mesto-pre-vsetkychMM-ManagerVerexLiptospol

V sobotu podtatranské derby

V sobotu, 11.5.2019 o 17:00, MFK Tatran Liptovský Mikuláš odohrá zápas 28. kola, II. futbalovej ligy, proti druhému tímu tabuľky FK Poprad.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš v 27. kole odohral zápas na vlastnom štadióne proti Skalici. Hostia na začiatku stretnutia zaskočili svojho súpera, keď sa dostali v tretej minúte do vedenia zásluhou Blažeka. Liptáci okamžite zvýšili výkon a počase celého zápasu mali hernú aj optickú prevahu. Vyrovnať sa im podarilo v 24. minúte keď sa z pokutového kopu presadil Kucharčík. Podobný obraz hry videli diváci aj po zmene strán. Liptáci mali navrch, no skórovať sa im nepodarilo. Naopak v 51. minúte sa vysokou loptou z polovice ihriska presadil Tomovič a tesne pred záverom stretnutia Gábriša preloboval Pospíšil a tak sa zápas skončil výdlekom 1:3. Liptáci sú v tabuľke na štvrtom mieste so 44 bodmi.

FK Poprad svoj posledný zápas odohral na súperovom ihrisku proti Trebišovu. O stretnutí rozhodol jediný gól stretnutia z 39. minúty, keď bol úspešným strelcom a zároveň "katom" domácich Stanislav Šesták. Popradu tak s 52 bodmi prináleží druhé miesto v tabuľke II. futbalovej ligy a na lídra tabuľky, FK Pohronie, stráca tri body.