Oficiálna lopta

Záver sústredenia

Na druhý prípravný zápas, ktorý sme odohrali počas sústredenia v Turecku, sme sa bližšie pozreli s našim trénerom Marekom Fabuľom.

„V zápase opäť dostali priestor aj hráči, ktorí v tom prvom toľko nehrali. Takže tie zostavy boli napokon kombinované.

V stretnutí sme zmenili aj niektoré rozostavenie hráčov, pričom sme chceli vidieť ako zareagujú. Čo sa týka smerom dozadu tam to bolo v poriadku. Až na ten inkasovaný gól v 80 minúte, kde tomu zase predchádzala taktická chyba nedostatočné pristúpenie súperovho hráča do priestoru, kde mal byť. Aj preto sme inkasovali.

Trošku viac však musíme zapracovať na útočných formáciách. Pretože smerom dopredu, som mal taký pocit, že nám chýbala väčšia odvaha a sebavedomie hráčov pri riešení útočných situácií.

Teraz po zápase máme podrobný rozbor stretnutia, kde si povieme na ktorých veciach nám treba zapracovať a vylepšiť ich. A samozrejme, aby sa chyby neopakovali.

Zhrnutie.

Okrem týchto chýb môžem povedať, že s prípravným zápasom je spokojnosť. Chalani sa snažili, pristúpili a vstúpili do zápasu s elánom. Ideme ďalej a už pozajtra nás čaká ďalší zápas.“

Mfk Tatran - FC Drita 0:1 (0:0)

Zostava:

1. polčas: Sváček- Filinský, Tumma, Bedecs- Diviš, Gerát, Staš, Župa, Laura, Steinhübel, Gaži

2. polčas: Húska- Filinský, Bedecs, Ivan, Diviš, Vaclavík, Bartoš, Nečas, Fadeiro, Dedič, Voško

/niektorí hráči dostali voľno/

S Tureckom sa napokon lúčime remízou

Týždeň strávený na sústredení v Turecku sme využili naplno. Základ bol kvalitný tréning, ktorý sme doplnili tromi prípravnými zápasmi.

Posledný zápas zhodnotil opäť náš hlavný tréner Marek Fabuľa:

„Výsledok zápasu akceptujeme taký aký je. Náš súper mal kvalitu, bol veľmi behavý, technický s viacerými silnými individualitami,  takže zápas mal vysoké parametre. Predviedli sme kompaktný a efektívny prvý polčas. Boli tam dve malé chybičky, ale z celkového dojmu toho prvého dejstva vládne maximálna spokojnosť.

Druhé dejstvo ovplyvnili najmä dve veci. Tá prvá, ani presne neviem čo sa to stalo, musíme si to ešte pozrieť, bol vlastný gól. Ten sme si dali do úplne prázdnej brány, keď sme otvárali hru.

A ten druhý značný problém, je nešťastné zranenie Rasta Václavíka. Rasťo sa pošmykol a ako sa chcel postaviť, tak súper, približne s 3-4 metrov pri odkope lopty, mu to napálil priamo do tváre. Doslova dostal KO. Okamžite putoval na ošetrenie a ešte stále čakáme na výsledky. Veríme, že to nebude nič vážnejšie. Táto nepríjemnosť následne dosť poznačila našich chlapcov a aj celý ďalší priebeh zápasu. Druhý gól sme inkasovali v posledných minútach, no vravím, už to nebolo ono.

Ale zápas bol dobrý, edukatívny a opäť nám nejaké drobnosti ukázal, ktoré by nás mohli posunúť zas o niečo ďalej. Teší ma aj, že zohratosť a taktické pokyny už naberajú správny smer.“

MFK Tatran Lipt. Mikuláš – Torpedo Kutaisi 2:2 (2:0)

Góly: Jendrišek, Dedič

1. pol.: Húska, Popovič, Tumma, Spychka, Nečas, Pavišič, Václavík, Bartoš, Jendrišek, Dedič, Gaži.

2. pol.: Húska, Popovic, Tumma, Spychka, Župa, Gerát, Pavišič, Staš, Steinhubel, Laura, Nečas

Tréner na záver zhodnotil aj celotýždňové sústredenie.

„So sústredením som maximálne spokojný, našli sme vynikajúce podmienky na tréning i zápasy. Natrénovali sme takmer všetko čo sme chceli, nabrali sme objemy, techniku aj taktické veci. Ďakujem aj vedeniu nášho klubu za túto tréningovú možnosť, ktorú nám dopriali. Verím, že po návrate domov nabehneme na osvedčený režim a budeme pokračovať, aby sme 11. februára boli pripravení.“

Darujte 2% z daní

Darujte nám 2% z vašich daní a podporte tým našu mládež, pretože na výchove mladých futbalistov a futbalistiek nám záleží. Dokumenty na darovanie vašich daní nájdete v článku.
Permanentky v predaji 1305 11.07.2022 10:00

Permanentky v predaji

Spúšťame predaj permanentiek na novú sezónu 2022/2023!
Nový názov i formát súťaže 6301 26.07.2014 02:35:00

Nový názov i formát súťaže

Po letnej prestávke začína sezóna 2014/2015 aj v druhej najvyššej slovenskej futbalovej súťaži. Tá je po novom rozdelená na dve skupiny a s novým názvom - DOXXbet liga.
Vyšla kniha o hernom systéme mládeže 8208 22.07.2013 02:30:00

Vyšla kniha o hernom systéme mládeže

Kniha „Herný systém 4-3-3 v družstvách mládeže“ je dostupná v elektronickej verzii ako E-kniha (PDF formát) a bude dostupná aj v tlačenej podobe (do polovice mesiaca august).
Cenník prenájmu športovísk 19369 16.02.2012 15:17:23

Cenník prenájmu športovísk

Prinášame vám cenník za prenájom ihriska s umelou trávou i volejbalového ihriska v areáli Mestského futbalového klubu Tatran.
Zapíšte svoje deti do MFK Tatran 11656 03.12.2011 06:00:00

Zapíšte svoje deti do MFK Tatran

Príďte sa pozrieť na tréningy či zápasy našich družstiev prípravky. Nábor futbalových talentov do prípraviek prebieha celoročne. Jednotlivé prípravky budú doplňované priebežne v priebehu celého roka. Kde nás nájdete?
Kniha - Vzkriesenie Mikulášského futbalu 8381 01.11.2011 14:00