Prehra proti Slovanu

Zhodnotenie zápasu s ŠK Slovan Bratislava

V nedeľu 14.08.2022 o 18:00 sme na svojom štadióne v popradskom NTC privítali úradujúceho majstra ŠK Slovan Bratislava. Po búrke, ktorá sa prehnala hodinu pred zápasom nad Popradom, sa na mierne podmočenom teréne začal hrať od začiatku atraktívny zápas.

Prvý gól v zápase sa podarilo streliť hosťom z Bratislavy v 13. minúte. Lovatovu strelu Sváček vyrazil len k Čavričovi a ten už s dorážkou do prázdnej brány nemal problém 0:1. Obrovskú šancu na vyrovnanie sme mali už o 5 minút, Václavik pekne našiel Matoša, ten pripravil streleckú pozíciu pre Káčeríka, ktorý však vo výbornej príležitosti poslal loptu len nad Trnovského bránu. Takmer 2000 divákov v Poprade sa vyrovnania dočkalo v 28. minúte, keď si na Nečasov rohový kop nabehol Popović a pekným volejom prekonal hosťujúceho brankára 1:1. Treba povedať, že v prvom polčase sme držali častejšie loptu na našich kopačkách, dokázali sme zatlačiť súpera, vytvoriť si viacero dobrých príležitostí, no skórovať sa nám už však nepodarilo, naopak gól do šatne mohol streliť hosťujúci Ramirez, ten však v dobrej šanci netrafil našu bránu.

Do druhého polčasu však nastúpil celkom iný Slovan. Využil hneď prvú príležitosť po zmene strán, v 53. minúte sa presadil Šaponjič. O tri minúty neskôr rozhodol o zápase Hrnčár. Ten istý hráč sa druhýkrát v zápase presadil ešte v 71. minúte a skóre zápasu na 1:5 v 83. minúte uzavrel striedajúci Kucka. V druhej polovici zápasu sa nám už nepodarilo nadviazať na výkon z prvého polčasu. Hostia prepli na vyšší stupeň dokázali nám streliť 4 góly a postrážili si víťazstvo.

Tešiť nás môže hlavne hra z prvého polčasu, v ktorom sme dokázali miestami predčiť súpera, vytvárať si šance a dostať silného protivníka pod tlak. Historicky najväčšia kulisa v popradskom NTC videla atraktívny zápas s množstvom gólov a šancí.

Nasledujúci zápas odohráme v sobotu 20.08.2022 o 18:00 na pôde AS Trenčín. Držte nám palce a my urobíme všetko pre to, aby sme si z Trenčína priniesli dôležité body.

Zostrih zo zápasu proti Slovanu nájdete TU

Spolu sme Tatran, Tatran do toho…

Povedali po zápase:

Jozef Kostelník, tréner Liptovského Mikuláša: "Odohrali sme veľmi dobrý prvý polčas, dokázali sme vyrovnať a mali sme brejky. Po prestávke sme chceli pokračovať, ale rozhodli dva rýchle góly na 2:1 a 3:1. Nedokázali sme odpovedať. Slovan následne prestriedal a ukázal veľkú kvalitu. Je to pre nás dosť nepríjemná prehra, ale máme na čom stavať."

Vladimír Weiss st., tréner Slovana: "Vysoké víťazstvo s veľmi zlým prvým polčasom. Boli tam aj defenzívne chyby a v kabíne som musel zvýšiť hlas. Súper vedel čo chce hrať a my sme sa z toho nevedeli dostať. V druhom polčase sme hrali rýchlejšie a kvalitnejšie. Striedajúci hráči priniesli pokoj a zlepšili koncovku."

Fakty zo zápasu:

MFK Tatran Lipovský Mikuláš - ŠK Slovan Bratislava 1:5 (1:1)

Góly: 28. Popovič - 53. a 71. Hrnčár, 13. Čavrič 53. Šaponjič, 84. Kucka. ŽK: Popovič (LM). Rozhodovali: Kráľovič – Kmec, Košecký. 1956 divákov

MFK Tatra Liptovský Mikuláš: Sváček - Totka, Bielák, Bedecs, Nečas (78. Župa) - Gerát, Káčerík, Václavik - Popovič, Matoš (76. Diviš), Ďungel (64. Jednrišek)

ŠK Slovan Bratislava: Trnovský - Medveděv, Abena (73.Križan), Voet, Lovat - Hrnčár, Mustafič, Agbo (64. Kucka), Čavrič (59. Green) - Ramirez (59. Zmrhal), Šaponjič (73. Medved)

Darujte 2% z daní

Darujte nám 2% z vašich daní a podporte tým našu mládež, pretože na výchove mladých futbalistov a futbalistiek nám záleží. Dokumenty na darovanie vašich daní nájdete v článku.
Permanentky v predaji 1378 11.07.2022 10:00

Permanentky v predaji

Spúšťame predaj permanentiek na novú sezónu 2022/2023!
Nový názov i formát súťaže 6371 26.07.2014 02:35:00

Nový názov i formát súťaže

Po letnej prestávke začína sezóna 2014/2015 aj v druhej najvyššej slovenskej futbalovej súťaži. Tá je po novom rozdelená na dve skupiny a s novým názvom - DOXXbet liga.
Vyšla kniha o hernom systéme mládeže 8286 22.07.2013 02:30:00

Vyšla kniha o hernom systéme mládeže

Kniha „Herný systém 4-3-3 v družstvách mládeže“ je dostupná v elektronickej verzii ako E-kniha (PDF formát) a bude dostupná aj v tlačenej podobe (do polovice mesiaca august).
Cenník prenájmu športovísk 19451 16.02.2012 15:17:23

Cenník prenájmu športovísk

Prinášame vám cenník za prenájom ihriska s umelou trávou i volejbalového ihriska v areáli Mestského futbalového klubu Tatran.
Zapíšte svoje deti do MFK Tatran 11753 03.12.2011 06:00:00

Zapíšte svoje deti do MFK Tatran

Príďte sa pozrieť na tréningy či zápasy našich družstiev prípravky. Nábor futbalových talentov do prípraviek prebieha celoročne. Jednotlivé prípravky budú doplňované priebežne v priebehu celého roka. Kde nás nájdete?
Kniha - Vzkriesenie Mikulášského futbalu 8457 01.11.2011 14:00