V prvom prípravnom stretnutí sme porazili MFK Ružomberok

V dnešnom prípravnom stretnutí sme dokázali zdolať tím z najvyššej slovenskej súťaže, MFK Ružomberok, 0:1.

MFK Ružomberok – MFK Tatran Liptovský Mikuláš 0:1 (0:0)
Góly: 81. Kristián Kutlík

MFK Tatran Liptovský Mikuláš: Šavol – Kreva, Očenáš, Kucharčík, Janec – Lišivka, Poremba – Papaj, Laco, Jasenovský – Daňovský
Náhradníci: Mikušiak – Šimún, Ferenčík, Matić, Staš, Andrić, Žákovič, Porubän, Kutlík

MFK Ružomberok: Macík – Šandera, J. Maslo, Menich, Grohoľ, Faško – Daniel, Takáč, Gal Andrezly – Mareš, Lačný

2.polčas: Macík- P. Maslo, Menich, Kojnok Čurma – Faško, Kmeť, Nagy, Ďubek – Lovás, Gerec
Náhradníci: Hajdúch – M. Lovás, Mário Almaský, Nagy, A. Lovás, Zsigmund, Gerec, Kojnok, P. Maslo, Čurma, Kmeť, Ďubek

V 9. minúte Papaj preveril Macíka, ktorý si dal pozor na jeho pokus. O desať minút neskôr zahrávali domáci rohový kop a po ňom minul bránu Mareš. Po chvíli strieľal zblízka Gal Andrezly, ale Šavol stihol vyraziť. Potom sa hlásili o slovo hostia. V 21. minúte Macík vyrazil strelu z uhla na roh a po polhodine hry mierili Papaj aj Laco spoza veľkého vápna tesne vedľa. V 36. minúte sa rysoval samostatný únik Lačného, ale Šavol prečítal situáciu a umným výbehom zmaril šancu ružomberského útočníka. Lačný mal ďalšiu šancu tri minúty pred koncom prvého polčasu, kedy sa mu podarilo v sklze zachytiť nebezpečnú prihrávku, ale v rýchlosti ju umiestnil mimo svätyne hostí.

Do druhého dejstva nastúpili Ružomberčania s výrazne pozmenenou zostavou. V 52. minúte si hosťujúci gólman poradil s Faškovou strelou, o štyri minúty neskôr zneškodnil Ďubekovu ranu a v 61. minúte sa zaskvel výborným zákrokom pri nádejnom streleckom pokuse domácich. Tím spod Čebraťa sa naďalej snažil otvoriť skóre a v 65. minúte namieril Andrej Lovás z uhla do bočnej siete. O desať minút neskôr zahrával Ďubek priamy kop. So strelou smerujúcou do dolného rohu si poradil brankár. Deväť minút pred koncom riadneho hracieho času udrel Liptovský Mikuláš, keď Kristián Kutlík dotlačil loptu do siete – 0:1. Ružomberok sa do konca stretnutia snažil o vyrovnanie, lenže Ďubekov strieľaný center neprekvapil súperovho gólmana, Nagy vystrelil spoza pokutového územia nad brvno a pri posledných dvoch rohoch si už hostia ubránili víťazstvo.

Darujte 2% z daní

Darujte nám 2% z vašich daní a podporte tým našu mládež, pretože na výchove mladých futbalistov a futbalistiek nám záleží. Dokumenty na darovanie vašich daní nájdete v článku.
Permanentky v predaji 1304 11.07.2022 10:00

Permanentky v predaji

Spúšťame predaj permanentiek na novú sezónu 2022/2023!
Nový názov i formát súťaže 6301 26.07.2014 02:35:00

Nový názov i formát súťaže

Po letnej prestávke začína sezóna 2014/2015 aj v druhej najvyššej slovenskej futbalovej súťaži. Tá je po novom rozdelená na dve skupiny a s novým názvom - DOXXbet liga.
Vyšla kniha o hernom systéme mládeže 8208 22.07.2013 02:30:00

Vyšla kniha o hernom systéme mládeže

Kniha „Herný systém 4-3-3 v družstvách mládeže“ je dostupná v elektronickej verzii ako E-kniha (PDF formát) a bude dostupná aj v tlačenej podobe (do polovice mesiaca august).
Cenník prenájmu športovísk 19368 16.02.2012 15:17:23

Cenník prenájmu športovísk

Prinášame vám cenník za prenájom ihriska s umelou trávou i volejbalového ihriska v areáli Mestského futbalového klubu Tatran.
Zapíšte svoje deti do MFK Tatran 11655 03.12.2011 06:00:00

Zapíšte svoje deti do MFK Tatran

Príďte sa pozrieť na tréningy či zápasy našich družstiev prípravky. Nábor futbalových talentov do prípraviek prebieha celoročne. Jednotlivé prípravky budú doplňované priebežne v priebehu celého roka. Kde nás nájdete?
Kniha - Vzkriesenie Mikulášského futbalu 8381 01.11.2011 14:00