V upršanom počasí sme zdolali rezervu Žiliny

V predohrávke 12. kola nadstavbovej futbalovej DOXXbet ligy sme odohrali zápas proti súperovi zo Žiliny, ktorú sme zdolali najtesnejším výsledkom 1:0.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš - MŠK Žilina B  1:0  (0:0)

Góly:  80.Kucharčík

ŽK: 66.Minárik

Rozhodcovia: Fajčík - Poláček, Jekkel

Divákov: 250

MFK Tatran Liptovský Mikuláš: Macík – Šimún, Kubena(C), Kucharčík, Papaj(88.Vandraško), Gerec, Mizerák, Staš(46.Laco), Jasenovský(85.Hirka), Pastva, Poremba

MŠK Žilina B: Kňazovič – Puček, Vallo(77.Martinček), Hancko, Ďuratný(C), Václavík, Tlacháč, Majdan, Gorelčík, Minárik, Majštinik(71.Fujak)

Prvá päťminútovku zápasu začali obe mužstvá v rýchlom tempe. Diváci mohli na ihrisku vidieť viacero súbojov najmä v strede ihriska. V 7. minúte mohli skóre zápasu otvárať hostia, keď Majštinik pekne našiel nabiehajúceho Václavíka ktorý mohol ísť sám proti brankárovi. Macík ale dobre odhadol situáciu, vybehol z brány a loptu zobral do svojej moci. Žilina bola v týchto fázach hry aktívnejšia a ďalšiu príležitosť mali už v 10. minúte, keď sa v neprehľadnej situácii po Václavíkovom centri najlepšie zorientoval Vallo, ale Macíka sa mu prekonať nepodarilo. Na druhej strane mohol odpovedať Gerec, keď sa po pekne narážačke v strede ihriska Gerec unikol po pravej strane, obišiel si obrancu a vystrelil. Jeho strela však nemala potrebnú razanciu a Kňazovič s ňou nemal väčší problém. Hra sa väčšinu času odohrávala v strede ihriska kvôli nepresnostiam na kopačkách oboch mužstiev. V 29. minúte Gerec poslal dlhú loptu na osamoteného Papaja do pokutového územia, ktorý okamžite vystrelil, ale obrancovia boli pozorný a dokázali loptu poslať mimo nebezpečenstva. V podobnej situácii sa ocitol v 34. minúte aj Jasenovský, ale jeho strela letela nad bránu hostí. Záver polčasu patril hráčom Žiliny ale tí si väčšiu gólovú príležitosť nedokázali vypracovať.

Prvých 15. minút boli na ihrisku lepší hostia zo Žiliny, ale príliš často strácali loptu a tak nevedeli vyvinúť postupný tlak na súperovu bránu. Najnebezpečnejšia bola strela Tlacháča z  25 metrov, ale výborný Macík loptu dokázal prstami vytlačiť mimo priestor brány. V 62. minúte bol vo veľkej príležitosti Gerec po peknom centri, ale jeho prudká hlavička trafila iba brankár hostí. Liptáci postupne zvyšovali tlak a obrane Žiliny začali robiť problémy. V 71. minúte Mizerák pekne našiel Gereca, ktorý nabiehal do pokutového územia, ale pri spracovaní mi lopta odskočila. Jednu z najväčších príležitostí v zápase mal opäť Gerec. Jasenovský ho osamoteného našiel v pokutovom území, ale jeho strela letela iba do brankára Kňazoviča. O pár minút sa už ale domáci priaznivci tešili z gólu. V 80. minúte domáci zahrali rohový kop nakrátko. K centru sa napokon dostal Poremba, ktorý poslal loptu presne na hlavu Kucharčíka a ten nemal problém otvoriť skóre zápasu. Záverečných 15. minút si už mužstvá šance na zmenu skóre nevypracovali. Žilinčania sa ešte snažili zatlačiť súpera, ale obrana Tatranu hrala spoľahlivo a stav zápasu už zostal nezmenený. MFK Tatran Liptovský Mikuláš si tak v predohrávke 12.kola nadstavbovej časti DOXXbet ligy do tabuľky pripisuje plný bodový zisk.

Jozef Kostelník, tréner MFK Tatran: "Víťazstvo sa nerodilo ľahko, lebo sme hrali proti kvalitnému súperovi, ktorý vedel, čo chce hrať. Naši chlapci ale ukázali charakter a tento zápas zvládli."

Darujte 2% z daní

Darujte nám 2% z vašich daní a podporte tým našu mládež, pretože na výchove mladých futbalistov a futbalistiek nám záleží. Dokumenty na darovanie vašich daní nájdete v článku.
Permanentky v predaji 1378 11.07.2022 10:00

Permanentky v predaji

Spúšťame predaj permanentiek na novú sezónu 2022/2023!
Nový názov i formát súťaže 6371 26.07.2014 02:35:00

Nový názov i formát súťaže

Po letnej prestávke začína sezóna 2014/2015 aj v druhej najvyššej slovenskej futbalovej súťaži. Tá je po novom rozdelená na dve skupiny a s novým názvom - DOXXbet liga.
Vyšla kniha o hernom systéme mládeže 8286 22.07.2013 02:30:00

Vyšla kniha o hernom systéme mládeže

Kniha „Herný systém 4-3-3 v družstvách mládeže“ je dostupná v elektronickej verzii ako E-kniha (PDF formát) a bude dostupná aj v tlačenej podobe (do polovice mesiaca august).
Cenník prenájmu športovísk 19450 16.02.2012 15:17:23

Cenník prenájmu športovísk

Prinášame vám cenník za prenájom ihriska s umelou trávou i volejbalového ihriska v areáli Mestského futbalového klubu Tatran.
Zapíšte svoje deti do MFK Tatran 11752 03.12.2011 06:00:00

Zapíšte svoje deti do MFK Tatran

Príďte sa pozrieť na tréningy či zápasy našich družstiev prípravky. Nábor futbalových talentov do prípraviek prebieha celoročne. Jednotlivé prípravky budú doplňované priebežne v priebehu celého roka. Kde nás nájdete?
Kniha - Vzkriesenie Mikulášského futbalu 8457 01.11.2011 14:00