ŠK Slovan Bratislava
28. Popovič - 53. a 71. Hrnčár, 13. Čavrič 53. Šaponjič, 84. Kucka
5. kolo 14.08.2022 Nedeľa 18:00 1956 divákov

Žlté karty: Popovič (LM)

Rozhodcovia: Kráľovič – Kmec, Košecký Góly: 28. Popovič - 53. a 71. Hrnčár, 13. Čavrič 53. Šaponjič, 84. Kucka

Súpiska domáci

Sváček - Totka, Bielák, Bedecs, Nečas (78. Župa) - Gerát, Káčerík, Václavik - Popovič, Matoš (76. Diviš), Ďungel (64. Jednrišek)

Súpiska hostia

Trnovský - Medveděv, Abena (73.Križan), Voet, Lovat - Hrnčár, Mustafič, Agbo (64. Kucka), Čavrič (59. Green) - Ramirez (59. Zmrhal), Šaponjič (73. Medved)

Komentár

V nedeľu 14.08.2022 o 18:00 sme na svojom štadióne v popradskom NTC privítali úradujúceho majstra ŠK Slovan Bratislava. Po búrke, ktorá sa prehnala hodinu pred zápasom nad Popradom, sa na mierne podmočenom teréne začal hrať od začiatku atraktívny zápas.

Prvý gól v zápase sa podarilo streliť hosťom z Bratislavy v 13. minúte. Lovatovu strelu Sváček vyrazil len k Čavričovi a ten už s dorážkou do prázdnej brány nemal problém 0:1. Obrovskú šancu na vyrovnanie sme mali už o 5 minút, Václavik pekne našiel Matoša, ten pripravil streleckú pozíciu pre Káčeríka, ktorý však vo výbornej príležitosti poslal loptu len nad Trnovského bránu. Takmer 2000 divákov v Poprade sa vyrovnania dočkalo v 28. minúte, keď si na Nečasov rohový kop nabehol Popović a pekným volejom prekonal hosťujúceho brankára 1:1. Treba povedať, že v prvom polčase sme držali častejšie loptu na našich kopačkách, dokázali sme zatlačiť súpera, vytvoriť si viacero dobrých príležitostí, no skórovať sa nám už však nepodarilo, naopak gól do šatne mohol streliť hosťujúci Ramirez, ten však v dobrej šanci netrafil našu bránu.

Do druhého polčasu však nastúpil celkom iný Slovan. Využil hneď prvú príležitosť po zmene strán, v 53. minúte sa presadil Šaponjič. O tri minúty neskôr rozhodol o zápase Hrnčár. Ten istý hráč sa druhýkrát v zápase presadil ešte v 71. minúte a skóre zápasu na 1:5 v 83. minúte uzavrel striedajúci Kucka. V druhej polovici zápasu sa nám už nepodarilo nadviazať na výkon z prvého polčasu. Hostia prepli na vyšší stupeň dokázali nám streliť 4 góly a postrážili si víťazstvo.