Oficiálna lopta

V dnešnom zápase sme zvíťazili vysoko 4:0

MFK Tatran Liptovský Mikuláš v dnešnom zápase II.ligy zdolal tím FC Lokomotíva Košice po góloch Laca, Papaja, Andrića a Šimúna vysoko 4:0.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš: Šavol – Kubena, Janec, Papaj, Gerec, Poremba, Matić, Laco, Jasenovský, Lišivka, Andrić

FC Lokomotíva Košice: Bréda – Dický, Slinčák. Chmelo, Karaš, Cicman, Pavúk, Kamenec, Horváth, Havrila, Jano

V prvej desaťminútovke dnešného stretnutia začali obe mužstvá opatrne a snažili sa neurobiť chybu. Aktivitu oba tímy začali zvyšovať až po desiatej minúte a diváci mohli vidieť prvé náznaky šancí. Prvú väčšiu šancu si vytvorili domáci v 16. minúte, keď Janec presne zacentroval do pokutového územia, kde sa k hlavičke dostal Lišivka, jeho zakončenie  ale skončilo len na brankárovi Brédovi. V útoku boli nebezpečnejší Liptáci a Lokomotíva Košice mala problém s prechodom cez stred ihriska. V 21. minúte mohol ísť sám na Šavola Horváth, ale ten akciu zbytočne pribrzdil a pod tlakom protihráča jeho zakončenie trafilo iba bočnú sieť brány. V prvom polčase diváci moc gólových šancí nevideli, aj napriek tomu, že domáci tím bol futbalovejší, no chýbala tomu finálna prihrávka. V 44. minúte ešte mohli otvárať stav zápasu Jasenovský a Gerec, ale v obrovskej šanci na skórovanie sa ani jednému z nich nepodarilo prekonať Brédu.

Po začiatku druhého polčasu diváci na gól dlho čakať nemuseli. Už v 51. minúte išli Liptáci do vedenia, keď po peknej kombinácii napokon Jasenovský z ľavej strany prihral do pokutového územia presne na nohu Lacovi a ten neváhal a vystrelil. Bréda sa strelu pokúsil zastaviť, no loptu len spomalil a tá preskackala za jeho chrbát. Po strelenom góle hostia ožili a začali sa tlačiť do šancí, ale chýbala tomu väčšia presnosť pri prihrávkach. MFK Tatran hrozil Lokomotíve Košice najmä z rýchlych protiútokov po strate lopty. Potvrdilo sa to aj v 60. minúte, keď sa po bleskovom prechode na útočnú polovicu dostal Jasenovský do pokutového územia a prízemným centrom hľadal pred bránou Laca. Laco mohol zakončovať, ale prenechal loptu ešte Papajovi a tomu nestálo nič v ceste aby zvýšil na 2:0. Liptáci súpera vysoko napádali, nedovoľovali mu rozohrať a loptu mali väčšinu času na svojich kopačkách. V 67. minúte mohol ísť sám na bránu Gerec, keď si obišiel dvoch obrancov Košíc, ale následne na to po zákroku brániaceho hráča v pokutovom území spadol. Rozhodca tento zákrok neposúdil ako faul a pokračovalo sa v hre. Na 3:0 sa podarilo v 77. minúte zvýšiť Andrićovi, keď po presnej Matićovej prihrávke do 16-ky neváhal a v dobre pozícii vystrelil. Bréda rukami loptu vytesnil do žrde, ale odtiaľ sa lopta odrazila do brány. Liptáci hrali v pohode, držali loptu na svojich kopačkách a čakali na chybu súpera.  Tá prišla v nadstavenom čase, keď Staš vystrelil z hranice pokutového územia a brankár loptu vyrazil presne na kopačku Šimúna, ktorý nemal problém zvýšiť na finálnych 4:0. Domáci boli v dnešnom zápase futbalovejším tímom, čo im prinieslo cenné víťazstvo a tri body do tabuľky II.ligy.

Jozef Majoroš, tréner MFK Tatran: "Som rád, že sa nám po prehre v Košiciach a vypadnutí v pohári podarilo zmobilizovať sily a vyhrať tento zápas. Mužstvu pomohol návrat zranených hráčov Štefana Gereca a Martina Kubenu. Aj keď to v prvom polčase  miestami ešte nebolo ono boli sme nebezpečnejší a po rohovom kope a centri Miša Janeca mohol skóre otvoriť Ivo Lišivka  no hosťujúci brankár Bréda jeho hlavičku reflexívne vyrazil. Za druhý polčas musím chalanov pochváliť, že išli na dno svojich síl.Tlačili sme sa viacej pred hosťujúcu bránu a po pekných akciách postupne skórovali Paťo Laco,Jano Papaj, Slobodan Andrič a Maťo Šimún, ktorý sa vrátil na ihrisko po dlhom zranení,Teší ma, že sa nám konečne darilo aj strelecky. Cením si toho víťazstva, lebo Lokomotíva má výborné mužstvo a to hlavne ofenzívu, no my sme to dokázali vzadu uhrať na nulu. Dúfam, že nám tato výhra pomôže a naša hra sa bude v ďalších zápasoch zlepšovať."

Darujte 2% z daní

Darujte nám 2% z vašich daní a podporte tým našu mládež, pretože na výchove mladých futbalistov a futbalistiek nám záleží. Dokumenty na darovanie vašich daní nájdete v článku.
Permanentky v predaji 1388 11.07.2022 10:00

Permanentky v predaji

Spúšťame predaj permanentiek na novú sezónu 2022/2023!
Nový názov i formát súťaže 6396 26.07.2014 02:35:00

Nový názov i formát súťaže

Po letnej prestávke začína sezóna 2014/2015 aj v druhej najvyššej slovenskej futbalovej súťaži. Tá je po novom rozdelená na dve skupiny a s novým názvom - DOXXbet liga.
Vyšla kniha o hernom systéme mládeže 8297 22.07.2013 02:30:00

Vyšla kniha o hernom systéme mládeže

Kniha „Herný systém 4-3-3 v družstvách mládeže“ je dostupná v elektronickej verzii ako E-kniha (PDF formát) a bude dostupná aj v tlačenej podobe (do polovice mesiaca august).
Cenník prenájmu športovísk 19479 16.02.2012 15:17:23

Cenník prenájmu športovísk

Prinášame vám cenník za prenájom ihriska s umelou trávou i volejbalového ihriska v areáli Mestského futbalového klubu Tatran.
Zapíšte svoje deti do MFK Tatran 11783 03.12.2011 06:00:00

Zapíšte svoje deti do MFK Tatran

Príďte sa pozrieť na tréningy či zápasy našich družstiev prípravky. Nábor futbalových talentov do prípraviek prebieha celoročne. Jednotlivé prípravky budú doplňované priebežne v priebehu celého roka. Kde nás nájdete?
Kniha - Vzkriesenie Mikulášského futbalu 8484 01.11.2011 14:00