Víťazstvo Tatrana po hetriku Richarda Bartoša

V 21. kole II. futbalovej ligy sa proti sebe na štadióne v Liptovskom Mikuláši stretli MFK Tatran Liptovský Mikuláš a ŠK Odeva Lipany. MFK Tatran zásluhou troch gólov Bartoša napokon zvíťazil nad svojim súperom 3:2.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš- ŠK Odeva Lipany 3:2 (1:0)

Góly: 38. R. Bartoš, 48. R. Bartoš, 85. R. Bartoš – 53. Sládek, 71. Kraľovič

ŽK: 51. Kuc, 57. Ondrek, 87. Gerát – 49. Sládek, 58. Janič

Rozhodcovia: Ježík – Halíček, Košecký

Diváci: 420

MFK Tatran Liptovský Mikuláš: Gábriš – Janec (17. Kucharčík), Gerát, Žákovič (74. Kačerík), Staš (63. S. Andrić), Lišivka, Kuc, Čery, Laura, R. Bartoš, Ondrek

ŠK Odeva Lipany: P. Bartoš – Kaľovič, Dlugoš, Vysočan, M. Hovančík (69. Hirka), Janič, Štefčák, Poremba (88. Vilkovský), Miliutin, Sládek, J. Hovančík

Prvú strelu zápasu mali v ôsmej minúte domáci, keď sa k strele z 20 metrov odhodlal Janec. Jeho pokus brankár hostí veľmi dobre videl a lopta skončila v jeho náručí. Chvíľu po tejto strele Čery perfektne našiel v pokutovom území Staša, ale jeho zakončenie z veľmi dobrej pozície triafa iba brankára Bartoša. Liptáci si vypracovali ďalšiu šancu v 14. minúte. Lopta sa dostala na hranicu pokutového územia k Richardovi Bartošovi, ktorý bez váhania z prvej vystrelil, no loptu netrafil ideálne a brankár hostí ju opäť chytil. O tri minúty si domáci vypracovali azda najväčšiu príležitosť na skórovanie v zápase. Po sérii rýchlych prihrávok sa z loptou do pokutového územia dostal Žákovič a z dobrej pozície vystrelil, no hostia na poslednú chvíľu dokázali loptu zblokovať a tá skončila mimo ihriska. O minútu sa Čery individuálnou akciou dostal až pred Petra Bartoša, ale ani on nebol úspešný. Ďalšiu veľkú príležitosť si Liptáci vypracovali v 28. minúte. Po rýchlej akcii sa v pokutovom území dostal k lopte Ondrek, ktorý z prvej vystrelil, ale jeho zakončenie nebolo ideálne a lopta letela len mimo brány. O tri minúty sa domáci dostali do ďalšej obrovskej príležitosti na otvorenie stavu stretnutia. Po peknej kombinácii loptu do pokutového územia poslal Čery. Osamotený Laura loptu spracoval, ale jeho zakončenie z veľmi dobrej pozície bolo nepresné. Stav zápasu sa napokon podarilo otvoriť v 38. minúte. Po rohovom kope Žákoviča si Liptáci loptu v pokutovom území viackrát prihrali a do odkrytej brány napokon loptu poslal RICHARD BARTOŠ.

Na začiatku druhého dejstva po faule v pokutovom území rozhodca nariadil pokutový kop pre domácich. Ujal sa ho RICHARD BARTOŠ, ktorý svojim druhým gólom poslal svoj tím do dvojgólového vedenia. Liptáci po strelenom góle na pár minút stratili koncentráciu, čo hostia využili na ich prvý gól zápasu. Janič v pokutovom území perfektne našiel osamoteného PETRA SLÁDEKA, ktorý znížil na 2:1. O minútu neskôr už mohlo byť vyrovnané. V pokutovom území si loptu spracoval Poremba, no z dobrej pozície netriafa bránu. Hostia po ich prvom góle ožili a čoraz častejšie sa dostávali pred Gábriša, čo sa im vyplatilo v 71. minúte keď sa im podarilo streliť vytúžený vyrovnávajúci gól. Po centri z pravej strany do pokutového územia sa presadil SLAVOMÍR KRÁĽOVIČ. Domáci boli po vyrovnávajúcom góle poriadne otrasení, tempo hry upadlo a zápas sa začal niesť v znamení nepresností a veľkého množstva faulov. V poslednej desaťminútovke začali opäť dominovať hráči Liptovského Mikuláša. V 85. minúte Kačerík z ľavej strany poslal prízemný center do pokutového územia. Tam už stál pripravený RICHARD BARTOŠ, ktorý z prehľadom strelil svoj tretí gól stretnutia. Bartoš mohol streliť aj štvrtý gól, keď sa po výbornej prihrávke ocitol v úniku, ale príliš dlho špekuloval čo s loptou a jeho strela napokon skončila v rukaviciach brankára hostí. O minútu neskôr sa ocitol osamotený pred brankárom Laura, ktorý sa pokúsil o lob, ale trafil iba brankára a ten loptu vyrazil. Liptáci si tak po dnešnom napínavom zápase zaslúžene pripíšu do tabuľky plný bodový zisk a v tabuľke predbehnú Poprad, ktorý včera podľahol Lokomotíve Košice.

Darujte 2% z daní

Darujte nám 2% z vašich daní a podporte tým našu mládež, pretože na výchove mladých futbalistov a futbalistiek nám záleží. Dokumenty na darovanie vašich daní nájdete v článku.
Permanentky v predaji 1389 11.07.2022 10:00

Permanentky v predaji

Spúšťame predaj permanentiek na novú sezónu 2022/2023!
Nový názov i formát súťaže 6400 26.07.2014 02:35:00

Nový názov i formát súťaže

Po letnej prestávke začína sezóna 2014/2015 aj v druhej najvyššej slovenskej futbalovej súťaži. Tá je po novom rozdelená na dve skupiny a s novým názvom - DOXXbet liga.
Vyšla kniha o hernom systéme mládeže 8299 22.07.2013 02:30:00

Vyšla kniha o hernom systéme mládeže

Kniha „Herný systém 4-3-3 v družstvách mládeže“ je dostupná v elektronickej verzii ako E-kniha (PDF formát) a bude dostupná aj v tlačenej podobe (do polovice mesiaca august).
Cenník prenájmu športovísk 19485 16.02.2012 15:17:23

Cenník prenájmu športovísk

Prinášame vám cenník za prenájom ihriska s umelou trávou i volejbalového ihriska v areáli Mestského futbalového klubu Tatran.
Zapíšte svoje deti do MFK Tatran 11789 03.12.2011 06:00:00

Zapíšte svoje deti do MFK Tatran

Príďte sa pozrieť na tréningy či zápasy našich družstiev prípravky. Nábor futbalových talentov do prípraviek prebieha celoročne. Jednotlivé prípravky budú doplňované priebežne v priebehu celého roka. Kde nás nájdete?
Kniha - Vzkriesenie Mikulášského futbalu 8489 01.11.2011 14:00