V úvodnom Fortuna ligovom stretnutí sme po dobrom výkone podľahli Slovanu Bratislava

Proti Slovanu sme sa držali a boli sme mu vyrovnaným súperom. Prekvapenie sa však nekonalo, aj keď sme dokázali vyrovnať na 1:1 zásluhou Pinteho, v závere nás Slovan pritlačil a navýšil skóre na konečný stav 1:4.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš - ŠK Slovan Bratislava 1:4 (0:1)
Góly: 68. Pinte - 23. D. Krčík (vlastný), 72. Lichý, 78. Abena, 90+1. Ratao
ŽK: Bartoš - Rabiu,
Rozhodcovia: Prešinský - Ádám, Galo
Diváci: 1000

MFK Tatran Liptovský Mikuláš: Luksch -  A. Krčík, D. Krčík, Hranáč, Flak – Staš, Gerát (90. Kim) – Laura (63. Švec), Bartoš, Káčerík (79. Andrič) – Pinte

ŠK Slovan Bratislava: Šulla - Pauschek, Kashia, Abena, De Marco – Mustafič (46. Čavrič) – Hrnčár (74. Weiss), Lichý (83. Kankava), Rabiu, Strelec (74. Ratao) – Henty (86. Zmrhal)

V súboji nováčika a majstra sa Liptáci súpera nezľakli a snažili sa mu byť vyrovnaným súperom, čo sa im aj darilo. K prvej strele zápasu sa v 2. minúte dostali práve domáci, keď Liptáci zachytili loptu na súperovej polovici a spoza 16-ky vystrelil Staš, no jeho zakončenie letelo len vedľa brány. O dve minúty neskôr Bartoš pekne otočil hru na Kačeríka, ktorý sa okamžite pokúsil o technickú strelu ale súperova obrana toto zakončenie zblokovala. Na opačnej strane sa individuálne pokúšal presadiť Henty, ale Flak vystihol jeho pohyb a loptu mu vypichol. V 11. minúte sa ocitol vo výbornej streleckej pozícii Hrnčár, ale jeho zakončenie vôbec nebolo ideálne a brankár Luksch loptu s prehľadom chytil. V 12. minúte si Liptáci vytvorili azda najväčšiu príležitosť stretnutia. Po rohovom kope z pravej strany sa lopta v pokutovom území poodrážala pred bránkovou čiarou, ale domácim sa ani na viackrát nepodarilo prekonať brankára Šullu. V 22. minúte sa diváci dočkali úvodného gólu stretnutia. Hráči Slovana boli v rýchlom protiútoku a Dávid Krčík si po centri nešťastne zrazil loptu do vlastnej brány. Liptáci boli po inkasovanom góle otrasení a na pár minút sa obraz hry zmenil v prospech Slovana, no postupne sa hra opäť vyrovnala. Pred záverom prvého polčasu mali Liptáci opäť príležitosť na skórovanie. Staš z priameho kopu v pokutovom území hľadal hlavu Hranáča. Tomu išla lopta priamo na hlavu, ale v poslednej chvíli hostia stihli výborne zakročiť a loptu poslali na rohový kop. Z neho sa už domácim podarilo zakončiť, keď sa ku prudkej hlavičke dostal Gerát, ale lopta letela iba nad bránu Slovana Bratislava.

V úvode druhého polčasu sa obraz hry nezmenil a šance mohli diváci vidieť na jednej, či druhej strane. V 52. minúte sa po peknej kombinácii po ľavej strane ihriska k strele z dobrej pozície dostal kapitán Bartoš, no Šulla s jeho zakončením nemal väčšie problémy. Na druhej strane mal Slovan v 57. minúte príležitosť odskočiť svojmu súperovi, no strelám Hentyho a Rabiua sa Liptáci napokon ubránili. V 65. minúte Liptáci založili bleskovú akciu z vlastnej polovice. Lopta sa od Kačeríka cez Bartoša dostala na pravú stranu ihriska. Švec sa pokúsil preniknúť do pokutového územia individuálne, no bol neúspešný a lopta sa odrazila na kopačku Dávida Krčíka, ktorý neváhal a okamžite vystrelil. Jeho zakončenie bolo síce prudké ale letelo len ponad bránu hostí. Liptáci sa napokon svojho vytúženého prvého Fortuna ligového gólu dočkali v 68. minúte. Po nádhernej akcii Bartoš po pravej strane vysunul Adama Krčíka, ktorý centrom v pokutovom území ideálne našiel Pinteho, ktorý pekným gólom vyrovnal stav stretnutia. Hráči Liptovského Mikuláša sa ale z gólu dlho netešili, keď sa o necelé štyri minúty po nenápadnej akcii presadil v pokutovom území Lichý. O zápase pravdepodobne rozhodol gól zo 78. minúty, keď hráči Slovana Bratislava zahrávali priamy kop, lopta sa dostala do stredu pokutového územia, kde už bol pohotovo pripravený Abena, ktorý nekompromisne krásnou strelou poslal loptu za chrbát brankára Lukscha. Liptáci sa však nevzdávali a v 80. minúte predviedli krásnu kombináciu Bartoša a Šveca. Švec sa napokon rozhodol presadiť v pokutovom území individuálne, po zákroku protihráča spadol, no rozhodca aj napriek sťažnostiam nechal hru pokračovať. V 86. minúte dostal Dragan Andrić do pokutového územia perfektnú loptu, no pod tlakom ju ideálne netrafil a pokúsil sa zakončiť aj druhýkrát, ale hostia loptu zblokovali. Následná strela Pinteho letela už len mimo brány Slovana. V samom závere stretnutia ešte upravil na konečných 1:4 pekným gólom Ratao a Liptáci tak vo svojom úvodnom stretnutí Fortuna ligy po dobrom výkone podľahli Slovanu Bratislava.

Darujte 2% z daní

Darujte nám 2% z vašich daní a podporte tým našu mládež, pretože na výchove mladých futbalistov a futbalistiek nám záleží. Dokumenty na darovanie vašich daní nájdete v článku.
Permanentky v predaji 1383 11.07.2022 10:00

Permanentky v predaji

Spúšťame predaj permanentiek na novú sezónu 2022/2023!
Nový názov i formát súťaže 6390 26.07.2014 02:35:00

Nový názov i formát súťaže

Po letnej prestávke začína sezóna 2014/2015 aj v druhej najvyššej slovenskej futbalovej súťaži. Tá je po novom rozdelená na dve skupiny a s novým názvom - DOXXbet liga.
Vyšla kniha o hernom systéme mládeže 8292 22.07.2013 02:30:00

Vyšla kniha o hernom systéme mládeže

Kniha „Herný systém 4-3-3 v družstvách mládeže“ je dostupná v elektronickej verzii ako E-kniha (PDF formát) a bude dostupná aj v tlačenej podobe (do polovice mesiaca august).
Cenník prenájmu športovísk 19472 16.02.2012 15:17:23

Cenník prenájmu športovísk

Prinášame vám cenník za prenájom ihriska s umelou trávou i volejbalového ihriska v areáli Mestského futbalového klubu Tatran.
Zapíšte svoje deti do MFK Tatran 11778 03.12.2011 06:00:00

Zapíšte svoje deti do MFK Tatran

Príďte sa pozrieť na tréningy či zápasy našich družstiev prípravky. Nábor futbalových talentov do prípraviek prebieha celoročne. Jednotlivé prípravky budú doplňované priebežne v priebehu celého roka. Kde nás nájdete?
Kniha - Vzkriesenie Mikulášského futbalu 8478 01.11.2011 14:00