MFK Tatran Liptovský Mikuláš
7. Gidi, 22. Kaprálik, 38. Jambor, 57. Ďuriš – 37. Jendrišek, 88. Václavik
11. kolo 17.09.2022 Sobota 18:00 1150 divákov

Žlté karty: Kaprálik, Kopas, Leitner, Myslovič - Jendrišek, Totka, Václavik

Rozhodcovia: Ruc – Halíček, Zemko Góly: 7. Gidi, 22. Kaprálik, 38. Jambor, 57. Ďuriš – 37. Jendrišek, 88. Václavik

Súpiska domáci

Belko – Rusnák (78. Rusnák), Leitner, Nemčík, Bari (65. Kopásek) – Myslovič (78. Galčík), Kopas, Gidi (63. Stojčevski) – Kaprálik, Jambor (63. Jinril), Ďuriš

Súpiska hostia

Sváček – Totka, Mihal, Bedecs, Župa – Václavík, Káčerík, Filinský – Gaži (69. Staš), Jendrišek (78. Voško), Nečas (78. Matoš)

Komentár

V sobotu 17.09.2022 sme sa predstavili v rámci 11. kola Fortuna ligy na Štadióne pod Dubňom proti domácemu tímu MŠK Žilina. Zápas s výkopom o 16:00 začal lepšie pre domácich, keď sa už v 7. minúte dostali do vedenia zásluhou Gidiho. Potom však prišla pasáž hry, v ktorej sme nastrelili trikrát bránkovú konštrukciu Belkovej brány, no gól sa podarilo streliť domácemu Kaprálikovi, keď potrestal chybu v našej obrane. V prvom polčase sme sa dokázali nakoniec presadiť aj my, peknú prihrávku Totku dopravil do prázdnej brány prvým gólom v našom drese Jendrišek. Už sa minútu šli však Žilinčania opäť do dvojgólového vedenia, Sváčeka prestrelil Jambor 3:1. Krátko pred polčasovým hvizdom do píšťalky mal gól na kopačke Filinský, no jeho strelu na bránkovej čiare odpratal hosťujúci obranca.

Do druhého polčas opäť vstúpili lepšie domáci a v 57. minúte skóroval Ďuriš na priebežných 4:1. Loptu sme mali častejšie na našich kopačkách dokázali sme si vypracovať viacero šancí, no gól na 4:2 strelil Václavik až v 88. minúte a upravil tak konečné skóre zápasu.