2.liga dorast – východ 1.kolo a 3.kolo

U19 MFK Tatran Liptovský Mikuláš - U19 MŠK Kysucké Nové Mesto 2:1 (2:0)

Góly – Valient, Gongalshi

Zostava – Vetrík, Kello (Húlek), Valient, Bohunčák, Jarina, Šuna, Gongalshi, (Piovarči) Krajčí, Brtáň (Košč), Jurčo, Mojčák (Fáber)

Hodnotenie trénera Patrik Müller - Po výhre zo Spišskej Novej Vsi sme chceli potvrdiť hlavne dobrý výkon a tri body na domácom trávniku, čo sa nám podarilo. Úvodných 30-minút znieslo aj prisnejšie kritéria, ujali sme sa vedenia Valientom a v ďalších dobrých šanciach sme nevolili vhodné riešenia. Súper nás v prvom polčase ohrozil sporadicky, na 2:0 zvýšil Gongalshi po odobratí lopty súperovi a samostatnom nájazde. Do druhého polčasu hostia urobili trojnásobné striedanie a obraz hry sa mierne zmenil. Nám postupne dochádzali sily, zbytočne zbrklo sme sa zbavovali lopty a dali priestor na hru hosťom. Našťastie pre nás sme dokázali udržať dvojgólové vedenie až do 83. minúty, keď hostia z priameho kopu znížili na 2:1. Záver sme skúsene ustáli a pripísali si ďaľšie tri body do tabuľky.

U19 MFK Tatran Liptovský Mikuláš – U19 ŠK Odeva Lipany 3:2 (2:0)

Góly – Piovarči, Šuna, Jurčo

Zostava – Kojš, Soukup, Bohunčák, Valient, Jarina (Baláž), Rybársky, Krajčí, Šuna, Piovarči ( Fáber), Mojčák (Jurčo), Brtáň (Košč)

Hodnotenie trénera Patrik Müller – Nahustený program (3 zápasy počas 8 dní) sme ukončili domácim vydretým víťazstvom proti Lipanom. Mali sme vynikajúci vstup do zápasu, v 6. minúte zakončil z vnútra pokutového územia Pivovarči a v 16. minúte nám dvojgólové vedenie vystrelil peknou strelou Šuna. Namiesto toho, aby sme súpera zlomili a pokračovali v dobrom výkone, sme sa prispôsobili hre súpera, znížili tempo a zbytočne sa vybíjali v individualizme. Druhý polčas sme chceli zápas zavrieť, ale všetky naše plány nabúrala 47. minúta a zbytočný pokutový kop, ktorý hostia premenili. Od tohto momentu sme nedokázali podržať loptu, na naše kopačky sa vkrádala nervozita a výrazne absentovali lídry v našej hre na ihrisku. Súper to potrestal v 64. minúte z priameho kopu, ktorý prepadol do brány. Už keď to vyzeralo s nami zle a hostia boli bližšie ku gólu, kapitán Krajči tri minúty pred koncom z blízka hlavou minul prázdnu bránu. Nakoniec sa šťastie priklonilo ku nám v 90. minúte, Jurčo dokázal loptu na dvakrát dopraviť do siete a tešili sme sa z víťazstva 3:2. Ťažký týždeň nám ukázal charakter hráčov a aj problém udržať tempo počas náročných duelov, na čom musíme popracovať!

U17 MFK Tatran Liptovský Mikuláš – U17 MŠK Kysucké Nové Mesto 3:3 (1:1)

Góly – 2x Baláž K., Gažo

Zostava – Jančuška, Krajčuška (Baláž K.), Veselovský, Kukoľ, Mišík, Kokavec, Gažo, Lauček ( Mrázik), Žuffa, Válek (Danaj), Zuštiak

Hodnotenie trénera Ivan Lišivka - V zápase nám chýbala presnosť a kvalita v poslednej tretine ihriska, V defenzíve sme doplatili na individuálne chyby, ktoré nás stali lepší výsledok.

U17 MFK Tatran Liptovský Mikuláš - U17 ŠK Odeva Lipany 5:0 (4:0)

Góly – 3x Baláž, Válek, Gažo

Zostava – Zajac, Zuštiak, Veselovský, Kúkoľ, Mišík, Kokavec, Válek (Danaj), Žuffa, Mrázik, Baláž (Čurný), Gažo (Lauček)

Hodnotenie trénera Ivan Lišivka – V prvých 20 minútach zápasu sme súpera prehrali po všetkých stránkach. Podarilo sa nám streliť tri góly, potom nastalo veľké uspokojenie, a naša hra stratila kvalitu, presnosť.

1.liga starší žiaci – skupina Stred 2.kolo

U15 MŠK Námestovo - U15 MFK Tatran Liptovský Mikuláš 0:1 (0:0)

Gól – vlastný gól

Zostava – Kohár (Šuman), Slačka, Uličný M., Vetrík (Bartek), Kráľ, Mrlian (Hoferica), Bočkaj, Ščamba, Pleva K (Kováč A.), Pleva S. (Kováč V.), Szucs

Hodnotenie trénera Peter Hoferica – Po výhre 1:0 sme spokojný s tromi bodmi, ale nie s predvedenou hrou. Boli sme málo aktívni, málo nebezpeční a pôsobili sme veľmi unavene. Napriek nepresvedčivému výkonu chlapcov gratulujem k zisku troch bodov.

