Posledný zápas jesennej časti víťazne pre Tatran

V 17. kole II. futbalovej ligy sa proti sebe stretli MFK Tatran Liptovský Mikuláš a MŠK Púchov. Liptáci napokon v upršanom počasí zaslúžene zvíťazili výsledkom 1:0.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš – MŠK Púchov 1:0 (1:0)

Góly: 18. Kačerík

ČK: 65. Martinček

Rozhodcovia: Čiernik – Špivák, Bobko

Diváci: 405

MFK Tatran Liptovský Mikuláš: Gábriš – Janec- A. Krčík, Gerát, Václavík (72. Porubän), Bartoš (87. Lukáč), Staš, Nemegut, Lišivka, Kačerík, Bobček (62. D. Krčík)

MŠK Púchov: Strelčík – Riška, Ozimý, Lacko, Michlík, Kopiš (70. Kvaššay), Pilát, Pišoja, Vlček (83. Munyorove), Pilný, Martinček

Prvú väčšiu príležitosť si už v šiestej minúte vypracovali hostia. Po viacerých zblokovaných strelách sa do dobrej streleckej pozície dostal Michlík, no jeho zakončenie Gábriš vyrazil a domáci loptu odkopli. O dve minúty neskôr mohli ísť do vedenia domáci. Bartoš na pravej strane vysunul Adama Krčíka, ktorý prízemným centrom v pokutovom území hľadal Bobčeka. Hostia stihli zakročiť a pred osamoteným Bobčekom loptu zachytili. V 11. minúte domáci zahrávali rohový kop. Lopta sa dostala na vzdialenejšiu žrď k Ivanovi Lišivkovi, ktorý mal pred sebou odkrytú bránu, no jeho strela letela len vysoko nad bránu. Stav stretnutia sa napokon podarilo otvoriť Liptovskému Mikulášu v 18. minúte, keď sa Bartoš uvoľnil po pravej strane a v pokutom území našiel ADRIÁNA KAČERÍKA. Ten si loptu spracoval a s pokojom presnou strelou poslal loptu za chrbát brankára Strelčíka. Hostia mohli vyrovnať v 21. minúte, no nebezpečnú strelu Piláta Gábriš vyrazil. Jednu z najväčších príležitostí zápasu mal v 24. minúte Václavík, ktorý dostal loptu do pokutového územia a osamotený stál pred brankárom Púchova. Jeho strela napokon letela tesne vedľa pravej žrde. O štyri minúty boli v gólovej príležitosti opäť domáci. Václavík na pravej strane uvoľnil Adama Krčíka, ktorý prízemnou strelou poslal loptu do pokutového územia Bobčekovi. Jeho strelu z bezprostrednej blízkosti Strelčík dokázal vyraziť. V 39. minúte sa na útočný výlet vybrali Kačerík s Bobčekom. Kačerík z dobrej streleckej pozície tesne minul bránu Púchova a nevyužil tak veľkú príležitosť navýšiť vedenie domácich. Štyri minúty pred koncom prvého polčasu mohli hostia vyrovnať. Po Michlíkovej strele nastala pred Gábrišom neprehľadná situácia, lopta sa viackrát odrazila, no domáci sa dokázali ubrániť a napokon loptu odkopli.

Po zmene strán hostia zahrávali v 47. minúte priamy kop. Lopta sa v pokutom území dostala na hlavu Nemerguta, ale jeho hlavička letela len tesne ponad bránu. O dve minúty sa po rohovom kope dostali do obrovskej príležitosti hostia. Hostia sa dostali k odrazenej lopte a následné zakončenie skončilo na brvne Gábrišovej brány. V 54. minúte Bartoš po ľavej strane uvoľnil Kačeríka, ktorý sa s loptou dostal na hranicu pokutového územia. Jeho technické zakončenie bolo zblokované a lopta tesne minula bránu Strelčíka. V 65. minúte dostal Kačerík loptu do úniku. V rýchlostnom súboji predbehol Martinčeka, ktorý zatiahol ručnú brzdu za čo inkasoval červenú kartu a bol poslaný pod sprchy. V 76. minúte dostal loptu pred pokutové územie Bartoš a prihral do dobrej streleckej pozície Porubänovi. Jeho strelu Strelčík vyrazil mimo priestor brány. Hostia sa aj napriek početnej nevýhode pokúšali o vyrovnanie a domácim ku koncu zápasu párkrát poriadne v pokutovom území zavarili. Liptáci si svoje tesné víťazstvo napokon ustrážili a zaslúžene zvíťazili výsledkom 1:0.

Darujte 2% z daní

Darujte nám 2% z vašich daní a podporte tým našu mládež, pretože na výchove mladých futbalistov a futbalistiek nám záleží. Dokumenty na darovanie vašich daní nájdete v článku.
Permanentky v predaji 1395 11.07.2022 10:00

Permanentky v predaji

Spúšťame predaj permanentiek na novú sezónu 2022/2023!
Nový názov i formát súťaže 6408 26.07.2014 02:35:00

Nový názov i formát súťaže

Po letnej prestávke začína sezóna 2014/2015 aj v druhej najvyššej slovenskej futbalovej súťaži. Tá je po novom rozdelená na dve skupiny a s novým názvom - DOXXbet liga.
Vyšla kniha o hernom systéme mládeže 8306 22.07.2013 02:30:00

Vyšla kniha o hernom systéme mládeže

Kniha „Herný systém 4-3-3 v družstvách mládeže“ je dostupná v elektronickej verzii ako E-kniha (PDF formát) a bude dostupná aj v tlačenej podobe (do polovice mesiaca august).
Cenník prenájmu športovísk 19493 16.02.2012 15:17:23

Cenník prenájmu športovísk

Prinášame vám cenník za prenájom ihriska s umelou trávou i volejbalového ihriska v areáli Mestského futbalového klubu Tatran.
Zapíšte svoje deti do MFK Tatran 11797 03.12.2011 06:00:00

Zapíšte svoje deti do MFK Tatran

Príďte sa pozrieť na tréningy či zápasy našich družstiev prípravky. Nábor futbalových talentov do prípraviek prebieha celoročne. Jednotlivé prípravky budú doplňované priebežne v priebehu celého roka. Kde nás nájdete?
Kniha - Vzkriesenie Mikulášského futbalu 8498 01.11.2011 14:00