
Oficiálna loptaMFK Tatran Liptovský Mikuláš v sobotu odohral prvé stretnutia letnej prípravy na domácom štadióne proti MFK Zemplín Michalovce. Liptáci mali počas zápasu hernú prevahu a zaslúžene zvíťazili výsledkom 2:1.
MFK Tatran Liptovský Mikuláš – MFK Zemplín Michalovce 2:1 (0:0)
Góly: 71. R. Bartoš (pok. kop), 87. R. Bartoš – 90. Ntotis
ŽK: 84. Janec
MFK Tatran Liptovsky Mikuláš: Sváček – A. Krčík, Filinský, Hranáč, Gerát, Loduha, Staš, Laura, Martišák, Švec, Flak
Náhradníci: Slaniniak – Davidík, Beko, Voško, Janec, R. Bartoš, Kačerík, A. Bartoš,
MFK Zemplín Michalovce: Dráb – Magda, Vaško, Šula, Mendéz, Benkole, Bednár, Bagala, Kanu, Zahradník, Monday
Náhradníci: Rodák – Kovalčin, Rečičiar, Tóth, Bujnáček, Moravčík, Ntotis
MFK Tatran Liptovský Mikuláš vstúpil do zápasu aktívne. Prvú gólovú príležitosť si domáci vypracovali v 19. minúte, keď do výbornej streleckej pozície dostal loptu Laura, no trafil iba bočnú sieť brány Michaloviec. V 36. minúte si domáci opäť vypracovali príležitosť. Laura perfektným centrom z ľavej strany v pokutovom území našiel Loduhu, ale ten poslal loptu iba nad bránu hostí. Michalovce sa v prvom polčase pokúšali ohrozovať najmä protiútokmi, ale väčšiu gólovú príležitosť sa im vypracovať nepodarilo.
Po zmene strán hráči Liptovského Mikuláša pokračovali v aktívnej hre a súpera držali ďaleko od svojej brány. V 48. minúte sa po rýchlom protiútoku k strele z hranice pokutového územia dostal Beka, ale z výbornej streleckej pozície trafil iba pred ním stojaceho obrancu. O necelých desať minút mohli ísť domáci opäť do vedenia. Adam Krčík dostal na pravú stranu ihriska prihrávku, loptu si potiahol až k pokutovému územiu a centrom hľadal dobre postaveného Kačeríka, ktorý loptu dostal na hlavičku, ale nezakončil ideálne a hostia sa ubránili. K azda najkrajšej strele v zápase sa dostal v 68. minúte Janec, ktorý spoza pokutového územia perfektne vystrelil ľavačkou ale aj jeho zakončenie len o pár centimetrov minulo vzdialenejšiu žrď Drábovej brány. Prvý gól stretnutia napokon padol v 71. minúte, keď bol v pokutovom území Michaloviec faulovaný Janec a rozhodca nariadil pokutový kop, ktorého sa ujal kapitán mužstva domácich, Richard Bartoš a s prehľadom poslal svoj tím do vedenia. Na druhej strane sa do veľkej príležitosti dostal Ntotis, ale jeho strelu brankár Sváček vyrazil a rozhodca navyše hru zastavil kvôli ofsajdu. V 83. minúte mohol svoj druhý gól zápasu streliť Richard Bartoš, ktorý si obišiel protihráča a vo veľkej šanci vystrelil, no brankár Dráb zasiahol a loptu vyrazil. Bartoš sa napokon druhého gólu dočkal v 87. minúte, keď predviedol svoje individuálne kvality, potrápil obranu súpera a z dobrej pozície poslal Liptákov do dvojgólového vedenia. Hostia po druhom inkasovanom góle zvýšili aktivitu a rýchlymi akciami obrane domácich párkrát poriadne zavarili. Michalovciam sa podarilo znížiť na rozdiel jedného gólu v 90. minúte, keď sa po výbornom centri do pokutového územia presadil dobre postavený Ntotis. MFK Tatran Liptovský Mikuláš tak v prvom prípravnom stretnutí po dobrom výkone a zápasovej prevahe zvíťazil nad Michalovcami výsledkom 2:1.

| Z | V | R | P | B | |||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1. |
Banská Bystrica
|
17 | 14 | 3 | 0 | 39:11 | 45 |
| 2. |
Zl. Moravce - Vráble
|
17 | 8 | 5 | 4 | 38:30 | 29 |
| 3. |
Pohronie
|
17 | 7 | 6 | 4 | 33:20 | 27 |
| 4. |
L. Mikuláš
|
17 | 7 | 6 | 4 | 33:29 | 27 |
| 5. |
Zvolen
|
17 | 7 | 5 | 5 | 27:23 | 26 |
| 6. |
Petržalka
|
17 | 7 | 3 | 7 | 24:21 | 24 |
| 7. |
Bratislava
|
17 | 6 | 5 | 6 | 20:22 | 23 |
| 8. |
Žilina
|
17 | 7 | 2 | 8 | 27:33 | 23 |
| 9. |
P. Bystrica
|
17 | 6 | 4 | 7 | 21:26 | 22 |
| 10. |
Šamorín
|
17 | 6 | 3 | 8 | 30:31 | 21 |
| 11. |
Malženice
|
17 | 6 | 3 | 8 | 26:29 | 21 |
| 12. |
Lehota pod Vtáčnikom
|
17 | 5 | 4 | 8 | 25:32 | 19 |
| 13. |
Košice
|
17 | 4 | 5 | 8 | 23:33 | 17 |
| 14. |
Púchov
|
17 | 4 | 5 | 8 | 23:33 | 17 |
| 15. |
Bratislava
|
17 | 4 | 5 | 8 | 18:32 | 17 |
| 16. |
Stará Ľubovňa
|
17 | 4 | 4 | 9 | 22:24 | 16 |