MLÁDEŽI SA TENTO VÍKEND NEDARILO

2.liga dorast – východ 4..kolo

U19 FK Poprad - U19 MFK Tatran Liptovský Mikuláš 5:0 (4:0)

Zostava – Vetrík, Soukup (Kello), Valient, Bohunčák (Baláž), Jarina, Šuna, Krajčí (Košč), Brtáň, Jurčo (Gongalshi), Mojčák (Fáber), Rybársky Hodnotenie trénera Patrik Müller - Zápas dvoch mužstiev s plným bodovým ziskom bol až veľmi ľahkou záležitosťou pre domácich, čo sme im výrazne umožnili svojim výkonom my. Všetko naštartovala už úvodná rozohrávka, dlhý nakop za obranu, s ktorým sme si neporadili a po chaose v našej šestnástke sme prehrávali v 20. sekunde 1:0. Gól otriasol našim sebavedomím a ťažko sme sa dostávali do zápasu. V 17. minúte sme urobili ďalšiu veľkú chybu, tentokrát pri založení útoku a súper zoči-voči brankárovi nezaváhal. Úvodnú 20-minútovku ukončil tretím gólom domáci hráč a všetky naše plány sa zosypali. Klincom do rakvy bola 45. minúta, keď sa na našej strane poľahky presadili domáci a strelou na prvú žrď stanovili na 4:0. Druhý polčas sa dohrával, herne sa nám podarilo zdvihnúť, ale na gól ani výraznejší tlak to nestačilo. Naopak na konečných hrozivých 5:0 sme inkasovali opäť na konci druhého polčasu. Zápas nám ukázal kde musíme pridať - v nasadení, osobných súbojoch a hlavne v hlavách, kde sa bohužiaľ odohrával iný zápas ako na ihrisku v Poprade!

U17 FK Poprad - U17 MFK Tatran Liptovský Mikuláš 3:1 (3:0)

Góly – Baláž K. Zostava – Zajac, Mišík, Veselovský, Kukoľ, Zuštiak (Krajčuška), Kokavec, Žuffa, Válek (Friessl), Baláž K. (Lauček), Mrázik, Gažo Hodnotenie trénera Ivan Lišivka - Do zápasu sme nevstúpili dobre, keď už v druhej minúte sme inkasovali po nakopnutej lopta za chrbát obrany. Celý prvý polčas sme sa nedokázali vyrovnať s domácimi, boli rýchlejší, dôraznejší, kvalitnejší v práci s loptou. Mi sme si sťažovali hru dlhým držaním lopty, ľahkými stratami. Domáci pridali do polčasu ďalšie dva góly, síce po našich individuálnych chybách ale zaslúžene viedli. Druhý polčas sa vyrovnal, chlapci po dohovore zlepšili pohyb, prácu s loptou, boli sme nebezpečnejší ako domáci. Za dnešný výkon musím pochváliť Veselovského a Kukoľa, ktorí aj napriek prehre patrili k našim najlepším hráčom.

1.liga starší žiaci – skupina Stred 3.kolo

U15 MFK Tatran Liptovský Mikuláš - U15 MŠK Kysucké Nové Mesto 1:2 (0:0)

Gól – Ščamba

Zostava – Kohár, Slačka, Uličný, Vetrík, Kráľ, Mrlian, Bočkaj (Pleva), Ščamba, Pleva (Kováč), Hoferica (Kloták), Kello (Bartek)

Hodnotenie trénera Peter Hoferica – V zápase sme nepodali dobrý výkon, kazili sme veľmi ľahké prihrávky, chýbala nám odvaha a vypracovali sme si málo gólových príležitostí a keď aj, tak nám chýbal pokoj a presnosť pri zakončení. Súper svoje šance využil a zaslúžene vyhral. Budeme pracovať v tréningu o to viac a dôslednejšie, na zlepšení všetkých nedostatkov.

U14 MFK Tatran Liptovský Mikuláš - U14 MŠK Kysucké Nové Mesto 2:3 (1:0)

Góly – Šichta, Kmeť

Zostava – Tomčík (Zemko), Kopček, Šichta, Kuna, Medvecký (Berky), Mišík, Kubo, Jurík, Gajan (Kmeť), Strcula, Križka Briš-Gouth) Hodnotenie zápasu Matúš Moravčík – Mali sme možnosť vidieť veľmi solídny mládežnícky zápas, ktorý mal nasadanie, emóciu, zvraty a aj potrebnú hernú kvalitu. Chlapci odovzdali veľa úsilia, body z toho ale tentokrát neboli. Do zápasu sme vstúpili koncentrovane a šli sme rýchlo do vedenia z priameho kopu zo strednej vzdialenosti, ktorý výborne zrealizoval Šichta. Súpera sme počas celého polčasu držali na dištanc. Podobný vstup sa nám podaril aj v 2.polčase, keď už po 30 sekundách ušiel Kmeť po uvoľnení od Mišíka a navýšil na 2:0. Keďže futbal je o chybách a ja sa nechcem pri mládeži na ne vyhovárať, tie sú súčasťou ich vývoja, bohužiaľ, dnes sme na ne doplatili v defenzíve aj ofenzíve. Po znížení na 2:1 sme mohli hneď zareagovať gólom. Kmeť spravil všetko výborne v nábehu na kolmicu aj v obídení brankára, no v zakončení netrafil prázdnu bránu. Následne súper potrestal zaváhanie brankára a zrovnal stav na 2:2. Záver chceli obaja strhnúť víťazstvo na svoju stranu, bohužiaľ sa to podarilo súperovi v poslednej minúte, keď od nás dostal na tácke prihrávku rovno do zakončenia.

