ANI V ŠAMORÍNE SME NEBODOVALI

FC ŠTK 1914 Šamorín - MFK Tatran Liptovský Mikuláš 3:1 /2:0/

Gól Tatran: Macejko 90´

Na zápas 8. kola do Šamorína sme išli s jasným cieľom, ten sa ale vôbec nenaplnil .

Od úvodu stretnutia sme zobrali opraty do svojich rúk a v prvých 12 minútach sme domácich zatlačili na svojej polovici, pričom sme si dokázali vypracovať niekoľko dobrých gólových šancí. Už v 7.minúte po rohovom kope a hlavičke sme mohli ísť do vedenia, to sa ale nestalo. O pár minút neskôr, v 12 minúte sme opäť zahrávali rohový kop, najvyššie si naň vyskočil Štrba a loptu s ťažkosťami vytlačil na bránkovej čiare len domáci brankár. Skóre sa nemenilo. Avšak, ako sa vraví, nedáš dostaneš sa v tomto prípade potvrdilo. V 18.min a v podstate okamžite z prvej šance, ktorú si domáci dokázali vypracovať nás potrestali. Loptu po pravej strane potiahol domáci hráč, pričom brániaci Klimek sa pošmykol a tak už nič nebránilo presnej prihrávke pred našu bránu, ktorú dokonale zúročil domáci Olejník 1:0. Okamžite sme sa snažili o vyrovnanie a z následného protiútoku nás v šestnástke domácich zastavila len nešťastná ruka, ktorá však zostala hlavným arbitrom nepotrestaná, pričom sme mali kopať pokutový kop. Po rýchlom góle a neodpískanej ruke sa hra vyrovnala, pretože naši hráči zostali zaskočení. No snaha skorigovať našim nechýbala a už v 21.min sa mohlo skóre zmeniť v náš prospech. Po ďalšom rohovom kope poslal Laura loptu na zadnú žrď, kde hlavičkoval Klimek. No aj jeho výborný pokus kryl dobre chytajúci domáci brankár . Aj solídne hrajúci Šamorín sa ukázal a začal sa častejšie presadzovať, ako my. V 36.min nás súper zatlačil a dobrou strelou nás podržal len brankár Vajs. A aby toho nebolo málo prichádza ďalšia rana, v našej šestnástke chcel šmykačkou zastaviť prenikajúceho hráča Jendrišek, ten však padá a dáva výhodu pokutového kopu, domáci sú úspešní 2:0. Po zmene strán sme chceli výsledok zmeniť, otvorili sme hru a tlačili sa dopredu. Ale ani to nepomohlo, ba naopak, domáci z rýchleho brejku v 52.min zvýšili na 3:0. Šance v druhom polčase na vyrovnanie a uhranie aspoň bodu sme mali, pretože sme nastrelili 6xkonštrukciu bránky a tri 100% gólové šance kryl výborne chytajúci domáci brankár. A na záver, v poslednej minúte, respektíve v nadstavenom čase upravil na konečných 3:1 Macejko. Zápas z našej strany poznačilo množstvo nevyužitých šanci, zahrávali sme až 11 rohových kopov, ale ani to nepomohlo a tak si tri body pripisuje dobre bojujúci a hlavne presnejší súper.

FC ŠTK 1914 Šamorín - MFK Tatran Liptovský Mikuláš 3:1 /2:0/ Gól Tatran: Macejko 90´ Tatran: Vajs – Štrba, Klimek, Diviš, Jendrišek 46´/Iseni/, Gerát 46´/Staš/, Teplan, Macejko, Bartoš /C/, Appiah 63´/Trabalík/, Laura 63´/Voško/ Náhradníci: Húska - Mazanovský, Capko, Voško, Staš, Bielak, Iseni, Lehotský, Trabalík

Darujte 2% z daní

Darujte nám 2% z vašich daní a podporte tým našu mládež, pretože na výchove mladých futbalistov a futbalistiek nám záleží. Dokumenty na darovanie vašich daní nájdete v článku.
Permanentky v predaji 1652 11.07.2022 10:00

Permanentky v predaji

Spúšťame predaj permanentiek na novú sezónu 2022/2023!
Nový názov i formát súťaže 6601 26.07.2014 02:35:00

Nový názov i formát súťaže

Po letnej prestávke začína sezóna 2014/2015 aj v druhej najvyššej slovenskej futbalovej súťaži. Tá je po novom rozdelená na dve skupiny a s novým názvom - DOXXbet liga.
Vyšla kniha o hernom systéme mládeže 8521 22.07.2013 02:30:00

Vyšla kniha o hernom systéme mládeže

Kniha „Herný systém 4-3-3 v družstvách mládeže“ je dostupná v elektronickej verzii ako E-kniha (PDF formát) a bude dostupná aj v tlačenej podobe (do polovice mesiaca august).
Cenník prenájmu športovísk 19790 16.02.2012 15:17:23

Cenník prenájmu športovísk

Prinášame vám cenník za prenájom ihriska s umelou trávou i volejbalového ihriska v areáli Mestského futbalového klubu Tatran.
Zapíšte svoje deti do MFK Tatran 12114 03.12.2011 06:00:00

Zapíšte svoje deti do MFK Tatran

Príďte sa pozrieť na tréningy či zápasy našich družstiev prípravky. Nábor futbalových talentov do prípraviek prebieha celoročne. Jednotlivé prípravky budú doplňované priebežne v priebehu celého roka. Kde nás nájdete?
Kniha - Vzkriesenie Mikulášského futbalu 8711 01.11.2011 14:00