MFK Tatran doma porazil FK Haniska 3:0

V 4. kole DOXXbet ligy domáci MFK Tatran privítal FK Haniska. V zápase plnom gólových šancí sa domácemu tímu podarilo zdolať hostí 3:0. MFK Tatran sa tak dostal na 1. miesto v DOXXbet lige, čo je historicky najlepšie umiestnenie pre MFK.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš- FK Haniska  3:0  (2:0)

Góly:  19. Kubena, 40. Staš (pen.), 60. Gerec

ŽK: 65. Laco - 40. Cicman, 43. Pekár

Rozhodcovia: Prešinský - Hancko, Sluk

Divákov: 340

MFK Tatran Liptovský Mikuláš: Bréda – Šimún, Kubena, Kucharčík, Papaj, Gerec, Mizerák, Staš(72. Hirka), Jasenovský(51. Laco), Lišivka (81. Čurma), Pastva

FK Haniska: Fedor – Klimek, Gorej, Cicman, Leško, Majerník, Kolbas, Beck, Pekár, Maťaš, Kovács(81. Borovský)

Začiatok prvého polčasu bol z oboch strán opatrný. V 9. minúte však Pastva skúšal nebezpečnú strelu spoza 16-ky a neskôr perfektne vysunul Janenovského, gól však diváci nevideli. Šancu meniť skóre mali následne aj hostia, keď po zahraní štandardnej situácie hlavičkoval vysoký Pekár, ale bránu tesne minul. V 19 minúte sa domáci dočkali gólu, keď Staš našiel dlhým centrom v 16-ke Kucharčíka, ten hlavou prihral Kubenovi, ktorý hlavičkou už nemal problém prekonať brankára Fedora. Hra na nachvíľu ukludnila, ale v 25. minúte už Mizerák strieľal z 20 m, brankár bol však pozorný. Hostia si svoju veľkú príležitosť vypracovali po rohovom kope Becka v 34. minúte Matúš Pekár ale nášho brankára neprekonal. O pár minút sa už domáci tešili zo svojho druhého gólu, keď bol v pokutovom území faulovaný Peter Jasenovský a rozhodca nariadil pokutový kop, ktorý Tomáš Staš bez zaváhania premenil. Do konca polčasu sa už skóre nezmenilo, aj napriek Kucharčíkovej hlavičke, ktorá len tesne minula bránu.

Druhý polčas bol na gólové šance MFK Tatran bohatý. Už v 47. minúte sa Gerec dostal na hranicu 5-ky, ale zaváhal a nevystrelil. Domáci tím, hosťom nedovolil hrať svoju hru, dostávali sa do veľkého množstva šancí, ktoré však nepremieňali. V 59. minúte Laco poslal prízemnú prihrávku do 16-ky, ktorá našla Gereca, ten však strieľal vysoko nad a nepremenil tak obrovskú šancu. O minútu na to sa však už Gerec nemýlil, keď ho kolmicou vysunul Staš a sám proti brankárovi strelil gól na 3:0. Málo k streleniu gólu chýbalo aj v 67. a 69. minúte, keď prvý krát Pastva a druhý krát Papaj centrovali na hlavu Gereca, ten ale obidva razy len veľmi tesne minul bránku hostí. V 76. minúte sa sám zoči-voči brankárovi ocitol Laco, strela, ktorú ale vyslal mierila len do brankára. Laco sa ocitol v šanci aj v 83. minúte, keď sa ocitol v bezprostrednej blízkosti bránky, strela ale letela nad bránu súpera. Poslednú veľkú šancu na konci zápasu mal opäť Laco v 87. minúte, keď sa dostal k odrazenej lopte v pokutovom území, lopta ale skončila u brankára. V zápase plnom gólových šancí a peknou kombinačnou hrou MFK Tatran napokon domáci zvíťazili 3:0 a dostali sa tak na 1. miesto v tabuľke DOXXbet ligy, čo je pre MFK Tatran historicky najlepšie umiestnenie.

Juraj Sabol, tréner MFK Tatran: " Po prvej 15-minútovke, kde obe družstvá hrali koncentrovane a snažili sa zodpovedne brániť, sme v zápase postupne začali dominovať. Pomohol nám aj gól Kubenu, ktorým sme sa ujali vedenia. Zápas prinieslo veľa gólových příležitosti na naše kopačky. Myslím si, že môžem hovoriť o zaslúženom víťazstve. Pri lepšej koncentrácii našich hráčov v koncovke to mohlo byť aj s výšším gólovým rozdielom. Těšíme sa z 3 bodov a ďakujem chlapcom."

Darujte 2% z daní

Darujte nám 2% z vašich daní a podporte tým našu mládež, pretože na výchove mladých futbalistov a futbalistiek nám záleží. Dokumenty na darovanie vašich daní nájdete v článku.
Permanentky v predaji 1305 11.07.2022 10:00

Permanentky v predaji

Spúšťame predaj permanentiek na novú sezónu 2022/2023!
Nový názov i formát súťaže 6301 26.07.2014 02:35:00

Nový názov i formát súťaže

Po letnej prestávke začína sezóna 2014/2015 aj v druhej najvyššej slovenskej futbalovej súťaži. Tá je po novom rozdelená na dve skupiny a s novým názvom - DOXXbet liga.
Vyšla kniha o hernom systéme mládeže 8208 22.07.2013 02:30:00

Vyšla kniha o hernom systéme mládeže

Kniha „Herný systém 4-3-3 v družstvách mládeže“ je dostupná v elektronickej verzii ako E-kniha (PDF formát) a bude dostupná aj v tlačenej podobe (do polovice mesiaca august).
Cenník prenájmu športovísk 19369 16.02.2012 15:17:23

Cenník prenájmu športovísk

Prinášame vám cenník za prenájom ihriska s umelou trávou i volejbalového ihriska v areáli Mestského futbalového klubu Tatran.
Zapíšte svoje deti do MFK Tatran 11656 03.12.2011 06:00:00

Zapíšte svoje deti do MFK Tatran

Príďte sa pozrieť na tréningy či zápasy našich družstiev prípravky. Nábor futbalových talentov do prípraviek prebieha celoročne. Jednotlivé prípravky budú doplňované priebežne v priebehu celého roka. Kde nás nájdete?
Kniha - Vzkriesenie Mikulášského futbalu 8381 01.11.2011 14:00