U14 MŠK Námestovo - U14 MFK Tatran Liptovský Mikuláš 1:2 (1:2)

Góly – Strcula, Kmeť

Zostava – Zemko, Kopček, Kuna, Blaščík (Medvecký) , Kubo, Mišík, Čurný, Jurík, Kmeť, Strcula (Berky), Križka (Gajan)

Hodnotenie zápasu Matúš Moravčík - Začali sme veľmi dobre a rýchlo sme sa ujali vedenia gólom Tomáša Kmeťa, ktorého poslal do úniku krásnou kolmicou Adam Mišík. Následne sme však prišli o kapitána Matúša Blaščíka, ktorý skončil už v 12. minúte bez súperovho zavinenia s podozrením na zlomeninu chodidla. Domáci znížili po úniku a prihrávke na hráča nabiehajúceho z jasnej ofsajdovej pozície, ktorú potvrdil aj video záznam. Nám sa však ešte podarilo gólom do šatne po nakrátko zahranom rohovom kope znova dostať do vedenia Lukášom Strculom, ktoré sme už síce do konca zápasu nenavýšili, ale umnou hrou sme si ho udržali. Na záver chcem popriať všetko dobré v rekonvalescencii Matúšovi Blaščíkovi, ktorý je pre nás veľmi dôležitý a čakáme o 7 dní na vyvrátenie diagnózy po kontrolnom röntgene, keď opuch zmizne. Všetci veríme v pozitívny výsledok.

1.liga mladší žiaci – skupina stred 2.kolo

U13 MFK Tatran Liptovský Mikuláš – U13 MŠK Námestovo 6:3 (2:0)

Góly – 3x Frigmanský, 2x Vyskočáni, Klopenko

Zostava – Húska, Laco, Frič, Vyskočáni, Kuna, Jurčo, Lehotský, Frigmanský, Klopenko, Sabaka, Hreha, Sedlák, Callo, Václav

Hodnotenie zápasu Peter Porubský – Chlapci od začiatku zápasu dodržiavali stanovené zápasové princípy, čo sa odrazilo aj v priebehu zápasu. V zápase sme boli dominantný, silný na lopte a snažili sme sa hrať futbal. Chalani boli sebavedomý a aj ťažké situácie pod tlakom sa snažili riešiť konštruktívne, za čo majú od nás trénerov veľkú pochvalu. Určite ako veľké pozitívum hodnotím, že sme dokázali v určitých situáciách preniesť veci z tréningového procesu do zápasu. Samozrejme bolo tam aj veľa chýb, ale stále sme v procese učenia a zvykania si na veľké ihrisko. Súper hrozil len z rýchlych protiútokov a nakopávaných lôpt za obranu. Góly súpera boli po našich hrubých chybách v závere zápasu. Gratulujem chlapcom k víťazstvu a k zlepšujúcemu sa hernému prejavu.

U12 MFK Tatran Liptovský Mikuláš – U12 MŠK Námestovo 24:11 (9:5)

Góly – 5x Vyšný, 5x Pozor, 3x Hofreiter, 3x Kenderová, 2x Dudášik, 2x Jurík, 2x Urban, Petričko, Dvorožňák

Zostava – Mičuda, Lazoň, Teniak, Dvorožňák, Dudášik, Kohút, Vyšným, Jurík, Kenderová, Pozor, Urban, Križka, Petričko, Hofreiter, Uram, Havryschuk

Hodnotenie trénera Peter Bartek – V prvom majstrovskom zápase sme boli lepším tímom, mali sme viac loptu pod kontrolou, dokázali sme si vypracovať viacero dobrých gólových príležitostí. Vyhrali sme všetky polčasy, v hre sa vyskytli i chyby, no v celkovom hodnotení to bolo pestré a hravé predstavenie okorenené gólmi.

Darujte 2% z daní

Darujte nám 2% z vašich daní a podporte tým našu mládež, pretože na výchove mladých futbalistov a futbalistiek nám záleží. Dokumenty na darovanie vašich daní nájdete v článku.
Permanentky v predaji 1653 11.07.2022 10:00

Permanentky v predaji

Spúšťame predaj permanentiek na novú sezónu 2022/2023!
Nový názov i formát súťaže 6601 26.07.2014 02:35:00

Nový názov i formát súťaže

Po letnej prestávke začína sezóna 2014/2015 aj v druhej najvyššej slovenskej futbalovej súťaži. Tá je po novom rozdelená na dve skupiny a s novým názvom - DOXXbet liga.
Vyšla kniha o hernom systéme mládeže 8521 22.07.2013 02:30:00

Vyšla kniha o hernom systéme mládeže

Kniha „Herný systém 4-3-3 v družstvách mládeže“ je dostupná v elektronickej verzii ako E-kniha (PDF formát) a bude dostupná aj v tlačenej podobe (do polovice mesiaca august).
Cenník prenájmu športovísk 19790 16.02.2012 15:17:23

Cenník prenájmu športovísk

Prinášame vám cenník za prenájom ihriska s umelou trávou i volejbalového ihriska v areáli Mestského futbalového klubu Tatran.
Zapíšte svoje deti do MFK Tatran 12115 03.12.2011 06:00:00

Zapíšte svoje deti do MFK Tatran

Príďte sa pozrieť na tréningy či zápasy našich družstiev prípravky. Nábor futbalových talentov do prípraviek prebieha celoročne. Jednotlivé prípravky budú doplňované priebežne v priebehu celého roka. Kde nás nájdete?
Kniha - Vzkriesenie Mikulášského futbalu 8711 01.11.2011 14:00