So Skalicou neúspešne

V 27. kole II. futbalovej ligy sa proti sebe stretli tabuľkoví susedia, MFK Tatran Liptovský Mikuláš a MFK Skalica. Liptáci aj napriek hernej prevahe svojmu súperovi podľahli výsledkom 1:3.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš – MFK Skalica 1:3 (1:1)

Góly: 24. Kucharčík (pen.) – 3. Blažek, 51. Tomovič, 89. Pospíšil

ŽK: 26. Čery, 58. Bartoš – 22. Milota, 37. Blažek, 68. Frimmel,

ČK: 78. Bartoš (2. ŽK)

Rozhodcovia: Somoláni – Benko, Budáč

Diváci: 525

MFK Tatran Liptovský Mikuláš: Gábriš – Žákovič (63. Papaj), Gerát, S. Andrić (46. Staš), Lišivka, Čery, Laura, Bartoš, D. Andrić (71. Václavík), Kucharčík, Ondrek

MFK Skalica: Junas – Mášik, Hlavatovič, Milota, Frimmel, Opiela, Nagy, Blažek (87. Pospíšil), Tomovič (90. Hollý), Matić, Haša

Hneď v úvode stretnutia sa do vedenia dostali hostia zo Skalice. V 3. minúte sa po hrubej chybe domácej obrany presadil v pokutovom území Filip Blažek a Liptáci od úvodu stretnutia mali čo doháňať. Od tohto momentu bol MFK Tatran aktívnejším tímom, ktorý súperovi neustále hrozil v jeho pokutovom území. Odpovedať mohol už  6. minúte Slobodan Andrić, ale jeho zakončenie po rohovom kope brankár chytil. Jednu z najväčších príležitostí mali domáci v 18. minúte. Laura dostal loptu na hranicu pokutového územia, kde sa rozhodol pre prihrávku na Geráta. Ten si obišiel protihráča a vystrelil. Lopta bola tečovaná a minula brány. V následnej akcii sa k hlavičke dostal vo veľmi dobrej pozícii ešte Kucharčík, ale aj táto lopta tesne minula bránu Junasa. V 22. minúte po faule na Dragana Andrića rozhodca nariadil pokutový kop, ktorý Kucharčík premenil a stav zápasu bol vyrovnaný, 1:1. V 38. minúte mohli ísť domáci do vedenia. Gerát zachytil prihrávku Skalice a vysokou loptou našiel Bartoša, ktorý ju okamžite poslal do pokutového územia na Dragana Andrića. Ten vo výbornej streleckej pozícii ale pod tlakom napokon zakončiť nedokázal. O dve minúty si domáci vypracovali obrovskú príležitosť. Po Laurovom centri jeden z domácich hráčov trafil žrď, lopta sa odrazila na kopačky domácich, ale túto neprehľadnú situáciu sa nepodarilo domácim pretaviť na gól. Tesne pre záverom prvého polčasu mohli skórovať aj hostia, keď sa do pokutového územia dostal Tomovič, Čerymu sa pošmyklo a tak mal Tomovič pred sebou voľný priestor, no jeho zakončenie vôbec nebolo ideálne. Po prvom polčase bol tak stav nerozhodný, 1:1.

Prvých päť minúte druhého polčasu sa nieslo v znamení nepresností a hralo sa najmä v strede ihriska. Do vedenia sa v 51. minúte dostala Skalica. Tomovič zbadal, že brankár Gábriš je vybehnutý a z polky ihriska poslal loptu za jeho chrbát. Liptáci boli po inkasovanom gól otrasení, no naďalej pokračovali v aktívnej hre. V 59. minúte potiahol Laura loptu po pravej strane a prudkou prihrávkou našiel v pokutovom území Žákoviča. Ten bol otočený k bráne chrbtom a tak nabil Stašovi, ktorý z prvej vystrelil, no táto lopta letela vysoko nad bránu. O dve minúty sa po Laurovom centri dostal k lopte Čery, ale aj jeho zakončenie bolo nepresné. V 73. minúte sa po ľavej strane uvoľnil Čery a centrom perfektne našiel hlavu Papaja. Ten pod tlakom poslal loptu ponad Juhasovu bránu. O minútu sa do príležitosti dostali aj hostia, keď presný center pristál na nohe Tomoviča, ale jeho strela z prvej minula Gábrišovu bránu. V 78. minúte prišli domáci o Bartoša, keď dostal druhú žltú kartu za bránenie brankárovi v rozohrávke a bol poslaný pod sprchy. O konečný výsledok stretnutia rozhodol v 89. minúte Pospíšil, keď uvidel vybehnutého Gábriša a lobom poslal loptu za jeho chrbát. Pred samým záverom stretnutia ešte nádherne zakončoval z prvej Papaj, ale aj táto lopta tesne minula bránu hostí. Liptáci aj napriek hernej a optickej prevahe dnešný zápas podľahli Skalici výsledkom 1:3.

Darujte 2% z daní

Darujte nám 2% z vašich daní a podporte tým našu mládež, pretože na výchove mladých futbalistov a futbalistiek nám záleží. Dokumenty na darovanie vašich daní nájdete v článku.
Permanentky v predaji 1389 11.07.2022 10:00

Permanentky v predaji

Spúšťame predaj permanentiek na novú sezónu 2022/2023!
Nový názov i formát súťaže 6400 26.07.2014 02:35:00

Nový názov i formát súťaže

Po letnej prestávke začína sezóna 2014/2015 aj v druhej najvyššej slovenskej futbalovej súťaži. Tá je po novom rozdelená na dve skupiny a s novým názvom - DOXXbet liga.
Vyšla kniha o hernom systéme mládeže 8299 22.07.2013 02:30:00

Vyšla kniha o hernom systéme mládeže

Kniha „Herný systém 4-3-3 v družstvách mládeže“ je dostupná v elektronickej verzii ako E-kniha (PDF formát) a bude dostupná aj v tlačenej podobe (do polovice mesiaca august).
Cenník prenájmu športovísk 19486 16.02.2012 15:17:23

Cenník prenájmu športovísk

Prinášame vám cenník za prenájom ihriska s umelou trávou i volejbalového ihriska v areáli Mestského futbalového klubu Tatran.
Zapíšte svoje deti do MFK Tatran 11791 03.12.2011 06:00:00

Zapíšte svoje deti do MFK Tatran

Príďte sa pozrieť na tréningy či zápasy našich družstiev prípravky. Nábor futbalových talentov do prípraviek prebieha celoročne. Jednotlivé prípravky budú doplňované priebežne v priebehu celého roka. Kde nás nájdete?
Kniha - Vzkriesenie Mikulášského futbalu 8490 01.11.2011 14:00