mesto-pre-vsetkychMM-ManagerVerexLiptospol

MFK Tatran s víťazstvom 7:0. Otruba vsietil štyri góly

V treťom kole II. futbalovej ligy MFK Tatran Liptovský Mikuláš zaznamenal historické víťazstvo 7:0, keď sa štyrmi gólmi presadil Otruba a po jednom strelili Lišivka, Thomka a Dragan Andrić.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš - MFK Lokomotíva Zvolen 7:0 (2:0)

Góly: 3. Lišivka, 43. Otruba, 49. Otruba, 62. Otruba, 64. D. Andrić, 78. Thomka, 90. Otruba

ŽK: 39. Lišivka, 52. D. Andrić – 32. Jackuliak, 44. Memić. 54. Ig. Kotora

Rozhodcovia: Jurenka – Jánošík, Sluk

Diváci: 225

MFK Tatran Liptovský Mikuláš: Šavol – Očenáš, Janec, Papaj, S. Andrić, Iv. Kotora (69. Laco), D. Andrić (74. Staš), Kucharčík, Otruba, Lišivka (71. Thomka), Ondrek

MFK Lokomotíva Zvolen: Jenčo – Memić, Dubeň, Ig. Kotora, Sombat, Deket (53. Mádel), Jackuliak (76. Pejović), Včelka, Kmeť, Kouessabio (10. Lupčo), Hrebík

Zápas sa začal vo veľmi nepriaznivom, daždivom počasí a klzkom trávniku. Liptáci ale dlho neváhali a už v tretej minúte sa dostali do vedenia. Po centrovanej lopte nastala pred Jenčom neprehľadná situácia, v ktorej sa dostal k lopte Lišivka a do odkrytej brány nemal problém skórovať. Domáci pokračovali v aktívnej hre a svojmu súperovi nedovolili dostať sa do streleckej príležitosti. V 7. minúte založil Liptáci rýchly protiútok. Dragan Andrić sa uvoľnil po pravej strane ihriska a snažil sa nájsť Otrubu na hranici pokutového územia, no ten nedokázal loptu spracovať a tá mu odskočila. Dážď postupne naberal na intenzite a hráčom sa čoraz viac na trávniku šmýkalo. V 35. minúte urobili domáci v obrane chybu a do pokutového územia sa dostal Lupčo, ktorý poslal loptu pred Šavola, ale ani jeden z hráčov hostí sa k zakončeniu nedostal. Tesne pred koncom prvého polčasu už bolo 2:0. Po chybe zvolenskej obrany sa do úniku dostal Kotora, ktorý ešte prihral Otrubovi a ten osamotený poslal loptu za chrbát Jenča.

Liptáci sa v druhom polčase vrhli na svojho súpera a už v 49. minúte zvýšili na 3:0. Strelcom gólu bol Otruba, ktorý dostal loptu do pokutového územia a bez váhania ju poslal do brány Zvolena. V 55. minúte sa po rýchlom protiútoku k centru z pravej strany dostal Ondrek a presne našiel hlavu Dragana Andrića, jeho prudké zakončenie ale skončilo iba v náručí brankára. O sedem minút už boli domáci úspešní. Po peknej kombinácii z ľavej strany odcentroval Janec a Otruba nádherne hlavičkou od brvna zvýšil už na 4:0. O 2 minúty sa stav zápasu zmenil opäť. Papaj poslal loptu do súperovej 16-ky, kde už stál pripravený Dragan Andrić a ten bez váhania hlavičkou skóroval. V 78. minúte Liptáci po pravej strane založili útočnú akciu. Na jej konci Otruba poslal prízemný center pred Jenča priamo na nohu Thomku a ten presnou strelou nedal brankárovi šancu a bolo 6:0. Tesne pred záverom stretnutia ešte kozmeticky výsledok svojim štvrtým gólom upravil opäť Otruba, keď v úniku preloboval brankára. Domáci sa tak tešia z historicky najvyššieho víťazstva 7:0 a do tabuľky si pripíšu plný bodový zisk.

pridané: 12.08.2017 19:55, počet zobrazení: 831, počet fotografií: 3