Prvý bodový zisk

V druhom kole si do tabuľky pripisujeme prvý bod po remíze s Michalovcami

Na úplne novom trávniku popradského NTC, ktorý mal v sobotu 23.7.2022 premiéru, sa hral od začiatku zaujímavý futbal. V daždivom počasí, ktoré sprevádzalo občasné hromobitie, sa do šancí dostávali obidve mužstvá. Do najväčšej sa dostal najskôr Laura, no tomu v poslednom momente lopta ušla a zoči voči hosťujúcemu brankárovi sa mu nepodarilo zakončiť. Na hosťujúcej strane sa v čistej príležitosti nedokázal presadiť Marcin, ktorého vychytal Sváček. Zmena skóre nastala v 33. minúte, keď akciu po ľavej strane potiahol Káčerík, spravil si miesto na strelu, ktorú Száraz len s problémami vyrazil pred seba, kde dorážku Lauru prekazil hosťujúci Mendez, za čo si vyslúžil žltú kartu a nasledoval pokutový kop. Ten si postavil Václavik, nasmeroval penaltu do stredu brány, Száraz si na ňu siahol, ale nedokázal jej zabrániť. Stav 1:0 trval však len 4 minúty. Rohový kop Michaloviec sme ešte dokázali odvrátiť, no následnému centru a gólovému zakončeniu hosťujúceho kapitána Ranka, ktorý dostal v našom pokutovom území až priveľa voľného miesta, sme už nedokázali zabrániť. Nerozhodný stav vydržal až do konca úvodného polčasu.

Do druhého dejstva však lepšie vstúpili hostia, vypracovali si viacero dobrých príležitostí a keď Popovič zabránil gólu na bránkovej čiare, asi 550 ľudí na štadióne v Poprade si vydýchlo. Ten istý hráč mal na hlave gól o pár minút neskôr, keď si dobre nabehol na center zo štandardnej situácie, no loptu do hosťujúcej svätyne sa mu nepodarilo dopraviť. V 63. minúte sa na ihrisko dostala aj naša najnovšia posila Erik Jendrišek, no ani bývalému reprezentantovi sa nerozhodný stav nepodarilo zmeniť. Zápas už vyloženú šancu nepriniesol, viacero štandardných situácii ostalo nevyužitých a žiadnemu mužstvu sa už nepodarilo skórovať.

A tak sa v 2. kole tejto sezóny zrodila remíza 1:1 a pripisujeme si prvý bod do tabuľky. Už o týždeň nás čaká Liptovské derby proti súperovi z Ružomberka, ktoré sa odohrá v nedeľu 31.7.2022 o 20:30. Veríme, že v čo najväčšom počte nás prídete podporiť na štadión do Popradu a spoločne sa budeme tešiť z dobrého výsledku v tomto prestížnom dueli. Lístky na derby budú v predaji už čoskoro na online portáli www.ticketlive.sk alebo na sekretariáte na našom štadióne v Liptovskom Mikuláši.

Fotogalériu zo zápasu s Michalovcami nájdete TU

Spolu sme Tatran, Tatran do toho...

Povedali po zápase:

Jozef Kostelník, tréner Liptovského Mikuláša:

"Šance boli na oboch stranách. V druhom polčase ich mali hostia viac, pre nás je remíza dobrá. Polovica mužstva je vymenená. v priebehu týždňa nám navyše odišiel Krčík. Musíme zbierať body."

Norbert Hrnčár, tréner Michaloviec:

"Bol to dobrý zápas, rýchly, dynamický. Zahodili sme veľké množstvo šancí, nedokázali sme dotiahnuť dobré akcie. Bod nás teší, ale mohli sme získať tri."

MFK Tatran Liptovský Mikuláš – MFK Zemplín Michalovce 1:1 (1:1)

Góly: 34. Václavik (z 11 m) - 37. Ranko

ŽK: Popovič, Gerát - Mendez, Marcin

rozhodovali: Kišš - Zemko, P. Jánošík

550 divákov.

Liptovský Mikuláš: Sváček - Popovič, Mihál, Bedecs, Nečas - Laura (87. Voško), Totka (63. Jendrišek), Václavik, Káčerík (82. Ďungel) - Gerát - Staš

Michalovce: Száraz - Mendez, Ranko, Jeřábek, Kotula . Peňa (80. Vaško), Begala, Kanu (66. Slobodník) - Marcin, Da Silva, L. Jánošík (80. Magda)

Súhrn ostatných zápasov 2. kola Fortuna ligy:

FC ViOn Zlaté Moravce – MFK Skalica 2:2 (1:1)

ŠK Slovan Bratislava – AS Trenčín 4:0 (1:0)

MŠK Žilina – DAC 1904 1:1 (1:0)

MFK Ružomberok – FK Železiarne Podbrezová 2:2 (1:1)

FC Spartak Trnava – MFK Dukla Banská Bystrica 1:2 (0:1)

Darujte 2% z daní

Darujte nám 2% z vašich daní a podporte tým našu mládež, pretože na výchove mladých futbalistov a futbalistiek nám záleží. Dokumenty na darovanie vašich daní nájdete v článku.
Permanentky v predaji 1391 11.07.2022 10:00

Permanentky v predaji

Spúšťame predaj permanentiek na novú sezónu 2022/2023!
Nový názov i formát súťaže 6404 26.07.2014 02:35:00

Nový názov i formát súťaže

Po letnej prestávke začína sezóna 2014/2015 aj v druhej najvyššej slovenskej futbalovej súťaži. Tá je po novom rozdelená na dve skupiny a s novým názvom - DOXXbet liga.
Vyšla kniha o hernom systéme mládeže 8302 22.07.2013 02:30:00

Vyšla kniha o hernom systéme mládeže

Kniha „Herný systém 4-3-3 v družstvách mládeže“ je dostupná v elektronickej verzii ako E-kniha (PDF formát) a bude dostupná aj v tlačenej podobe (do polovice mesiaca august).
Cenník prenájmu športovísk 19488 16.02.2012 15:17:23

Cenník prenájmu športovísk

Prinášame vám cenník za prenájom ihriska s umelou trávou i volejbalového ihriska v areáli Mestského futbalového klubu Tatran.
Zapíšte svoje deti do MFK Tatran 11793 03.12.2011 06:00:00

Zapíšte svoje deti do MFK Tatran

Príďte sa pozrieť na tréningy či zápasy našich družstiev prípravky. Nábor futbalových talentov do prípraviek prebieha celoročne. Jednotlivé prípravky budú doplňované priebežne v priebehu celého roka. Kde nás nájdete?
Kniha - Vzkriesenie Mikulášského futbalu 8492 01.11.2011 14:00