Zo zápasu s Nitrou sme vyšli bodovo naprázdno

V dnešnom zápase nadstavbovej časti DOXXbet ligy sme podľahli Nitre 1:3.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš - FC Nitra  1:3  (0:1)

Góly: 90+1. Kucharčík (pen.)– 30. Valenta, 65. Kolmokov, 69. Charizopulos

ŽK: 52. Kubena, 71. Laco  – 41. Ďurek, 50. Charizopulos , 53. Fábry, 74. Balaj, 90+1. Kolmokov

Rozhodcovia: Dohál – Lieskovský, Majsniar

Divákov: 300

MFK Tatran Liptovský Mikuláš:  Macík – Kubena, Kucharčík, Gerec, Mizerák, Laco, Staš(78.Vandraško), Jasenovský(84.Hirka), Lišivka(C), Pastva, Poremba

FC Nitra: D. Kolmokov – M. Kolmokov, Ďurek, Križko, Fábry(76.Galko), Balaj(89.Vodička), Oravec, Ngeyitala, Valenta, Dunda, Charizopulos(C)

Liptáci boli od začiatku zápasu aktívnejším tímom, vytvárali si príležitosti, ktoré ale nevedeli premeniť. Otvárať skóre mohol v 9. minúte Patrik Laco, ktorý dostal presnú loptu do pokutového územia, ale pod tlakom protihráča nedokázal trafiť bránu. Prvú šancu si hostia vytvorili v 11. minúte, keď sa pred pokutové územie dostal Valenta, jeho prudkú strelu ale brankár Macík prstami vytlačil mimo priestoru bránu. Azda najväčšiu šancu domácich v prvom polčase mohli diváci vidieť v 17. minúte, keď Mizerák po ľavej strane založil protiútok a nízkym centrom do pokutového územia sa snažil nájsť Laca. Brankár na loptu nedotiahol a Lacovi chýbalo pár centimetrov a loptu mohol posielať do prázdnej brány. Nitra hrozila súperovi len sporadicky z protiútokov a práve 30. minúte jeden dokázali využiť. Valenta dostal presnú prihrávku a sám proti brankárovi nemal problém otvoriť skóre zápasu. V 42. minúte mali Liptáci výhodu priameho kopu s dobrej pozície. Kubena loptu prudko vystrelil. Tá sa odrazila len od žrde, kde však už stál pripravený Jasenovský a do odkrytej brány nemal problém poslať loptu. Rozhodca gól neuznal pre údajný ofsajd s ktorým diváci na štadióne veľmi nesúhlasili.

Ihneď po rozohratí prvého polčasu sa do 16-ky natlačil Gerec snažil sa odcentrovať, ale loptu dokázali obrancovia hostí zachytiť. V 53. minúte mal MFK Tatran obrovskú príležitosť, keď sa po rohovom kope dostala lopta na hlavu Kucharčíka, ktorý ju vrátil do pokutového územia. Nastala neprehľadná situácia, v ktorej sa najrýchlejšie zorientoval opäť Kucharčík, ale z bezprostrednej blízkosti nedokázal loptu poslať za bankárov chrbát. V 65. minúte už ale domáci prehrávali o 2 góly. Nitra zahrávala rohový kop. V pokutovom území najvyššie vyskočil Kolmokov, ktorý prudkou hlavičkou prekonal brankára Macíka.  O 4 minúty neskôr už stav zápasu z pohľadu domácich začal vyzerať hrozivo, keď v situácii po rohovom kope sa dostal do dobrej pozície kapitán hostí Charizopulos a zvýšil na 3:0. Domáci sa však nevzdávali a neustále ohrozovali bránku hostí. V 77. minúte Gerec posielal pekný center do pokutového územia, kde stál pripravený Laco, ale obrana hostí si ho stihla dobre pokryť a loptu odkopla do bezpečia. Liptákom sa napokon podarilo znížiť nepriaznivý stav zápasu v nadstavenom čase, keď bol Laco faulovaný brankárom v pokutovom území a Kucharčík pokutový kop bez väčších problémov premenil a znížil na konečných 1:3. Domáci boli v zápase aktívnejším tímom, no nedarilo sa im premieňať gólové príležitosti. Nitra naopak svoje šance dokázala premeniť a do tabuľky si pripíše plný bodový zisk.

Jozef Kostelník, tréner MFK Tatran: "Vzhľadom k priebehu zápasu jeto pre nás krutá prehra. Boli sme herne lepším mužstvom, ale súper nás potrestal za chyby, ktoré sme urobili v obrane."

Darujte 2% z daní

Darujte nám 2% z vašich daní a podporte tým našu mládež, pretože na výchove mladých futbalistov a futbalistiek nám záleží. Dokumenty na darovanie vašich daní nájdete v článku.
Permanentky v predaji 1384 11.07.2022 10:00

Permanentky v predaji

Spúšťame predaj permanentiek na novú sezónu 2022/2023!
Nový názov i formát súťaže 6390 26.07.2014 02:35:00

Nový názov i formát súťaže

Po letnej prestávke začína sezóna 2014/2015 aj v druhej najvyššej slovenskej futbalovej súťaži. Tá je po novom rozdelená na dve skupiny a s novým názvom - DOXXbet liga.
Vyšla kniha o hernom systéme mládeže 8292 22.07.2013 02:30:00

Vyšla kniha o hernom systéme mládeže

Kniha „Herný systém 4-3-3 v družstvách mládeže“ je dostupná v elektronickej verzii ako E-kniha (PDF formát) a bude dostupná aj v tlačenej podobe (do polovice mesiaca august).
Cenník prenájmu športovísk 19472 16.02.2012 15:17:23

Cenník prenájmu športovísk

Prinášame vám cenník za prenájom ihriska s umelou trávou i volejbalového ihriska v areáli Mestského futbalového klubu Tatran.
Zapíšte svoje deti do MFK Tatran 11778 03.12.2011 06:00:00

Zapíšte svoje deti do MFK Tatran

Príďte sa pozrieť na tréningy či zápasy našich družstiev prípravky. Nábor futbalových talentov do prípraviek prebieha celoročne. Jednotlivé prípravky budú doplňované priebežne v priebehu celého roka. Kde nás nájdete?
Kniha - Vzkriesenie Mikulášského futbalu 8478 01.11.2011 14:00