13. kolo 08.10.2022 Sobota 18:00 724 divákov

Rozhodcovia: Očenáš - Štofik, Roszbeck Góly: 20. Peňa - 60. Jendrišek, 67. Gaži

Száraz - Kotula, Jeřábek, Ranko, Mendéz - Kanu (73. Petrík), Njie (73. Begala, 79. Slebodník), Peňa - Marcin, Da Silva (86. Zahradník), Jánošík (86. Issa)

Súpiska hostia

Sváček - Filinský, Bielák, Mihál - Totka, Gerát, Václavík, Župa - Gaži (88. Voško), Staš (88. Nečas) - Jendrišek (84. Káčerík)

Komentár

V sobotu 08.10.2022 sme sa predstavili na pôde MFK Zemplín Michalovce. Zápas s výkopom o 18:00 začal aktívne z oboch strán. Prvý vážnejší zákrok mal náš brankár Sváček v 12. minúte, keď po centri Marcina smerovala lopta do našej brány. 18. minúta priniesla pekné zakončenie Župu no domáci Száraz len s námahou zabránil gólu. Michalovčania sa ujali vedenia v 20. minúte, keď sa po rýchlom útoku a Marcinovej prihrávke dokázal presadiť Peňa. Prvý polčas priniesol ešte neuznaný gól Michalovčanov pre ofsajd a veľkú šancu Marcina, ktorý pekný center poslal hlavičkou len tesne mimo Sváčekovej brány.

Do druhého polčasu sme vstúpili s iniciatívou niečo so zápasom urobiť a to sa nám začalo dariť napĺňať v 59. minúte, keď chybu v domácej obrane potrestal Jendrišek a svojim druhým gólom v tejto sezóne vyrovnal skóre zápasu na 1:1. Už o 8 minút neskôr sme sa dostali do vedenia, po chybe domáceho brankára už nemal problém dostať loptu do prázdnej brány svojim prvým tohtosezónnym gólom Gaži. Tlak domácich sme s vypätím všetkých síl ustáli a vezieme si z východu republiky vytúžené prvé víťazstvo v aktuálnom ročníku.