte. Po krásnej akcii domáci sa k centru z pravej strany dostal Pinte a v dobrej streleckej pozícii našiel kapitána domácich, Bartoša. Ten neváhal a strelou z prvej pod brvno vyrovnal stav stretnutia na 1:1. V 73. minúte mohli ísť Žilinčania opäť do vedenia, ale prudkú strelu Ďuriša domáci zblokovali. Naopak na druhej strane Bartoš výborne nabil Stašovi a brankár Belko musel loptu vyrážať. V 75. minúte sa dostali domáci hráči do vedenia. Rohový kop z ľavej strany zahrával Staš a v pokutovom území lopta pristála presne na hlavu Bartoša, ktorý nekompromisne prekonal brankára Belka po druhýkrát. Žilina sa v zbytku stretnutia urputne pokúšala o vyrovnanie, ale Liptáci dôsledne bránili a trpezlivo čakali na chybu súpera, čo sa im takmer vyplatilo v piatej minúte nadstaveného času, keď Bartoš vystihol chybu v obrane hostí, ocitol sa sám proti brankárovi Belkovi, ale v obrovskej príležitosti krížnou strelou trafil iba vzdialenejšiu žrď žilinskej brány. Po pätnástich minútach nadstaveného času tak Liptáci mohli oslavovať svoje historicky prvé víťazstvo vo Fortuna lige a po zisku troch bodov sa tak odlepili od dna tabuľky, keď o dva body preskočili Zlaté Moravce.