Z dnešného zápasu si odnášame plný bodový zisk

V 15. kole II. futbalovej ligy sa proti sebe stretli MFK Tatran Liptovský Mikuláš a FK Železiarne Podbrezová B. Po rýchlom góle z prvého polčasu Liptáci napokon zvíťazili 1:0.

MFK Tatran Liptovský MIkuláš - FK Železiarne Podbrezová B 1:0 (1:0)

Góly:  8. D. Andrić

ŽK: 30. Očenáš, 90. Kapláň - 54. Haščák, 59. Krivák, 90. Haščák

ČK: 90. Haščák

Rozhodcovia: Šuniar - Vitko, Jánošík

Diváci: 320

MFK Tatran Liptovský Mikuláš: Šavol – Očenáš, Janec, Papaj, Poremba (88. Staš), Laco (64. Otruba), Lišivka, Kotora, Kapláň, D. Andrić (72. Šimún), Kucharčík

FK Železiarne Podbrezová B: Vavrúš – Krivák, Marchuk (46. Lukáčik), Fischer, Magda, Turňa, Haščák, Kačerík, Kuzma, Blahút (62. Mejri), Gerát (83. Bellay)

V prvej päťminútovke duelu sa tímy oťukávali, dopredu sa moc nehrnuli a prihrávali si väčšinou v zadných radoch. Liptáci ale náhle zatlačili svojho súpera a už v ôsmej minúte sa dostlali do vedenia. Laco z ľavej strany poslal prízemný center do pokutového územia, kde už stál pripravený Dragan Andrić a ten nemal problém otvoriť stav zápasu. Liptáci po góle ožili, no aj napriek viacerým pekným kombináciám sa k priamemu ohrozeniu súperovej brány dostať nedokázali.  V 19. minúte našiel pekne v pokutovom území Laco Kotoru, ale ten pod tlakom protihráča nezakončil ideálne. O minútu neskôr sa k ďalekonosnej strele dostal Poremba, no aj tento pokus bol nepresný. Jednu z najväčších príležitostí v prvom polčase mal na kopačke po Lacovej prihrávke Poremba, no jeho strelu z pokutového územia brankár Vavrúš parádne vytesnil mimo priestor brány. O minútu neskôr mohol po Papajovom centri zvýšiť Laco, ale k lopte mu chýbalo pár centimetrov, aby mohl zakončovať do odkrytej brány.

V druhom polčase tempo upadlo. V 52. minúte sa mohol Kačerík pretlačiť cez Kucharčíka, ale domáca obrana fungovala bezchybne a napokon o loptu prišiel. V 54. z hranice pokutového územia vystrelil Blahút, o tri minúty sa dostal k hlavičke Kucharčík, ale na obidvoch stranách boli brankári úspešnejší a svoj tím podržali. V 76. minúte boli Liptáci v rýchlom protiútoku. V jeho závere Poremba v dobrej príležitosti našiel Otrubu, ale jeho strelu obrancovia Podbrezovej dokázali na poslednú chvíľu vyraziť. Tesne pred záverom stretnutia bol po druhej žltej karte vylúčený Haščák. Domáci si svoje jednogólové vedenie postrážili a po miernej prevahe počas celého zápasu si tak zaslúžene do tabuľky pripíšu plný bodový zisk.

Jozef Kukulský, tréner MFK Tatran: "Mali sme veľmi dobrý vstup do zápasu, keď dáte taký rýchly gól po peknej kombinačnej akcii v krídelných priestoroch, čo sme trénovali celý týždeň odkedy som tu. Po tom góle nastal šok. Mužstvo sa zľaklo, že vyhráva 1:0. Mali sme veľa nepresností a problém dva až trikrát po sebe si prihrať. Od tej 25. minúty sme boli hlavne v tej ofenzívnej časti lepší a spresnili sme hru. Mali sme tam niekoľko zakončení a brankár chytil aj čistý gól. Naša obrana fungovala vynikajúco a súper sa v prvom polčase nedostal k strele na bránu.  Druhý polčas bol z našej strany zlý ako keby sme sa báli o výsledok. Chýbala nám aj odvážnosť 1 na 1. Bol to z našej strany bol, ale som rád, že to bolo organizované. Bol to bojovný výkon a som rád, že chlapci zabojovali o víťazstvo."

Mário Auxt, tréner Podbrezová B: "Domácim vyšla hneď na začiatku akcia a zápas sa potom z toho odvíjal. Zamerali sa na dobré bránenie, aby nás nepúšťali do vyložených šancí, čo sa im darilo. My sme sa cez to ťažko presadzovali a nedokázali sme s tým výsledkom už nič urobiť. Ja môžem domácim za bojovný výkon už len pogratulovať."

Darujte 2% z daní

Darujte nám 2% z vašich daní a podporte tým našu mládež, pretože na výchove mladých futbalistov a futbalistiek nám záleží. Dokumenty na darovanie vašich daní nájdete v článku.
Permanentky v predaji 1399 11.07.2022 10:00

Permanentky v predaji

Spúšťame predaj permanentiek na novú sezónu 2022/2023!
Nový názov i formát súťaže 6416 26.07.2014 02:35:00

Nový názov i formát súťaže

Po letnej prestávke začína sezóna 2014/2015 aj v druhej najvyššej slovenskej futbalovej súťaži. Tá je po novom rozdelená na dve skupiny a s novým názvom - DOXXbet liga.
Vyšla kniha o hernom systéme mládeže 8313 22.07.2013 02:30:00

Vyšla kniha o hernom systéme mládeže

Kniha „Herný systém 4-3-3 v družstvách mládeže“ je dostupná v elektronickej verzii ako E-kniha (PDF formát) a bude dostupná aj v tlačenej podobe (do polovice mesiaca august).
Cenník prenájmu športovísk 19504 16.02.2012 15:17:23

Cenník prenájmu športovísk

Prinášame vám cenník za prenájom ihriska s umelou trávou i volejbalového ihriska v areáli Mestského futbalového klubu Tatran.
Zapíšte svoje deti do MFK Tatran 11811 03.12.2011 06:00:00

Zapíšte svoje deti do MFK Tatran

Príďte sa pozrieť na tréningy či zápasy našich družstiev prípravky. Nábor futbalových talentov do prípraviek prebieha celoročne. Jednotlivé prípravky budú doplňované priebežne v priebehu celého roka. Kde nás nájdete?
Kniha - Vzkriesenie Mikulášského futbalu 8507 01.11.2011 14:00