1.liga mladší žiaci – skupina stred 1 a 3.kolo

U13 MŠK Kysucké Nové Mesto - U13 MFK Tatran Liptovský Mikuláš 1:2 (1:1)

Góly – Sobotka, Sabaka

Zostava – Húska, Laco, Frič, Vyskočáni, Kuna, Jurčo, Lehotský, Frigmanský, Klopenko, Sabaka, Sobotka, Sedlák, Callo, Václav, Rusek, Hreha, Šikulová, Balluch, Halahija

Hodnotenie zápasu Peter Porubský – Dnes vyrovnaný zápas, kde raz mal prevahu súper, raz my. Chlapcov chválim za konštruktívnu rozohrávku a že sme väčšinu situácii riešili futbalovo aj pod tlakom súpera. Takže dnes kolektívnym a bojovným výkonom sme vydreli tesné víťazstvo. Náš najlepší hráč jednoznačne Jakub Kuna.

U13 MŠK Rimavská Sobota - U13 MFK Tatran Liptovský Mikuláš 8:0 (4:0)

Zostava - Húska - Kuna - Vyskočani - Frič - Jurčo - Lehotský - Frigmanský - Callo - Rusek – Sabaka, Sobotka, Klopenko, Sedlák, Gejdoš, Václav Hodnotenie trénera – Peter Porubský Ťažko komentovať dnešný zápas. Fyzicky silný súper, silný na lopte. Väčšina hráčov súpera vyzerali ako dorastenci, ale nechcem sa k tomu viac vyjadrovať. Takže naši chlapci hrali na pokraj svojich síl, len súper bol prakticky nebránitelný, naši hráči pri bránení od súpera doslova odpadávali. Určite chlapcov chválim, že stále chceli hrať futbal a všetky herné situácie chceli riešiť konštruktívne. Aj takéto zápasy sú, ideme ďalej.

U12 MŠK Kysucké Nové Mesto - U12 MFK Tatran Liptovský Mikuláš 10:12 (5:7)

Góly – 3x Pozor, 2x Dudášik, 2x Hofreiter, Kenderová, Brehuv, Hlavaj, Dvorožňák, Lazoň

Zostava – Hlavaj, Lazoň, Teniak, Dudášik, Hofreiter, Dvorožňák, Jurík, Urban, Havryschuk, Kohút, Vyšný, Brehuv, Mydliar, Petričko, Mrva, Pozor, Kenderová Hodnotenie trénera Peter Bartek – Zápas ako na hojdačke. Spokojnosť vládne s výsledkom, to že sme to nezabalili a dokázali zápas otočiť. Naša koncovka - bola festivalom zahodených šancí. Potrebujeme sa vyvarovať zbytočných chýb v rozohrávke a hlavne pochopiť veci v systéme hry. Keď sa nedarí s loptou, tak sa musí bojovať a behať aj bez lopty!

U12 MŠK Rimavská Sobota - U12 MFK Tatran Liptovský Mikuláš 11:9 (6:4)

Góly – 2x Kenderová, 2x Dvorožňák, Mydliar, Hofreiter, Vyšný, Pozor, Lazoň

Zostava - Uram, Mičuda - Hlavaj, Lazoň, Teniak, Dudášik, Hofreiter, Dvorožnák, Jurík, Urban, Havryschuk, Kohút, Vyšný, Brehuv, Mydliar, Petričko, Križian, Pozor, Kenderová Hodnotenie trénera Peter Bartek – Zápas vyhralo mužstvo, ktoré bolo agresívnejšie v osobných súbojoch, malo individuality na hrote a hlavne bolo efektívnejšie v koncovke. Vieme hrať určite lepšie a hlavne rýchlejšie.

Permanentky v predaji

Spúšťame predaj permanentiek na novú sezónu 2024/2025!
Darujte 2% z daní 1264 23.02.2023 18:00

Darujte 2% z daní

Darujte nám 2% z vašich daní a podporte tým našu mládež, pretože na výchove mladých futbalistov a futbalistiek nám záleží. Dokumenty na darovanie vašich daní nájdete v článku.
Vyšla kniha o hernom systéme mládeže 8761 22.07.2013 02:30:00

Vyšla kniha o hernom systéme mládeže

Kniha „Herný systém 4-3-3 v družstvách mládeže“ je dostupná v elektronickej verzii ako E-kniha (PDF formát) a bude dostupná aj v tlačenej podobe (do polovice mesiaca august).
Cenník prenájmu športovísk 20109 16.02.2012 15:17:23

Cenník prenájmu športovísk

Prinášame vám cenník za prenájom ihriska s umelou trávou i volejbalového ihriska v areáli Mestského futbalového klubu Tatran.
Zapíšte svoje deti do MFK Tatran 12511 03.12.2011 06:00:00

Zapíšte svoje deti do MFK Tatran

Príďte sa pozrieť na tréningy či zápasy našich družstiev prípravky. Nábor futbalových talentov do prípraviek prebieha celoročne. Jednotlivé prípravky budú doplňované priebežne v priebehu celého roka. Kde nás nájdete?
Kniha - Vzkriesenie Mikulášského futbalu 8931 01.11.2011 14:00