14. kolo 15.10.2022 Sobota 18:00 1492 divákov

Rozhodcovia: Gemzický - Vass, Čajka Góly: 48. Regáli - 29. Václavík

Krajčírik - Fabiš (49. Morong), Maslo, Mojžiš, Madleňák - Chrien, Zsigmund, Luterán (70. Rakyta), Regáli - Bobček (70. Kelemen), Gerec

Súpiska hostia

Sváček - Totka, Filinský, Bedecs, Mihál, Župa (68. Nečas) - Václavík, Gerát, Staš (87. Káčerík) - Gaži (90.+1 Laura), Jendrišek (87. Voško)

Komentár

V sobotu 15.10.2022 o 18:00 sme sa predstavili na ihrisku nášho liptovského suseda z Ružomberka. Naše druhé tohtosezónne derby začalo aktívne z oboch strán. V úvode zápasu sa do šance dostal Ružomberčan Gerec, no jeho strela minula Sváčekovu bránku. Diváci sledovali zväčša medzišestnástkový futbal s veľkým množstvom osobných súbojov. Gól svojmu bývalému zamestnávateľovi sa pokúšal streliť Jendrišek, no jeho projektil letel tesne vedľa tyče. Dianie zápasu zmenil Václavik v 29. minúte, keď po krásnej individuálnej trafil do pravého horného rohu Krajčírikovej brány. Do konca prvého dejstva sa žiadny z tímov nedostal do vyloženej šance a tak sme do kabín odchádzali s jednogólovým vedením.

Do druhého polčasu lepšie vstúpili domáci a už v 48. minúte sa im podarilo vyrovnať stav zápasu na 1:1 Regálim. Druhý polčas sa odohrával na ťažkom teréne, na ktorom si už žiadny z tímov nevypracoval gólovú akciu, ustáli sme tlak domácich a nakoniec sme si po bojovnom výkone priniesli spod Čebraťa cenný bod.