Oficiálna lopta

MFK Tatran lídrom tabuľky po výhre nad Banskou Bystricou

V 23. kole II. futbalovej ligy sa v šlágri kola proti sebe stretli vedúce tímy tabuľky II. ligy, v ktorom MFK Tatran Liptovský Mikuláš doma privítal Banskú Bystricu. Po výbornom výkone oboch mužstiev odchádzajú z plným bodovým ziskom zo zápasu Liptáci po tesnom víťazstve, 1:0.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš – MFK Dukla Banská Bystrica 1:0 (1:0)

Góly: 42. Kačerík

ŽK: 43. D. Krčík, 54. R. Bartoš, 82. Laura – 51. Polievka

Rozhodcovia: Kružliak – Ádám, Borsányi

MFK Tatran Liptovský Mikuláš: Luksch – Janec, A. Krčík (78. Laura), Kačerík (90. A. Bartoš), Gerát (78. Kim), Václavík, R. Bartoš, Kotora, Voško, Andrić (68. Staš), D. Krčík

Náhradníci: Slaniniak – A. Bartoš, Staš, Mastiš, Laura, Kim, Holub,

MFK Dukla Banská Bystrica: Hruška – Hanes (57. Kvocera), Nosko, Starší, Snitka (57. Richtárech), Polievka, Frimmel, Vujošević, Migaľa, Vajda, Willwéber (71. Laksik)

Náhradníci: Krejčí – Tóth, Richtárech, Laksik, Gonda, Lukáčik, Kvocera

Od úvodu naskočili oba tímy do stretnutia aktívne s množstvom rýchlostných aj osobných súbojov. Prvý strelecký pokus stretnutia mal v 11. minúte Palievka, ale z dobrej pozície jeho zakončenie perfektne vykryl bankár Luksch. Gólových príležitostí v prvom polčase nebolo veľa, obrany oboch tímov si svoju prácu odvádzali výborne aj napriek veľmi nebezpečným akciám na oboch stranách. Jednu z prvých veľkých príležitostí v zápase mali v 24. minúte domáci. Po rohovom kope sa k lopte v pokutovom území dostal Voško, no jeho zakončenie Hruška vyrazil mimo ohrozenia brány. V 34. minúte mohla na opačnej strane skórovať Banská Bystrica. Do pokutového územia dostal prihrávku Vujoševíć, ktorý sa urobil priestor  a zakončil. Jeho nebezpečná strela len veľmi tesne minula bránu domácich. O štyri minúty hostia mohli opäť skórovať, no Vujoševićov pokus Luksch vyrazil na brvno a z následného rohového kopu sa hráčom Banskej Bystrice nepodarilo ohroziť bránu Liptovského Mikuláša. Gólu sa diváci napokon dočkali v 41. minúte. Dragan Andrić dostal loptu pred pokutové územie odkiaľ nebezpečne vystrelil, ale trafil iba tyčku Hruškovej brány. Lopta sa od nej odrazila priamo na kopačku osamoteného Kačeríka, ktorý poslal svoj tím pred koncom prvého polčasu do vedenia 1:0.

Do druhého polčasu nastúpila Banská Bystria oveľa aktívnejšie a robila obrane domáceho tímu veľké problémy. Liptovský Mikuláš sa sústredil na defenzívnu hru, čo sa im aj darilo a napriek veľkému tlaku hostí sa domáci úspešne bránili. Do šancí sa postupne dostali Vujošević, Polievka, Starší aj Willwéber, no väčšina streleckých pokusov bola tečovaná, zblokovaná, alebo skončila v rukaviciach brankára Lukscha, ktorý svoj tím mnohokrát perfektným zákrokom podržal. S pribúdajúcim časom nervozita na kopačkách Banskej Bystrice pribúdala a Liptáci rozohrávku súpera vysoko napádali, čím výrazne spomaľovali kombinačnú hru hostí. Naopak krásnou individuálnou akciou sa predviedol Adam Krčík, ktorý sa súperovej obrany nezľakol, obišiel si troch protihráčov, no v kľúčový moment dlho váhal a v pokutovom území namiesto zakončenia napokon o loptu prišiel. MFK Tatran Liptovský Mikuláš si vedenie 1:0 ustrážil až do záveru stretnutia a dnešnom víťazstve nad Banskou Bystricou sa stáva lídrom tabuľky II. futbalovej ligy.

Darujte 2% z daní

Darujte nám 2% z vašich daní a podporte tým našu mládež, pretože na výchove mladých futbalistov a futbalistiek nám záleží. Dokumenty na darovanie vašich daní nájdete v článku.
Permanentky v predaji 1379 11.07.2022 10:00

Permanentky v predaji

Spúšťame predaj permanentiek na novú sezónu 2022/2023!
Nový názov i formát súťaže 6373 26.07.2014 02:35:00

Nový názov i formát súťaže

Po letnej prestávke začína sezóna 2014/2015 aj v druhej najvyššej slovenskej futbalovej súťaži. Tá je po novom rozdelená na dve skupiny a s novým názvom - DOXXbet liga.
Vyšla kniha o hernom systéme mládeže 8286 22.07.2013 02:30:00

Vyšla kniha o hernom systéme mládeže

Kniha „Herný systém 4-3-3 v družstvách mládeže“ je dostupná v elektronickej verzii ako E-kniha (PDF formát) a bude dostupná aj v tlačenej podobe (do polovice mesiaca august).
Cenník prenájmu športovísk 19452 16.02.2012 15:17:23

Cenník prenájmu športovísk

Prinášame vám cenník za prenájom ihriska s umelou trávou i volejbalového ihriska v areáli Mestského futbalového klubu Tatran.
Zapíšte svoje deti do MFK Tatran 11754 03.12.2011 06:00:00

Zapíšte svoje deti do MFK Tatran

Príďte sa pozrieť na tréningy či zápasy našich družstiev prípravky. Nábor futbalových talentov do prípraviek prebieha celoročne. Jednotlivé prípravky budú doplňované priebežne v priebehu celého roka. Kde nás nájdete?
Kniha - Vzkriesenie Mikulášského futbalu 8458 01.11.2011 14:00